Itzulia Basque Country 2023

Miejsca startów i met etapów zostały ogłoszone już w grudniu.

  1. Vitoria Gasteiz - Labastida
  2. Viana - Leitza
  3. Errenteria - Villabona
  4. Santurtzi - Santurtzi
  5. Amorebieta - Amorebieta
  6. Eibar - Eibar

Natomiast dzisiaj została ogłoszona trasa 6 etapu.
W tym roku nie ma mety na Arrate.


W 2019 roku tak wyglądał ostatni etap. Wtedy działo się bardzo dużo.

Profile i dokładna trasa pozostałych etapów nie są jeszcze znane.

Co sądzicie o wyrzuceniu mety na Arrate?

1 polubienie

Są już znane profile wszystkich etapów.

Etap 1
image
Etap 2


Etap 3

Etap 4
image
Etap 5
image
Etap 6
image

W tym roku nie ma ITT.

Lubiłem metę w Arratę. To już się trochę stała tadycja Kraju Basków, ale może to i dobrze.
Więcej ofensywy mniej szachów. Taki model etapu zmusi faworytów do wcześniejszego ataku. Taki medium moutain.

2 polubienia

Już we wtorek popularne Baski i wypadało by odświeżyć temat.
Zapowiedź z wielerflits:

Jeśli chodzi o profile to polecam na tą chwilę ściągnąć sobie książkę wyścigu w pdf, ze względu na bardziej szczegółowe dane, min. profile podjazdów:

https://asociacionoce-my.sharepoint.com/:b:/g/personal/borja_basquechallenge_com/EWiaY_JRMMdEnTTgPuqO5WgB5fOXo_551lYyVDyz0Ul8zg?e=yOTObs

Lista startowa:

Czyżby Gaudu z pierwszą wygraną etapówką od czasów l’Avenir? Wydaje się być skrojony pod trasę i chyba najdynamiczniejszy na mety.

1 polubienie

We wtorek to będzie już 2 etap :wink: .

2 polubienia

Racja wyścig 3 a nie 4.

Ja czekam bardzo na etap 4.

Na ostatnich 15 km znajdują się 4 ścianki.
(1,5 km 9,7%)
(1 km 10%)
(0,7 km 8,8%)
(1,1 km 9,4%) - meta, maksymalnie jest tam 26%.

Etap 5 również ma trudną końcówkę.

Na ostatnich 10 km jest sekwencja 3 ścianek.
(0,9 km 9,1%), (0,6 km 9,6%), (1km 7%).
Wcześniej również jest dużo podjazdów i ścianek.

Moje gwiazdki wyglądają tak:

***** Vingegaard, Gaudu.
**** S.Yates.
*** Landa, Mas, Bilbao, Soler.
** Carapaz, Higuita, Costa, Martinez.
*I.Izagirre, Skjelmose, McNulty, Uran, Chaves.

Ja to się właśnie dowiedziałem, że on jedzie w tym wyścigu.

Dałbym tu jedną gwiazdkę dla Mauro Schmida. Jest świeżo po wygraniu Coppi e Bartali (oczywiście obsada słaba, ale zawsze to wygrane GC) więc może namieszać jako lider Quickstepu

A z nazwisk już wypisanych. Jedna gwiazdka dla Iona Izagirre to stanowczo za mało, bo to jest facet który cały rok może jeździć kiepsko, a zawsze wiadomo że na swoją ukochaną Itzulie formę złapie. Nie ma co sugerować się jego wynikami z poprzednich miesięcy. Wygrał GP Indurain więc zgłosił gotowość na najbliższy tydzień. Dałbym Izzy’emu nawet trzy gwiazdki.

4 polubienia
Kto wygra Itzulia Basque Country 2023?
  • Martinez
  • Bilbao
  • S.Yates
  • Landa
  • Mas
  • Carapaz
  • Gaudu
  • I.Izagirre
  • Soler
  • Vingegaard
  • Ktoś inny

0 głosujących

Ineos ciągnie peleton chyba dla Haytera. Trochę ten etap jak ten 1 w Katalonii jeśli chodzi o ostatni km. Niby najłatwiejszy w tym wyścigu ale nie do końca dla sprinterów. Według ksiązki ostatni km wygląda tak że pierwsze 500 m do prawie 6% z tym że końcówka tych 500 m to prawie 8%(100 -200 m) potem zjazd ze 300 -400 m i ostatnie 100 m to 6% pod górę. Oczywiście takie profile czasem obarczone są błędem i pewnie zobaczymy jak to będzie w rzeczywistości mniej więcej dopiero podczas transmisji.
Roglica dziś nie ma, więc po za Hayterem chętnych wielu. Lepszy od Brytyjczyka był Ide Schelling na tym 1 etapie w Katalonii. Moim zdaniem jeden z kandydatów do wygranej etapowej dziś. Z drugiej strony patrząc na listę może taki Costa powalczyć lub może Aranburu. Kandydatów wielu do wygranej dziś przy takiej dość dziwnej końcówce (patrząc na profil ostatnich km).
edit. przejrzałem na Google i wygląda że te pierwsze 500 m (tego ostatniego km do mety) będą decydujące, w tym sensie że jak ktoś tam odjedzie na tych 8% lub będzie na przedzie w czołówce grupy, peletonu zawodników to ma duże szanse na wygraną. Droga niezbyt szeroka, zwłaszcza na ostatnich 600 m do mety. Także jak ktoś na początku ostatniego km będzie daleko to bez szans na wygraną.

2 polubienia

Ciekawe czy górale dzisiaj powalczą. Obstawiam Vingegaarda, ale jak on ruszy to Gaudu i Yates powinni być zaraz za nim.

Hayter znowu na końcu peletonu.

Martinez ograł Vingegaarda.

Martinez - 3s
Vingegaard - 2s
Soler - 1s

Ale oczywiście na premii :wink:

1 polubienie

W generalce też się tak skończy :wink:

Hayter wykańcza pracę Ineosu.

Jutro może być powtórka z dzisiaj. Ten podjazd co się kończy 5 km przed metą, ma 11 km, ale tylko 3% średniego nachylenia.

90% zwycięstwa to robota Fraile :wink:

1 polubienie

Schmid ma 3 sekundy przewagi nad nimi :sunglasses: