Europejskie Ligi Piłkarskie

@KubaWinter pewnie usunie ten temat, ale moim zdaniem ten temat jest potrzebny.

Dzisiaj odbędą się 2 hity w Serie A
18.30 AC Milan - AS Roma
20.45 Juventus - Napoli

Nie wiem, czy do tego meczu dojdzie, a jeśli tak to czy to będzie hit… Napoli jest zdziesiątkowany, ale tym razem nie tylko przez kontuzje, ale i koronawirus i przepisy włoskie o kwarantannie dla zaszczepionych więcej niż 120 dni temu… Przez co Zieliński np. nie może zagrać, bo szczepił się przed Euro J&J bodajże wraz z resztą kadry. Więc nawet jak Napoli wyjdzie na boisko to mogą mieć na tyle eksperymentalny skład, że ciężko o równorzędną walkę z Juve…

W zeszłym sezonie był już taki mecz w Turunie, że wspaniała akcja Daniło o ile dobrze pamiętam (wyszedł z tunelu i się wrócił), a cały zespół Juventusu stał w tunelu i czekał na rywala, który nie przyjechał. Wtedy szopkę odstawił sanepid z Neapolu, teraz są wątpliwości w turyńskim. Na twitterach krąży jakie dziwne koncepcja, że Napoli miałoby grać w maskach🤦
Brak meczu dla Juventus będzie najgorszy, bo nawet jeśli będzie walkower to pewnie sądy sportowe we Włoszech każą grać mecz później jak w zeszłym sezonie.

Empoli było blisko sprawienia sensacji na Stadio Olimpico. W 93 minucie Lazio uratowało 1 punkt. W 87 minucie Immobile zmarnował rzut karny. Jedną z bramek dla Empoli strzelił Szymon Żurkowski. Wynik meczu 3-3.

Empoli fajnie gra, taki Ajax włoskiej piłki :wink:

Jestem pewien, że w przyszłym sezonie to on strzeli więcej bramek dla Fiorentiny niż Piątek.

2 polubienia

Piotr Zieliński otrzymał zgodę na grę z Juventusem.

2 polubienia

Napoli prowadzi z Juventusem

Wyrównał Fed Chiesa :relaxed:

Juventus chyba jednak zagra w lidze mistrzów- zostało mu już tylko kilka pkt do odrobienia a rywale pomagają

Puchacz ma iść na wypożyczenie do Trabzonsporu, gdzie będzie walczył o Mistrzostwo Turcji.

Dzisiaj odbędzie się kilka ciekawych meczy:
18.30 AS Roma - Juventus
20.45 Inter - Lazio
20.45 Lyon - PSG
21.00 Villarreal - Atletico Madryt

Nie lepiej zmienić nazwę tematu o reprezentacji na “Piłka Nożna”?
Poza tym z jakiej okazji na forum o kolarstwie potrzebujemy 3 tematów o piłce nożnej?
Rozumiem, że nawet się nie zaczął sezon ogórkowy w Europie, ale jednak to jest forum O KOLARSTWIE.

2 polubienia

Ja jak chciałem coś napisać o juventusie w serie a to szedłem do wątku o europejskich pucharach :grin:


No to włączmy kolarstwo i piłkę. Pierwszy z lewej to Saronni, ten po środku to Pierino Gavazzi.

2 polubienia

A który to rok na zdjęciu?

Powiedziałbym lata 80-te, ale nie mam pojęcia. Znalazłem zdjęcie w jakiejś grupie na FB.

1 polubienie

Ale mecz w Rzymie. Niech mi ktoś powie że liga włoska to nudna i defensywna liga.
Zaraz będzie karny po VAr
I Szczęsny obronił

Czyżby Roma przegrała wygrany mecz?
Prowadzić 3-1 i w ciągu 7 minut popełnić 3 błedy, przez które traci się 3 bramki.

Ten mecz jest niesamowity. Jeszcze Juventus będzie grał 8 minut w 10, plus czas doliczony, a pewnie będzie około 6 minut doliczonych.

1 polubienie

Niesamowity mecz 1/8 finału Pucharu Włoch w Neapolu!!!
Napoli 2-5 Fiorentina
Krzysztof Piątek strzelił bramkę w debiucie. W 73 minucie Piątek zmienił Vlahovicia.
W 41 minucie wynik meczu otworzył Vlahović, a w 44 minucie do remisu doproiwadził Mertens. W doliczonym czasie 1 połowy Drągowski dostał czerwoną kartkę. W 57 minucie na 1-2 strzelił Biraghi, a w ostatniej akcji meczu na 2-2 strzelił Petagna. W 84 minucie czerwoną kartkę dostał Lozano, a w 93 minucie czerwoną kartkę dostał Fabian Ruiz.
W 105 minucie bramkę na 2-3 strzelił Venuti, w 108 minucie na 2-4 strzelił Piątek, a w 119 munucie wynik meczu na 2-5 ustalił Maleh.