L'enfer du Nord | Paris - Roubaix 2024

Pozostały dokładnie 2 tygodnie! Więc pomału zaczynam się podpalać, oficjalne profile zaczynają spamować, chociaż w głowie mam głównie De Ronde podczas każdej ostatniej przejażdżki, gdy trafi się ścianka na trasie.

Trasa:

Dołożyli bruku, łącznie będzie ponad 55 km. Najwięcej od 30 lat. Poza tym trasa raczej bez niespodzianek, bo co tutaj można wymyślić :slight_smile:

Płasko, 260 km, najcięższe sektory bez zmian.

Pogoda:
W tej chwili zapowiada się deszczowa edycja. Ma padać cały tydzień przed wyścigiem i w dniu wyścigu, ale wiadomo - w dwa tygodnie jeszcze może się to mocno zmienić. Sam nie wiem, czy chciałbym mokrego Roubaix. Edycja 2021 była straszna.

Faworyci raczej ci sami, co w ostatnich wyścigach w Belgii. Tytułu broni MvdP.

Kto wygra Paris - Roubaix 2024?
  • Van der Poel
  • Philipsen
  • Van Aert
  • Pedersen
  • Asgreen
  • Laporte
  • Van Baarle
  • Mohoric
  • Aniołkowski
  • Bettiol
  • Kung
  • Tarling
  • Girmay
  • Stuyven
  • Degenkolb
  • De Lie
  • Kristoff
  • Ktoś inny
0 głosujących

Ganna w tym roku nie startuje.

1 polubienie

Dzięki za info.

Jeśli możesz edytować ankiete to może usuń Ganne :wink:

Głosujcie jeszcze raz.

Ten Aniołkowski w sondzie zrobił mi dzień :grinning:

10 polubień

Mój ulubiony moment w całej znanej mi historii (nie no, za wielkiej z P-R to nie mam)

Mityczny heros…

Zaraz przed, też heros

2 polubienia

Przejrzałem sobie wyniki Van Aerta w Roubaix i jeszcze nigdy nie brał udziału w walce o zwycięstwo do samego końca, na welodromie. Podia wyglądają spoko, ale jednak zawsze zdarzyło się coś, że te zwycięstwo było stosunkowo daleko. A mimo wszystko jest sporo głosów, że jeśli ma wygrać monument tej wiosny, to będzie to Roubiax.

Taki Asgreen też, a zawsze wystawiany jako lider Quick Stepu :upside_down_face:

Na bezrybiu i rak ryba :stuck_out_tongue:

No dobra, pozostał tydzień, a w mojej głowie więcej zagadek po dzisiejszym RVV.

Jak pojedzie Alpecin? Czy Philipsen da radę utrzymać się w czołówce jak w zeszłym roku i jak to będzie wpływało na jazdę MvdP? No ciekawie to wygląda. Z okrojonej grupki opcją będzie raczej ataku van der Poela w pewnym momencie, a Philipsen będzie trzymany na ewentualny sprint? Tak to widzę. W dodatku cały tydzień ma tam teraz padać, ale w niedzielę ma być słonecznie.

Nie można też lekceważyć enigmatycznego info Philipsena, że po Roubaix powie, gdzie chce jeździć dalej. Może to jakiś nacisk na priorytety w zespole? Nikt nie jest głupi i nie ustawi MvdP jako drugiego noża, ale case jest bardzo ciekawy.

Zobaczymy, w jakiej dyspozycji będzie Jasperek w środę na Scheldeprijs, gdzie broni tytułu.

1 polubienie

Kozy zadowolone.

https://twitter.com/AndersMielke/status/1775090239838507518?t=NVkXI8zhW4SqXMv_9WTwjQ&s=19

https://twitter.com/parisroubaix/status/1775118362198126916?t=YTNHh9wXUbyLtRex-kIz-Q&s=19

Tak wygląda Haveluy - ostatni sektor przed Arenbergiem.
Również trwają tam prace.

https://twitter.com/parisroubaix/status/1775109322571219372?t=ydOc2ZdTjPOOaBu4d9lnJg&s=19

Sektor 26 - Briastre

6 polubień

Będzie rzeź po całym tygodniu deszczu, nawet jeśli w niedzielę nie będzie padało.

Mons-en-Pévèle

Carrefour de l’Arbre

2 polubienia

Bardzo mocno ziemią są wypchane szczeliny między kostkami bruku w tym roku.

Plomby w zębach mnie bolą od samego patrzenia :grimacing:

1 polubienie

Kto raz jechal szosą po kostke wiecej niz 10km/h twn rozumie co to znaczy czuć kazdy miesien w rękach i miec jaja twarde jak orzechy.
To jest trudniejsze niz podjazdy z blatu.

5 polubień

Mnie zawsze swędzi wszystko po takim przelocie, zwłaszcza ręce, przedramiona xD

2 polubienia

Nie no, nie zgodzę się. Na szosowym rowerze mniejsza prędkość to zabójstwo po kostce. Lepiej lecieć szybko, na ile się da kontrolując rower. Byle tej kontroli i pewności nie stracić.

Arenberg

Mons-en-Pévèle

Będzie szykana przed Laskiem Arenberg, żeby spowolnić kolarzy.

https://twitter.com/parisroubaix/status/1775555073629729232?t=Z9lQBcxbfLH_ueC762xbnw&s=19

UAE Team bez Pogacara.

1 polubienie

Dziwne

Baranowski dziś o tym mówił, mi też ciężko to sobie wyobrazić, ale widocznie mają to przemyślane. Ogólnie ten odcinek nie wydaje mi się mega niebezpieczny, jest po prostu ciężki.