Kolana

Zaopatrzyłem się ostatnio w flexit liquid i nie wiem w jakiej dawce go stosować , po polsku w zalecanym dawkowaniu pisze że powinno się przyjmować 4,5 ml rano na czczo raz dziennnie , a po czesku pisze raz dziennie 10ml rano na czczo oraz że jak potrzeba to można dawkę zwiększyć do 2 razdy dziennnie po 15 ml i przyjmować podczas jedzenia. 4,5 ml wydaję mi się mało gdyż butelka ma 500ml i należy ją spożyć w 2 miesiące od daty otwarcia . Czy mogę spokojnie przyjmować po 10 lub 15 ml dziennie ?

po 3 latach znowu odzywa sie moje prawe kolano, paradoksalnie boli gdy siedzę w pracy i kolano jest przez dluższy bez ruchu. jak chodze i jeżdzę żadnych dolegliwości nie miewam.

Jeśli chodzi o suplementy rzekomo regenerujące chrząstkę to polecam Animal Flex firmy Universal Nutrition.Nie wiem,czy regeneruje tkanki,czy tylko poprawia smarowanie ale pomaga.wiem,bo sam sprawdziłem(znam wielu,którzy potwierdzą moja opinię:) O ile oczywiście nie potrzebna jest pomoc dobrego ortopedy.Dobrego powtarzam-to też osobiście sprawdziłem na sobie;) Inne glukozoaminy,inne preparaty,itp.sobie darujcie.Właśnie jestem po artroskopii-bo u mnie była konieczna.dalej czeka kuracja z kw.hialuronowego dostawowo.jeśli ktoś z forumowiczów ma jakieś problemy z kolanami,niech pisze na priv-mam w tym małe doświadczenie :wink:

Animal Flex firmy Universal Nutrition to chyba najlepszy suplement na stawy, duzo osob go poleca, na poczatku moze troche wystraszyc ilosc tabletek w porcji ale idzie sie przyzwyczaic :slight_smile:

Przede wszystkim warto jednak zasięgnąć porady lekarza. Mam jednak na myśli dobrego ortopedę, który zna się na rzeczy. Taki na pewno nam pomoże :slight_smile:

Oo nie brałam nigdy tych suplementów. a muszę powiedzieć, że kolana nie bolą mnie tylko na początku sezonu, ale później też. ogólnie to mam chondromalację rzepki, więc głównie dlatego. nie łykam na razie nic, tylko smaruje ketonalem i kąpiele ww soli bromowej. jest znosnie. :slight_smile:

Ajć, ale smarujesz tym ketonalem tak regularnie? Uważaj, bo to jest bardzo silny lek, raczej się go nie stosuje w takich przewlekłych bólach… Sól bromowa jest dużo lepszym rozwiązaniem, a tym bardziej, że naprawdę daje dobre rezultaty.

Może taki zabieg wspomnianą solą złagodzi ból,ale przede wszystkim lekarz który wyda diagnozę,bez tego ani rusz.

Ja czasem czuję kolano. Ale zauważam, że właśnie powodem jest, że mnie poniesie i bez należytej rozgrzewki jadę zbyt mocno. Kolejna bardzo ważna rzecz - jazda bez odpowiedniej ochrony przed zimnem, wiatrem, wilgocią. Kolejna, jeśli od czasu do czasu czuję ból, przeciążenie kolana, daję odpocząć kolanom. Dzień lub kilka przerwy albo obniżenie intensywności treningu może czasem być potrzebne do regeneracji.