Grand Prix Cycliste de Québec / Grand Prix Cycliste de Montréal 2022

Już jutro odbędzie się pierwszy z dwóch klasyków WT w Kanadzie - Grand Prix Cycliste de Québec.
Klasyki odbędą się po raz pierwszy od 2019 roku.

Grand Prix Cycliste de Québec

Obsada jest bardzo dobra.
Głównym faworytem jest Van Aert.
O zwycięstwo powalczyć mogą jeszcze: Matthews, A.Yates, Laporte, Pogacar, Bilbao, Gaudu, Aranburu i Girmay.

Oprócz tych kolarzy w wyścigu wystartują m.in. Thomas, Mohorić, Bardet, G.Martin, Cort Nielsen, Barguil, Sagan, Fuglsang, Powless, Guerreiro, Stuyven i Konrad.

Dobre pytanie czy się odbędzie.
Kanada należy do Wspólnoty Brytyjskiej.

1 polubienie

Brat Pogačara też jedzie?

Muszę przyznać, że jak nie przepadam za tymi różnymi wynalazkami typu Tour Down Uder, Emiraty czy inne Katary, to te dwa wyścigi kanadyjskie bardzo polubiłem.

2 polubienia

Jumbo teraz gonić nie będzie, ponieważ mają Eenkhoorna w grupie pościgowej.
Movistar wziął się do pracy.

1 polubienie

Żeby nie było, że zerowe zainteresowanie, to napiszę, że oglądam. Ciężko nie usnąć od jednego komentarza, miasto bardzo ładne, nudy.

Gaudu atakuje z peletonu.

Cosnefroy wygrywa Grand Prix Cycliste de Québec.
Drugi Matthews, trzeci Girmay.

Van Aert zajął dopiero 4 miejsce.
Pogacar zajął 24 miejsce.

Cosnefroy wygrał 2 klasyk rangi UWT.
W 2021 roku wygrał Bretagne Classic - Ouest-France.

Zainteresowanie wyścigiem widzę niezbyt wysokie. A ja też powiem, że mi się ogólnie całkiem podoba, na tych klasykach w Kanadzie czuć sielankowy klimat, pora temu też sprzyja.

Jeszcze nawiązując poniekąd do komentarza, to uważam, że to idealne miejsce na dobranie jakiejś takiej pary do bardziej swobodnych, mniej oficjalnych rozmów. Fajny klimat by był, gdyby wywiązywały się tu jakieś pogadanki o życiu, okraszone emocjami na trasie.

Ja tam oglądałem z zaciekawieniem, ale nie zwykłem komentować wyścigów na bieżąco. :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Jeszczę co do kwestii sportowej, to bardzo się cieszę z triumfu Benoit, od czasu tego Amstel kibicowałem mu, żeby sobie to kiedyś jeszcze odbił i się udało.

Cosnefroy zalicza mało efektowny (w liczbach) sezon, ale jak już się pokazuje to naprawdę z świetnej strony.
W zeszłym roku po wygranej w Plouay nie brakowało takich co się zastanawiali czy nie powinien mieć wolnej ręki na MŚ, tymczasem w 100% poświęcił się dla Alaphilippe’a i wyszli na tym świetnie.
W tym forma Alaphilippe’a mniej pewna, więc może jednak?
Z drugiej strony, trasa wyścigu o tęczę zdecydowanie bardziej pod Alaphilippe’a niz 2 poprzednie, więc moze nie musi az tak super przygotowany :stuck_out_tongue:

A co do tych kanadyjskich wyścigów, odnoszę wrazenie, ze kolarze je lubią. Albo nawet, ze ogólnie, kolarze lubią ściganie po rundach w klimacie właśnie MŚ, gdzie właśnie są kibice na trasie, logistyka taka, ze w kazdej chwili mogą się wycofać albo się posilić w znanym i ustalonym miejscu, znają trasę i nie muszą się stresować o jej zabezpieczenie, itd.

1 polubienie

No tak ale Consefroy nie jedzie do Australii

Co do samego wyścigu, to trzeba powiedzieć, że Jumbo przegrało ten wyścig. Przez cały czas ładnie wszystko kontrolowali, psuli konkretniejsze odjazdy. A w końcówce zabrakło na skontrolowanie Cosnefroya.

Wyniki Van Aerta w tym sezonie to jest jakiś kosmos…
Gość przejechał 9 wyścigów jednodniowych. Wszystkie w WT i najgorsze miejsce to 12 w Gent-wevelgem. Wszystkie inne skończył w top10.
Poza tym przejechał 3 etapowki WT na każdej wygrywając etap i klasyfikacje punktowa.
Tak można przegrywać :stuck_out_tongue:

Byłby idealnym kandydatem na kolarza sezonu, gdyby nie to, że brakuje w tym sezonie jakiegoś dużego zwycięstwa.

No właśnie :slightly_smiling_face: każdy wie, że kozak a jednak brakuje ważnych wygranych…
Szkoda trochę.
No i należy pamiętać o jednym bardzo ważnym i dużym osiągnięciu w tym roku. Po czasach Bugno czyli lata 1990-1995 tylko dwóch kolarzy stanęło na podium czterech różnych monumentów. Jednym z nich jest właśnie Belg.

Z czego to 12. miejsce zajął glownie dlatego, ze dali szansę Laporte’owi i się specjalnie o to nie ścigał.
Skąd info, ze Cosnefroy nie jedzie na MŚ?

https://mobile.twitter.com/ammattipyoraily/status/1568336216910692352

1 polubienie

Wczoraj powiedział o tym w wywiadzie.