Giro d’Italia 2020

Naliczyłem mu 3 okazje do wygrania etapu, łącznie z Madrytem.
Brawo Bora :rofl:

Moze chce powalczyć w klasykach północy

Podobno dzisiaj Francuzi zamknęli na zimę przejazd przez Col d’Iseran.
No naprawdę, ciężko wyobrazić sobie to Stelvio i przede wszystkim Agnello w trzecim tygodniu Giro :smiley:

Organizatorzy chyba wspominali, że mają jakieś plany awaryjne. Ciekawe co miało by to być.

Przegibek :wink:

3 polubienia

Wspomniany Iseran.
https://twitter.com/valdisere/status/1309171543700799488/photo/1

Zapowiada się kolejny GT bez Polaków w barwach CCC. Gradek, Wiśnia i Sajnok jadą w BinckBank, Paluta w Strzale - pewnie pozostałe klasyki ardeńskie również, a Małecki jeszcze nie wie jakie są plany ekipy na kolejne tygodnie…

Podejrzewam, że coś w stylu 2009, tylko z metą w Sestriere (poniżej). W najgorszym razie, jeżeli Moncenisio (1432 m.n.p.m.) będzie nieprzejezdne, będzie płasko aż do Cesana Torinese.

Co do Stelvio, tu większy problem przy starcie z Pinzolo, bo nie do ominięcia jest Campo Carlo Magno (1681 m.n.p.m), a także ewentualnie Tonale (1883 m.n.p.m) aby dojechać do okolic Bormio. Aby wystartować z Pinzolo i ominąć te dwie przełęcze i Stelvio etap musi mieć 280 km :slight_smile:

Zakładając, że te dwie się uda, można by dodać niepełne Mortirolo, wyszłoby to tak:

Bez Mortirolo z kolei wygląda tak:

A już jeżeli chcemy ominąć wszystkie przełęcze trzeba zmienić miejsce startu :slight_smile:

Skoro lubisz tak rysować w ridewithgps i masz odrobinę wolnego czasu, to może spróbujesz się w wyzwaniu @druid ? :smiley:

Stelvio tak wyglądało dzisiaj rano. A co będzie za miesiąc?

Za miesiąc może być czarno.
W Tatrach w pierwszych dniach września spadł śnieg a następnie przez prawie cały wrzesień warunki idealne. W niedzielę byłem na 2500 m.n.p.m i klimaty letnie.

1 polubienie

Już się przyzwyczajają ;D

Finisze Giro zaplanowane są około 16:30. Ostatni zawodnik ma wjechać na metę finałowej czasówki również ok. 16:30, to w kontekście nakładania się transmisji z Roubaix i Vueltą

2 polubienia

Tymczasem potwierdzony został skład Israel Start-Up Nation:

BARBIER Rudy
BRÄNDLE Matthias
CATAFORD Alexander
CIMOLAI Davide
DOWSETT Alex
NAVARRO Daniel
SAGIV Guy
ZABEL Rick

Zdecydowanie ekipa pod Cimolaia nastawiona na sprinty. Navarro do ucieczek po etap ewentualnie po koszul górala.

Generalnie jak na kilka dni przed startem trochę posucha ze składami. Zdaje sobie sprawę, że temat trudny bo na teraz trzeba 3 składy jakieś sformować no ale na Giro to chyba jest dość autonomiczny i planowany od dawna a mimo to ekipy tak oszczędnie informują.

López dołącza do Vlasova i Fuglsanga na Giro! Pewnie jako pomocnik zwłaszcza, że jest po Tourze, gdzie trochę zawiódł no i potwierdzono jego odejście. Co nie oznacza, że posiadanie takiego pomocnika to może być potężny plus dla Vlasova/Fuglsanga!

Mareczko nie jedzie Giro. To mnie lekko zaskoczyli. CCC wystawiło go na BinckBankTour.

1 polubienie

Może skumali, że Mareczko w 3 etapie się w limicie nie zmieści więc szkoda żeby miejsce zabierał :smiley:

Swoją drogą albo mi coś umknęło albo zmienili na ostatnią chwilę ale Ackermann też jedzie BB a nie Giro a byłem pewien wybiera się do Włoch.

6 polubień

Ackerman miał jechać Vueltę, a Sagan Giro.

1 polubienie