GP Quebec / GP Montreal

Quebec - piatek, relacja w Eurosporcie 2 od 01:00
Montreal - niedziela, relacja od 23:00

live streamy pewnie do znalezienia w sieci

W Quebecu ostatnie 1200m srednio 3,6%
W Montrealu na poczatku rundy mamy 1600m srednio ponad 8%, ostatnie kilkaset metrow rowniez pod gore

Listy startowej nie powstydzilyby sie ardenskie klasyki, faworyci:

Hesjedal, Sami Sanchez, Gesink, Sylvain Chavanel, Pineau, Sagan, Hagen, Breschel, Cunego, Gadret, Rojas, Ciolek, Voeckler, Ballan, Hincapie.

Ponadto m.in: Basso, Cioni, Casar, Voigt, Fuglsang, Botcharov, Petrov, Spilak, Monfort, Rogers, Gutierrez, Fedrigo i wreszcie Radios z Leipheimerem, Brajkoviciem, Hornerem, Machado, Popowiczem i Zubeldią.

Brakuje tylko Gilberta i mielibysmy przedsmak MŚ :wink:

Zapraszam do dyskusji.

Jeśli chodzi o Montreal, to powinni zaprosić Pana Ryszarda Szurkowskiego do komentowania. Bo to jest ta sama trasa z Mont Real w programie, na której wywalczył srebrny medal w 1974 i również srebro w drużynie na igrzyskach w 1976.

Ach ten Voeckler. Jakby nie patrzeć to jest kolarskim średniakiem, ale za to nosa do ataków ma mistrzowskiego. :wink: Hesjedal też wysoko, więc może pojeździ dłużej na takim poziomie jak na TdF.

Trasa też fajna i ładna - było na co popatrzeć.

Faktycznie wyscig bardzo fajny, ostatnie dwie rundy palce lizac. Voeckler mial sporo szczescia, jego gesty na mecie mowia wszystko :wink:

Szkoda Hesjedala, bardzo mu zalezalo na zwyciestwie, ale kompani odjazdu nie bardzo mieli ochote na wspolprace, i co gorsza na mecie Kanadyjczyk byl 4.

Kibicow na trasie sporo, mam nadzieje, ze impreza sie przyjmie na dobre.

Ktos wie, kto bral udzial w tej bojce?

Rojas i Gardemann

powinni zaprosić pana Kowalskiego mistrza świata ztej trasy

Tompoz

:smiley:

Heh niczym Chuck Norris xD

Cieszę się, że Gesink wygrał. Fajnie się im urawał, tylko wydaje mi się, że jakby ścigający się lepiej zorganizowali to by go dogonili. Słabe było jak 1 km od mety Boasson Hagen zwolnił, żeby inni prowadzili, a chętnych nie było.

Obejrzałem tylko ostatnią rundę (bo wcześniej finał w kosza) i bardzo mi się spodobał ten wyścig - sporo kibiców (nie przeszkadzali) fajna trasa. A po profilu widać, że w Quebecu też niezła trasa, więc pomysł na MŚ tam jest całkiem niezły.