Inne wyścigi

Jak to co znów? Przecież trenuje. Chyba że wiecie czego ja nie wiem.

Chodzi o to, że wczoraj szybko strzelił.

Parę miesięcy temu czytałem, że ostatnio zaangażował się w czeską politykę i przez to po kontuzji nie poświęcił wystarczająco dużo czasu na treningi.

U no to faktycznie kiepsko. :neutral_face:

Jutro na Burgos interesujący etap z podjazdem Picón Blanco (8,5km 9,1%). Podjazd znajduje się w Kantabrii obok kilku bardziej znanych podjazdów z Vuelty takich Puerto de la Sia czy Portillo de la Lunada (będący w tym roku na Vuelcie) i będzie po raz pierwszy w profesjonalnym wyścigu. Już od jakiegoś czasu po likwidacji bazy wojskowej na Picón Blanco pojawiały się na forach komentarze z propozycjami wykorzystania tego podjazdu. Teraz wydaje się że Picón Blanco może zadebiutować na Vuelcie w najbliższych latach.
Profil:
altimetrias.net/aspbk/verPuerto.asp?id=159

Warto by też coś powiedzieć o wczorajszym zwycięstwie Landy. To nie było takie zwycięstwo, że po prostu był najmocniejszy i bach - wygrał (choć pewnie był najmocniejszy i Burgos powinien ogolić). On po prostu się zapatrzył w Kwiatka i rozegrał to po klasykowemu. Zwiał z kilkoma innymi (Trentin, Czerniecki i doskakujący Hansen) kolarzami po przedostatniej hopce (tam Elissonde robił przesiew), niecałą dychę przed metą i na płaskim dojeździe do ostatniej hopki przewagę utrzymywali. A w sprincie pod górkę lekko ograł Czernieckiego - a chłopaki z Movistaru zaspały. QS też w sumie zawalił, bo Alaphilippe był prawdopodobnie wczoraj nie do ogrania przy finiszu z jednej grupy, ale do ucieczki dojść już nie dał rady.
Takiego Landy w każdym razie nie znałem. Ale Landy - czasowca, również nie.

Brawo za styl, ale brawo za formę, bo utrzymuje ją od Giro.
Ci Hiszpanie to jednak mają inne geny, jeśli chodzi o wytrzymałość na przestrzeni sezonu.

Dziś Maciej Bodnar powalczy o tytuł mistrza europy w jeździe indywidualnej na czas, szukuje sie nam mokra i wietrzna czasówka…kogo uważacie za największych przeciwników Maćka w takich warunkach…Van Emden? Barta?

Te Mistrzostwa Europy to jakaś taka na siłe wcisnięta impreza w kalendarzu. W ogóle zapomniałem, że coś takiego jest :mrgreen: Przekaz medialny znikomy, prestiż imprezy chyba też.

Dystans(46km) raczej ogranicza szanse VanEmdena. Brandle, Campenaerts i Francuzi Roux i LeBon mogą być najgroźniejsi. A jeszcze jest coraz silniejszy Mullen oraz Hagen, Barta, Vorobyev, Białobłocki. Madsen u siebie może zaskoczyć.

Przy takiej obsadzie Maciek ma dużą szansę na złoto. Pytanie brzmi, jak zachowa się jego ciało po Tourze. Od wygranej czasówki minęły już prawie dwa tygodnie… sporo. No i przez pogodę może być loteria. Jak już musi padać, to niech pada jednakowo dla wszystkich :wink:

nie zdziwię się jeżeli Hagen dziś wygra.

Niezły ten Asgreen. Miał wygrać i wygrał. Ciekawe, czy karierę zrobi też taką jak Quaade :wink:

Maciek na razie nieźle. Na drugim pomiarze jest drugi 5 s za Mullenem

Jest gdzieś jakiś fajny live ticker? Na twitterze podają tylko pojedyncze (ew. top3) międzyczasy.

euroroad17.dk/live/enkeltstart-elite-herrer/

Dzięki. Ciekawe czy Białobłocki chociaż do 10 wskoczy.

Nie wiem czy on nie miał jakiegos upadku czy czegoś takiego. Bo poza pierwszym pomiarem czasu jedzie w tempie najlepszych.

Campenaerts o 2 sekundy przed Bodnarem :frowning: Ciasno w czołówce

Landa wygrywa w Burgos na Picon Blanco. Konkretny podjazd i fajne ściganie, de la Cruz mocny ale w końcówce nie dał rady i Landa przeczekał jego atak i pięknie skontrował, naprawdę było na co popatrzeć. Świetnie pojechał też Mas, coraz więcej dobrych górali w Quick-Stepie.
Szkoda że np. na ES nie ma tego wyścigu zamiast Utah…

Contador może być dumny z wychowanka.

Raczej jako ciekawostka. W Tour de Pologne dla amatorów z nr 1 wystartował sam szef UCI Brian Cookson. Z czasem 2.56,12 zajął 1643 miejsce na 1932 sklasyfikowanych / w kategorii M +60, był 74/105.