Inne wyścigi 2020

Aaa to był wyścig dookoła tej greckiej Macedonii :joy:

Obecnie na Mistrzostwach Słowenii ucieczka w składzie:
Jan Tratnik (Bahrain McLaren), Matic Groselj (Ljubljana Gusto San), Ziga Horvat (Adria Mobil), Nik Cemazar (KK Kranj).
Składy na te mistrzostwa:
https://firstcycling.com/race.php?r=2127&y=2020&k=8
Trasa:

Wyjątkowo groźna ucieczka

Roglic mistrzem, ale jak pokonał Pogacara na ostatnich 500 m to już widać nie było…

Teraz ciekawe jaki koszul mu zaprojektują :wink:

Pierwszy atak Roglica (kiedy doszedł Tratnika, też tego widać w transmisji nie było)

Pogacar Mistrzem Słowenii w jeździe na czas.


Dla mnie jednak niespodzianka. Profil trasy wskazywał na Roglica jako zwycięzcę, zwłaszcza zwłaszcza ostanie 8 km.

Pogacar zaczął podobno na zwykłym rowerze a później zmienił na czasowy. Rogilc wystartował od razu na czasowej “kozie”. Ponadto padał deszcz (przynajmniej tak było na starcie). Ja nie oglądałem transmisji i ciekawi mnie czy Roglicz miał jakieś problemy (sprzęt, upadek). czy może błąd i lepszą opcją była jednak wymiana roweru?

Też nie oglądałem, ale obstawiam, że rower.
Roglić jeździ pod górę dość miękko i myślę, że koza nie sprzyjała jego technice pokonywania podjazdów, ale mówię na czuja, intuicja.
Poza tym, umówmy się, to nie był wyścig o życie dla niego.

Oczywiście czasówka 19 września będzie ważniejsza (jeśli nie najważniejsza w całej dotychczasowej karierze), ale też pokazuje ta z dziś, że profil z podjazdem na La Planche des Belles Filles może też sprzyjać młodszemu ze Słoweńców (zwłaszcza że ten starszemu nie za bardzo wychodzą czasówki w końcówce trzy tygodniowego wyścigu). Jeszcze się okaże gdzie dwóch się biję (Ineos vs Jumbo) tam trzeci korzysta, choć to TdF i tam debiutant zwłaszcza w tym wieku płaci frycowe…

Albo czwarty: Adam Yates :smiley:

Jednak w jeździe na czas Pogacar wydaję mi się lepszy od bliźniaka. I mam też wrażenie że czasówka będzie decydowała o wygranej w tegorocznym TdF.

Profile etapów w Vuelta a Burgos

Profile etapów w Sibiu Cycling Tour.

Ciekawe czy się Sibiu odbędzie. Patrząc na statystyki to mniej więcej od połowy czerwca w Rumunii narasta druga fala zakażeń z czego przedwczoraj i wczoraj to były najwyższe wyniki u nich w ogóle od początku pandemii…

15 lipca startuję wyścig Dookoła Mazowsza. Chciałoby się, żeby nasi młodzi z Mazowsza(Alan Banaszek) czy CCC(Aniołkowski) sobie powygrywali, ale niestety na starcie jest również pogromca naszego polskiego podwórka- jedyny Alois Kankovsky, 37 lat na karku, ale z Sisr’em, Schlegelem i Bartą w składzie będzie miał duże szanse na mecie.

2 polubienia

Fin w ucieczce i… co się stało w Dookoła Mazowsza? Wypadek 30 km przed metą i etap skrócony czy anulowany? Niełatwe początki kolarstwa tego lata.

Anulowany

1 polubienie

Inne wyścigi… 2021

Na razie Kopenhaga ( Grand Départ Tour de France) nie zgadza się na zmianę daty Touru 2021 (2-25 lipca), i wczoraj CIO potwierdziło kalendarz Igrzysk, z wyścigiem mężczyzn ze startu wspólnego 24 lipca. Więc na razie albo jedno albo drugie.

Koniec końców się pewnie ugną i będzie to wyglądało podobnie jak to miało mieć miejsce w tym roku.

no ale tam dochodzi jeszcze Euro w kopaną.

wracając do deklaracji Lotto i ME, trzeba jasno sobie powiedzieć, że ten sezon będzie daleki od normalności… ciekawe jak z przyszłym.

1 polubienie