Moc

Czy potrafi ktoś zwas obliczyc średnią moc na podjeździe mając takie dane jak : waga roweru , waga zawodnika , czas podjazdu , przewyższenie i dystans i odrazu wyliczona średnia podjazdu … ?? pewnie jeszcze opór powietrza dochodzi … i żeby nie dochodził musiłby to byc chyba abrdzo stromy podjazd …

A więc przedstawie dane ale nie wiem czy da sie na ich podstawie obliczyc moc ktoś potrafi ?? :
Waga roweru 8.2kg
Waga zawodnika : 79kg
długośc podjazdu 2500m
przewyższenie 132-133 m
średnie nachylenie 5,3%
średnia prędkośc 24.3
czas podjazdu 6min 10 s

jeśli ktoś potrafi to według mnie potrzebna jest jeszcze kadencja albo na jakim przełożeniu jedziesz. czym twardsze przełożenie tym większą moc musisz użyć.

Zobacz tutaj:
gdlpogoda.republika.pl/blog/rower/rowerCalc.html

nie rozróżniasz kolego siły od mocy.

Tompoz

Tompoz, rzeczywiście masz racje, pomerdało mi się :slight_smile:

okej

Tompoz

Tompoz, mi wyszło ok. 3,92W/kg pod prawie dwukilometrowy podjazd. To dużo?
Czy nawet ponad 4W/kg, te obliczenia nie są do końca dokładne.

4 w/kg przez 6 minut …ceniutko

Tompoz

Tompoz,a 5,2 W/kg przez 20 minut, to dobrze?

tak

Tompoz

a jak sie to liczy ? Może byc cieniutko wszakże tkanka tluszczowa pona 12% a tętno srednie 172 a maksymalne na próbach czasowych to 180-182

Sprawdź to (kliknij)

Musisz tylko zmienić “Ride profile” na “hilly”

Klikając w ? wyświetlą się dodatkowe informacje - co jest co.

Po wpisaniu podanych przez Ciebie danych (przy czym do wagi +2kg za ciuchy/buty/kask/coś w kieszonkach, rower na okrągło 9kg, zakładam że coś tam w bidonach miałeś), przyjmując wartość cwA factor=0.30, wyliczyło 417watt, a to daje 5.2watt/kg.

Odnośnie cwA factor - teoretycznie jadąc w górnym chwycie czy na klamkach powinno być 0.45-0.35, jednak tutaj górny chwyt traktowany jest bardzo dosłownie, jako jazda z możliwie najbardziej wyprostowanym tułowiem. A wiadomo, że zaginając pod górkę w górnym chwycie można się pochylić na tyle, że pozycja niewiele różni się od tej w dolnym chwycie (dla takie pozycji cwA factor=0.30). Ale to są wyliczenia bardzo ogólne. Znaczenie ma również wiatr - czy sprzyjał czy nie.

kogurki powertap za 3-4 tyś

a to co teraz robicie to onanizm a powertap to stosunek kumacie

Tompoz

Czytanie postów wnoszących COKOLWIEK jest jak stosunek, czytanie twoich jest jak onanizm - kumasz?

Padło proste pytanie, a przedstawiony wyżej Training Powercalculator może w jakimś stopniu pomóc. Nie każdy ma 3-4tys. PLN na zbyciu, a jeśli cierpisz na nadmiar gotówki, to pewnie Pawelak chętnie przyjmie nawet SRM.

Panowie, PAX!