Mistrzostwa Świata w piłce nożnej mężczyzn Katar 2022

Na klimatyzowanych stadionach podobno przy linii jest chłodno a na środku boiska gorąco. Może dlatego Czesław postawił na skrzydła :stuck_out_tongue:

Francja to główny faworyt, a Anglia to obecnie chłopcy do bicia.
Żadna z tych reprezentacji na czarnego konia nie pasuje.

Nie wiem po czym to stwierdzarz, że Francja to główny faworyt. Nie traktuję Francji poważnie🤣A wiesz dlaczego, bo Francja to tykajaca bomba. Jeden pozytywny bodziec i wszystko, może zatrybić, ale to działa też w drugą stronę. Nie nazywałbym Anglików chłopcami do bicia, bo oni na wielkie turnieje zawsze się mobilizują jak Niemcy, którzy też będą piekielnie mocni w Katarze.

Francja bez duetu w środku Kante - Pogba.

To kto będzie grał tam

Camavinga, Fofana, Guendouzi, Rabiot, Tchoumeni, Veretout.

Francja ma za to kłopot bogactwa w obronie i ataku.
Obrona: L.Hernandez, T.Hernandez, Kimpembe, Pavard, Saliba, Kounde, Upamecano, Varane, Konate.
Atak: Benzema, Coman, Dembele, Giroud, Griezmann, Mbappe, Nkunku.

1 polubienie

Na youtubie jest wywiad Basałaja z… Bońkiem. Pokazuje typowy obraz działacza… sportowego.
Na początku mówi o tym, że w piłce liczą się… emocje.
A na koniec wzięło go na… szczerość i powiedział, że wynik nie jest… ważny. Ważny jest sam awans bo za to jest największa kasa dla… związków.

2 polubienia

Oczywiście, ze francuzi są jednym z głównych faworytów. Jedyne co ich może zgubic to kłótnie wewnątrz zespołu.

2 polubienia

Moim zdaniem druga linia reprezentacji Francji jest zbyt słaba, żeby mogli myśleć o sukcesie. Myślę, że przełamią fatalną passę obrońców tytułu (3 razy z rzędu i 4 razy w ostatnich 5 turniejach odpadają w fazie grupowej), ale gdzieś na etapie ćwierćfinału się zatrzymają.

Zwłaszcza, że taki Tchouameni po świetnym początku w Realu też wyhamował (zresztą jak cały Real w ostatnim okresie), a to wydaje się jedyny piłkarz klasy światowej w tej drugiej linii.

1 polubienie

Mane jednak wystąpi na MŚ.

2 polubienia

Mecz z Chile już oficjalnie odbędzie się na stadionie Legii Warszawa.

Bielik jak zwykle z przygodami.

A w której minucie upadł? Bo jeśli w 80 to nie cieszyłbym się tak bardzo z tego, że wstał.
Edit. Dobra, ślepy jestem. W 63 to chyba wszystko jest OK. Przynajmniej na razie.

Bardzo ciekawa jest kadra Maroko :wink:


A tak na serio to mogą być czarnym koniem turnieju. Zdziwiłem się wczoraj jak zobaczyłem na ilu pozycjach mają zawodników z europejskiego klubowego topu.

Ciekawe czemu nie Grabara (thinking)

Bo ani nie wypuściłaby go Kopenhaga (nie jest zgłoszony do turnieju, więc nie muszą), ani sam Grabara by pewnie nie chciał.

W przypadku Tobiasza jest to po prostu win-win. Młody chłopak leci z kadrą na turniej, może potrenować na dużo wyższym niż w klubie poziomie, a Michniewicz dostaje czwartego zawodnika do treningu, który będzie szczęśliwy, że tam jest i nie będzi grymasił, narzekał, psuł atmosfery. Legia też narzekać pewnie nie będzie, bo Tobiasz jest w tej chwili ich najlepszą kartą przetargową na rynku transferowym i jego rozwój jest dla nich priorytetem.

1 polubienie

Mecz z Chile w środę, a sprzedaż biletów dopiero od wtorku.

Ciekawe w ilu % uda się zapewnić stadion? Ja obstawiam, że w 70%.

Powinni to ogarnąć szybciej i zrobić chociaż jeden dzień z opcja pierwokupu dla posiadaczy biletów na Narodowy. (No chyba, że tak będzie - nie wnikałem). Bo organizacyjnie to dla kibiców niewielka zmiana, te stadiony są nawet blisko siebie. Tylko żeby zdobyć bilet jak się ma już poumawiane noclegi ,transporty itd…

Drągowski nie jedzie na MŚ.

No to Grabara pakuje walizki.