Jaka przerzutke wybrac??

Jaka przerzutke powinienem uzyc do manetek na 7 razy. Chodzi mi czy czyms sie one róznia czy do szosy albo MTB i czy mozecie mi cos polecic i podpowiedziec na temat kupna bo doslownie szosa jest dla mnie zielonym tematem. Chdozi mi o przerzutke tylnia gdyz sam sie pogubilem a nie chce kupowac w sklepie u mnie gdyz wybor niewielki i boje sie ze mi jakiegos smiecia wsuna a nie o to mi sie rozchodzi.

Z obecnie produkowanych praktycznie wszystkie obsłużą 7 biegów. Zależy ile chcesz wydać pieniędzy :question: Zależy również jakie manetki (klamkomanetki) posiadasz, bowiem przerzutka musi być z nimi kompatybilna.

Manetki kupilem shimano 7 biegowe. Ale zaciekawilo mnie to ze na jednej z tych manetek jest takie polkole to przestawiania czegos ale do czego to sluzy to nie mam pojecia.

To o czym piszesz to przełącznik którym zmieniasz ustawienia manetki na przełączanie indeksowane lub płynne.

a czy taki przełącznik jest w klamakch shimano sora ???

a czy taki przełącznik jest w klamakch shimano sora ???

Chodzi ci o klamkomanetki (STI czy jakoś tak)? Pytam, bo mi klamki kojarzą się raczej z hamulcami (wychowałem się na mtb :wink: ).
Jeżeli tak, to wydaje mi się, że nie ma takiej możliwości…

Ten przełącznik występuje w tylko manetkach (nie mylić z klamkomanetkami) montowanych na ramę.

Myślałem ze była mowa o klamkomanetkach :mrgreen: :mrgreen: