jaki puls macie w zakresie podstawowym?

mam 26 lat i o tej prze cięzki mi zejśc poniżej 135-140 jak wy jęździćie w zakresie podstawowym? pyt głównie do ludzi w okolicach mojego wieku?:slight_smile:
fakt że w zimie zbyt dużo nie robiłem roweru zero. jedynie basen i siłownia wsiadłem konkretnie dopiero w lutym

Ja gdy się przygotowuje do sezonu do mam dość wysoki bo trenuje na 155-160 ud/min i przy takim tętnie wysiłek nie jest dla mnie duży odczuwalnie , dopiero jak mam dobrą kondycję w lecie to 160 odczuwam ciężej i podstawowo trenuje na 0k 150 .

W Twoim wieku niestety nie jestem, ale i tak odpowiem. Moj zakres strefy tlenowej wynosi 138-153 i w takim tez staram sie jezdzic w tym okresie.

no wy młodsi jestescie i to sporo:) no ale róznica jest o kilka uderzeń więc widze z nie mam sie czym przejmować i nie am zbyt zwysokiego tętna w strefie podst. szczególnie że jeździcie troche więcej.

Strefa podstawowa to strefa tlenowa czy mieszana?

oczywiście że tlenowa :mrgreen:

Jeśli tak to mój puls w zakresie podstawowym waha się od 119 do 138 ud/min.

Ja to trening wytrzymałości bazowej to zawsze jeżdżę na 130-140 ud./min.

Kolegu Uleefan a po co ci taka informacja każdy jest inny. Nigdy nie porównuj sie w zakresach tętna do innych. A to że masz formę czy nie to nie jest istotne do twojego pytania. Bo jak np. nie masz formy to jedziesz tlenowo 22 km/h a jak mas zto jedziesz tlenowo 25 km/h. A zakresy tętna w pewnym zakresie pozostają te same.
Wyznacz sobie hr max. i szukaj od tego odniesienie.

Tompoz