Inne Wyścigi 2019

Dzisiejszy etap kolejnego wyścigu z serii Hammer. 2 miejsce CCC ale co ciekawe…
1 miejsce dla Belgijskiego teamu (DQS), 3 miejsce dla Belgijskiego teamu (Lotto) a drugie dla Polskiego. Niby nic ale w składzie CCC 4/5 kolarzy to Beldzy :smile:

W sumie pierwszy raz oglądam etap ze startu wspólnego Hammera i przyznaję, że jest to atrakcyjne widowisko. Wcześniej widziałem tylko drużynówki na dochodzenie, co wychodziło trochę, albo i bardziej, groteskowo, jak się wszystko zjeżdżało i nie dało się rozparcelować czterech czy pięciu ekip, a potem trzeba było wrzucać kary za ten chaos :wink:
W przeciwieństwie do tej dochodzeniówki TTT, starty wspólne mają wielki potencjał, bo zakładają walkę na całym dystansie. Nie ma puszczonej ucieczki, tylko cały czas trzeba się ciąć na noże. Jest tak ostro, że niektórzy zawodnicy twierdzą po tej godzince z hakiem, że to najtrudniejszy wyścig, jaki w życiu jechali :wink:
Aż dziw, że nie wymyślili tego Amerykanie, bo format iście amerykański.
Podsumowując, fajny dodatek do prawdziwego kolarstwa :wink:

wręcz przeciwnie. za duża liczenia.

2 Likes

W Rumunii wygrywa dobry znajomy kibiców z Polski , Alois Kankovsky. Pokonał Kumpa i Stacchottiego. W tym sezonie odniósł 3 zwycięstwa w Polsce i 3 poza naszym krajem.
:grinning:

1 Like

Bardzo dobre 5 miejce Rekity w generalce Tour of Luxemburg. Może CCC zainteresowało by się tym zawodnikiem do pomocy w górach…

Fakt. Miła niespodzianka.
Daje to jakieś nadzieję, że w przyszłości będzie kolarzem na poziomie np. Huzarskiego.
PS. Fajnie, że Rekita nie musiał na etapie do Diekirch czekać na Leydera.

Na tym wyścigu w Rumunii ( Tour of Bihor- Bellotto) klasyfikację generalną wygrał Daniel Munoz, wysokie czwarte miejsce doświadczonego Radosława Roginy , 5 zajął Chris Harper , w jednym z postów przy okazji Tour of Japan pisałem o nim , ale jak na taką ekipę ( Team BrigdeLane) wyniki ma fenomenalne.

Wczoraj rozpoczął się Tour de Hongrie, czyli tego typu wyścig, którego brakuje u nas. Chodzi o coś co wypełni lukę między Tour de Pologne, a pozostałymi naszymi skromnymi etapówkami. Kat. 2.1., z dobrym zapleczem organizacyjnym i sponsorskim, a także z ciekawą i urozmaiconą trasą. W efekcie w tym roku całkiem niezła obsada. Nieźle się to Węgrom rozwija (a analogicznie jeszcze lepiej Norwegom z ich wyścigami etapowymi :wink: ).

Z tym że Norwegowie zwinęli jeden przyzwoity wyścig, dodając do narodowego jeden etap. Aczkolwiek, nie mam pewności, że to jest jakiś krok w tył, zwłaszcza że narodówka im bardzo fajnie wyszła (pomijając trasę - wciąż nie wiem, pod kogo ją układali :wink: ).

Norwedzy mają jeszcze Arctic Race of Norway :slight_smile: A 10 lat temu nie było żadnego z tych wyścigów (wówczas mieli tylko niejaki Rogaland GP), tak że mają się całkiem nieźle (pomijając finansową wtopę z niedawnymi MŚ :wink: ).

Dlatego nie piszę, że to jest krok w tył. Powiedzmy że przegrupowanie. No i Hammera też robią.

1 Like

Prawda.
Kiedyś WP był czymś na równi z TdP, po 2000 roku ciut niżej, ale wciąż prestiżowym startem.
Może Bałtyk-Karkonosze udałoby się jakoś wskrzesić?

Inna sprawa, że te wszystkie nieźle obsadzone “nowe” wyścigi mają “tour” w nazwie :stuck_out_tongue:

Zapomnijcie o Bernalu,Pogacaru czy Sosie. Dziś swoje pierwsze zwycięstwo odniósł talent stulecia i złote dziecko kolarstwa Eddy M… to znaczy Remco Evenepoel :wink:
Szkoda Campenaertsa ale do momentu upadku wyglądał jakby trzymał się na rzęsach młodego Belga.
Ciekawa będzie jutrzejsza czasówka bo wyobrażam sobie dublet Remco patrząc jak wyglądał na ostatnich kilometrach.

Może ktoś się orientuje dlaczego nasza reprezentacja nie startuje w Giro Ciclistico d’Italia?

Bardzo dobre drugie miejsce na etapie 3a Tour de Hongrie Stanisława Aniołkowskiego. Wygrał Krisztian Lovassy. 7 miejsce Michała Paluty. Aniołkowski powinien bez problemów znaleźć miejsce w CCC Team.
Myślę , że oprócz niego “Pomarańczowi” wezmą też Kamila Małeckiego.

Fajnie byłoby zobaczyć kiedyś ten podjazd w Wieliczce z dzisiejszego etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego na trasie TdP :slight_smile:

Na jakiej podstawie przecież On nic w tym roku nie pokazał :smiley: Wynik po ucieczce na wyścigu z taką obsadą to żaden wynik. O KWK nawet nie wspominam bo tam to już nikogo nie było

A porażki na finiszach z polskimi “sprinterami” typu Paterski, Stępniak tylko pokazują ze na ten moment do poziomu WT daleko…

No dobra niech będzie , Aniołkowski nic w tym roku nie pokazał. Ale taki Małecki czy Valtter, to musisz przyznać , że notują dobre wyniki :slight_smile:. A Tour de Hongrie z Neilandsem czy nawet Kankovskym , który dziś wygral na pewno jest lepiej obsadzony niż polskie wyścigi.

Byłem dziś na trasie MWG. Mieszkam na południu Cracova to podjechałem (na rowerze, a jakże :)) w okolice Wrząsowic. Ukrop straszny. Podziwiam kolarzy, że przy takiej pogodzie jechali.
Wyników na stronie wyścigu nie ma , ale oczywiście są na PCS.
23 kolarzy - DNF :roll_eyes:

Akurat w Polskich wyścigach liczba DNFów jest normalna, ponieważ część zawodników to praktycznie amatorzy. Upał na etapie 120 km, nie jest jakimś większym problemem.