Mistrzostwa Świata w piłce nożnej mężczyzn Katar 2022

Mecz otwarcia 20 listopada.

Michniewicz powiedział, że na MŚ zabiera: 4 bramkarzy, 5 obrońców, 4 wahadłowych, 6 pomocników, 3 skrzydłowych i 4 napastników.

Znany jest już oficjalny skład reprezentacji Brazylii.
Jest w nim Dani Alves, ale nie ma Firmino.

Rozpiska komentatorów

Arabia wygrała sparing z Islandią.

Muzułmanie to są jednak fanatycy…:person_facepalming::rofl: Ciekawe czy ktokolwiek z organizacji walczących o prawa człowieka będzie protestował w Katarze??? Czy tylko umieją dużo gadać i robić szum w wolnym zachodnimi świecie…:thinking:

Protestować – jak? Katar odmawia prawa wjazdu wszystkim aktywistom. I niedawno wydalił pracowników kilku organizacji non-profit, które badały i monitorowały sytuację pracowników budujących infrastrukturę dla mundialu…

FIFA tego nie zrobi, ale oni powinni już jakiś czas temu – jak zaczęły wychodzić na światło dzienne różne informacje – po prostu odebrać Katarowi tę imprezę. A tak nie będzie końca pisaniu o powiązaniach działaczy i polityków/binzesmenów z Kataru. I tak dalej…

Przy okazji: Tak Katar załatwił sobie mundial. Blatter ujawnia. Platini i samolotowy deal z Francją Piłka nożna - Sport.pl

Czas na jakieś wnioski przed turniejem.Nie wyobrażam sobię, że Czesiek wyjdzie trójką obrońców z taką Argentyną trzeba się skupić na obronie a nie na ataku takie kombinacje, może robić z Arabią … Ja bym wyszedł ustawienieniem 4 - 3 - 3 obrona Glik, Kiwior, Bednarek,Cach
Pomoc Szymański mimo wszystko Krychowiak bo na pozycję śpd nikogo innego nie mamy i Zieliński. Na skrzydła dałbym Zalewskiego i Frankowskiego a na atak RL9. Wogóle dawanie Nikoli Zalewskiego na obronę jest błędem on większy potencjał ma na skrzydle. Jest szybki i zwinny ma lepsze walory ofensywne niż defensywne . Tak ja to widzę nie wiem dlaczego CM powołuje 4rech bramkarzy przecież oni nie są tak kontuzjogenni jak śo.

I coś o faworytach
Argentyna wcale nie jest moim faworytem

  1. Nie grają z najlepszymi europejskimi drużynami mogą, sobie wykręcać cyferki z Chile czy Wenezuelą ale to nie ten poziom beznadziejny. Moim zdaniem Liga Narodów powinna przejść w format Ligi Światowej, bądź Pucharu Świata, wtedy mielibyśmy lepszy wgląd na sprawę.
  2. Nie mają mentalnośći zwycięzców kiedy oni wygrali ostatnio mundial … oczywiście statystyki nie grają, ale do czegoś odnieść się trzeba.
    To samo tyczy się Brazyli, która ma ogromną kadrę ale czy tam nie będzie problemu z pogodzeniem ambicji. Czy Neymar i Vinicius się zgrają? Liczy się też drużyna oczywiście Brazylia ją ma, czy taki, przepych na niektórych pozycjach nie doprowadzi do konfliktu w kadrze.
    A więc nadszedł czas na mój Mundialowy power ranking.
  3. Portugalia,
  4. Niemcy,
  5. Argentyna,
  6. Hiszpania
    5.Dania

Takich zespołów jak Francja czy Anglia biorę pod uwagę jako czarne konie dlatego, że…

  1. Dużo skandali - to bardzo głośne drużyny,medialne mogą odpalić a mogą zagrać piach szczególnie tyczy się to Francji gdzie napastniku będą grać zarozumiały i samolubny Mbappé i Benzema…
    2 po drugie presja wyniku to są kraje z bardzo dużymi radycjami piłkarskim. Na, każdym wielkim turnieju oczekuje się od nich wieklkich wyników.
    Zobaczymy co z moich typowań się spawdzi a co nie😃

Senegal najprawdopodobniej bez największej gwiazdy.

Jednak przy ustawieniu Michniewicza ani Cash ani Zalewski nie są obrońcami, tylko wahadłowymi. Nicola jak się nie mylę też gra podobnie u Mourinho.

Kto zagra na lewym boku obrony w takim układzie?
Najbardziej prawdopodobna jest gra piątką podczas obrony i czwórką w momencie ataku, np. z Bereszyńskim, który będzie miał lekko zaciągniety hamulec.
Mnie zastanawia kogo ma na myśli mówiąc o trzech skrzydłowych. Frankowski, Grosicki, Kamiński? A może Skóraś rzutem na taśmę?

Oczywiście Matty Cash.

Czyli na prawej obronie pewnie Kiwior więc zestawiliśmy obronę i mamy już dwóch zawodników na nieswojej pozycji :stuck_out_tongue:

Witam Czesław Michniewicz ogłosił kadrę na mundial

Są wszyscy 4 chyba …

Nie jada Klich oraz Linek

Ziew. Jakoś chyba bez większych emocji i sensacji tym razem. A może po prostu oczekiwania są mniejsze niż poprzednio?
Powoli jednak pewnie atmosfera wokół mundialu będzie się budowała. Ja jestem dobrej myśli. Uspokaja mnie to jak Michniewicz nie wprost ale jednak sugeruje, że my tam nie jedziemy grać w piłkę. To daje nadzieje na nudne 1-0 w pierwszym meczu :slight_smile: A później jakoś to będzie.

Edit. Nudne w sensie, że nie będzie wielu wypracowanych sytuacji bramkowych. Bo emocji na pewno nie zabraknie.

Żurkowski jedzie bo jest pupilkiem Michniewicza.

Jednak 3 bramkarzy, a nie 4.

Pupilem jest na pewno ale biorąc pod uwagę to, że nie ma Góralskiego i Modera, Klich też nie gra w klubie a Linetty nigdy się w kadrze nie sprawdził to nie miał zbyt dużej konkurencji.
Michniewicz rozważał jeszcze Karbownika na środek pomocy ale on lepiej sobie radzi na wahadle. Podobno ostatnio w lidze zagrał piach gdy został niespodziewanie przerzucony na 6.
Żurkowski jako jeden z niewielu daje pewność, że przez 60-70 minut będzie zasuwał po boisku. A, że piłkarsko może być słabo bez minut w klubie… cóż… taki mamy klimat :stuck_out_tongue:

Z bramkarzami moim zdaniem dobra decyzja.

Lepiej mądrze stać, niż głupio biegać…

Żurkowski zagrał w tym sezonie w 4 meczach i dało to tylko 78 minut. Na 1980 możliwych minut.

Wiem, że mało gra ale ogólnie jest wybiegany chłopak :yum: Jak wszedł w kadrze to wydolnościowo wyglądał dobrze na tle reszty.

To będzie pierwsza wielka impreza w piłce nożnej na którą będę miał wywalone. Będę pewnie oglądal, ale bez emocji. Po pierwsze Katar, po drugie Czesio pinokio.

o żesz Ty Karol co za piekło, tam teraz w listopadzie jest w dzień po 33 a w nocy aż 26-27 stopni :open_mouth: