Kadencja jak ją obliczyć?

Czy może ktoś z szanownych forumowiczów zna wzór na obliczenie kadencji? Gdzieś w internecie widziałem, ale już nie wiem gdzie :/
Zależy od przełożenia i chyba obwodu koła. Niestety nie posiadam licznika z pomiarem kadencji i chyba nie będę go jeszcze kupował :slight_smile:

Pozdrawiam z Wrocławia

Ja kiedys sie interesowalem tematem, poniewaz potrzebne mi to bylo podczas jazdy na trenazerze. Dostalem bardzo dobra tabele od lucjana, wykonana w excelu. Mam nadzieje, ze nie bedzie mi mial za zle iz zamiescilem ja bez jego wiedzy :slight_smile:. Oto instrukcja, rowniez autorstwa lucjana:

  • w A3 możesz wpisać ilość ząbków tarczy korbowej (dużej lub małej). Zmiana juz wpisanej wartości 52 (żółte tło) spowoduje automatyczne przeliczenie prędkości.
  • w A5 wpisany jest obwód koła, mierzony po obwodzie napompowanej do 8 atm opony, według danych figurujących w kolumnach O i P w wierszach 3-5,
  • w wierszu 3 w kolumnach B - N są wpisane wartości przełożenia (tarcza-koronka kasety),
  • w wierszu 4 w kolumnach B - N są wpisane wartości drogi po 1 obrocie korby na danym przełożeniu,
  • w wierszu 5 w kolumnach B - N są wpisane wartości koronek kasety
  • w wierszach 6 - 62 w kolumnach B - N wpisane są wartości prędkości uzyskiwanej na danym przełożeniu w zależności od kadencji, podanej w kolumnie A w wierszach 6 - 62.
    kadencja od Lucjana.xls (56 KB)

Arek. Bardzo Ci dziękuję. Specjalne pozdro dla Lucjana (mam również nadzieje, że się nie gniewa :astonished: ) Wieczorem sprawdzę jak układała mi się kadencja :mrgreen: Mam nadzieje, że była odpowiednio wysoka.
Pozdrowienia z Wrocławia

Hehe prosze bardzo, chociaz podziekowania naleza sie lucjanowi. W kazdym razie ciesze sie, ze Ci sie przyda. Rowniez pozdrawiam :slight_smile:

:smiley: Nie ma sprawy koledzy. Arkusz sporządziłem i udostępniłem po to by z niego korzystać, a nie by leżał w archiwum. Ja do liczenia kadencji mam licznik :mrgreen:

Witam. Sprawdziłem i przeliczyłem. Przy parametrach
Przednia tarcza druga = 32 zęby
Tył = 13 zębów
V=30km/h

Kadencja wyszła 96. Chociaż liczyłem na ciu więcej :smiley:

Dzięki i pozdro.