Konto w banku

Witam czy jest tu ktoś kto mógłby mi doradzić w jakim banku wybrać konto zł, aby nie pobierali mi za wszystko opłat tj. i za kartę i za przelewy i za różne tam pierdoły…

Dla osób zarabiających troszkę więcej polecam konto mBank intensive.
Jest to takie konto premium, jednak przy przychodach powyżej 7k miesięcznie na konto jest ono całkowicie za darmo - w innym wypadku 50zł/miesiąc.

-Świetna karta visa świat (płatności, przelewy itp. wszędzie za granicą bez żadnych prowizji) - nawet lepsze niż revolut (korzystniejsze kursy)
-trzy darmowe ekspresowe przelewy miesięcznie
-lepsze warunki kredytowe. Posiadając to konto minimum chyba 3 miesiące ma się lepsze warunki niż standardowi klienci. Jak ktoś kupuje mieszkanie itp. to warto pokombinować bo to nie musi być 7k przelewu z pracy- może babcia wysłać brakującą resztę a wy jej odeślecie :smiley:

Standardowe konto w mbanku również bardzo polecam. Również konto i karta za 0 zł (bez potrzeby spełnienia tego warunku 7000zł), jedyna różnica to brak tych 3 punktów wyżej.

Ja mam w PKO i tylko 8 zł miesięcznie

Od jakiegoś czasu całkowicie darmowe jest tylko w Nest Bank. Mam od kiedy jeszcze nazywali się Smart Bank. Polecam, jedynie dla kogoś aplikacja mobilna może wydać się archaiczna, lecz cały czas jest rozwijana i aktualizowana.

Jest wiele kont darmowych, ale prawie wszystkie warunkowo. Czyli trzeba zasilić co miesiąc konto jakąś kwotą lub wykonać jakieś transakcje kartą. Jeśli to ma być Twoje podstawowe konto to w większości przypadków te warunki będą się same spełniały :slight_smile:
Nie napisałeś też czy interesują Cię zagraniczne płatności i ewentualnie inne wodotryski.

Jest też wiele banków, które za założenie u nich konta płacą premię nowym klientom. Warto zgarnąć kilka stówek przy okazji. Na blogach typu livesmarter, bankobranie itp masz poopisywane takie promocje i prześwietlone konta.

Gdybyś miał konkretne pytania to chętnie pomogę, ale będziesz musiał podać więcej informacji.

Eder, Płacenie za konto osobiste to chyba oznaka lenistwa. No chyba, że trzymają Cię w tym banku inne produkty, np. kredyt.
Są banki, które klientom płacą co miesiąc :slight_smile: Np. od Aliora dostaję regularnie 20 zł - wszystko mają darmowe (po zasileniu konta chyba 2000zł miesięcznie i wydaniu kartą chyba 300zł miesięcznie) a do tego zwracają 1% (max. 20 zł miesięcznie) za płatności kartą przez google/apple pay.

A bo zapomniałem dopisać że gdybym miał kartę i płacił nią chyba właśnie też 300 zł miesięcznie to też byłoby darmowe

Nie masz karty? Płacisz wszędzie gotówką?
A jak wypłacasz pieniądze? W placówce?

W bankomacie wpisuje kod blik z komórki

A już myślałem, że wypłącasz na poczcie :upside_down_face:

1 polubienie

Albo na stacji Statoil :wink: .

Moi rodzice wypłacają w oddziale banku :yum:

Nie tylko twoi :stuck_out_tongue_winking_eye:

Niektóre banki używają już kart wirtualnych, które dostępne są tylko i wyłącznie w ramach płatności przez telefony (Google Pay albo Apple Pay)…

Oczywiście płacę tylko i wyłącznie telefonem lub zegarkiem, ale jednak fizyczna karta też się jak na razie przydaje, bo w wielu bankomatach tylko w ten sposób wypłacimy pieniądze.

Tak dawno nie wypłacałem gotówki, że już nawet nie wiem co obsługują bankomaty. Ale ponad rok temu bankomat Santander korzystał z kart NFC i telefonów, więc i tam trafia postęp technologiczny :slight_smile:

Szkoda, że na bazarkach i w innych “gotówkowych” miejscach nie przyjmuje się Blik czy inne formy płatności C2B. WeChat Pay w Chinach jest wszędzie i jest to cholernie wygodne (pomijając aspekt śledzenia obywateli przez rząd Chin, bo to inna dyskusja).

Eder NIE wyplaca. On TYLKO wplaca ( na tace ) :joy:

My mamy w Szwecji SWISHa. Konto polaczone jest z nr telefonu. Wybijasz czyjs nr w aplikacji ( lub skanujesz QR kod ktory maja wszyscy sprzedawcy czegos-tam , sklepy , autobusy i pociagi ) , wpisujesz kwote i za sekunde ma kase na koncie ( jak jest w systemie , a prawie wszyscy sa ) . Korzystaja z tego tez sprzedawcy miodu i pietruszki , ale dziala to wszedzie ( sklepy , knajpy ITP )

Brzmi wypisz-wymaluj jak polski Blik. Wystarczy nr telefonu, nie trzeba znać nr konta, przelew przechodzi błyskawicznie.

1 polubienie

Wlasnie tak ! Aby ulatwic ( ale to moze nie osoby"prywatne" , tylko bardziej biznesy male i duze ) to jest QR kod. Prywatni dzialaja tylko na numerze telefonu.
U nas tak sie to juz przyjelo , ze wiele panstwowych urzedow TEZ z tego korzysta. Zamawiasz np. nowe rejestracje do samochodu ( jak zgubisz , bo w Szwecji ma sie tablice do “smierci” samochodu ) , to przychodzi powiadomienie do zaplaty SWISHem . Otwierasz , placisz i Ci wysylaja .

Ja od dobrych kilku lat gotówkę to jedynie w kościele do koszyczka wrzucam :grin: lub młodszym dzieciom kieszonkowe daję, a tak to wszędzie kartą (zwykłą lub w telefonie) lub blikiem.

1 polubienie