MŚ w Bordeaux - Ratajczyk wicemistrzem śwata

Rafał Ratajczyk (MBK-Cycles- Scout) został srebrnym medalistą w wyścigu punktowym podczas torowych mistrzost świata w Bordeaux. Polak zdobył 18 pkt., zwyciężył Holender Peter Schep z 31 pkt.

Ratajczyk pojechał bardzo mądrze taktycznie, trzykrotnie wygrał finisz, raz był drugi.

Wiec jednak dozylem kolejnej takiej chwili w polskim kolarstwie:D kolejnej po Krejnerze, Spruchu i Włoszczowskiej:D
duzo tego nie ma z racji mojego wieku:D ciekaw jednak jestem, czy dozyje Mazurka Dabrowskiego dla polskiego kolarza …

Wielkie gratulacje. Ten medal juz teraz pozwala pozytywnie ocenic przygotowanie i wystep naszych torowcow na MŚ. Kazdy nastepny (oby), bedzie juz ponad plan.

I teraz pójdzie info, ze to wszystko dzięki BGŻ:)

Ratajczyk świetnie, gratulacje. Szkoda mi jednak sprintu drużynowego, mimo iż zawodnicy twierdzą inaczej, ja mam wrażenie, że coś poszło jednak nie tak i miało być ciut lepiej.

Brawo za medal, za walkę i za mądrość taktyczną !!!

Mam przeczucie, że nie będzie to jedyny sukces naszych kolarzy na tych Mistrzostwach, mam nadzieję, że taki sukces pomoże całej dyscyplinie.

Pozdrawiam

Moje Gratulacje :smiley: :exclamation: :smiley: :exclamation: szkoda jednak durzyny w sprincie, 6 lokata jest dobra, ale aspiracje mieli na medal. Ale da lnich tez Gratulacje :smiley: Pozdrowienia dla młodziutkiej Magdy Sary :smiley:

Sprinterzy rozbudzili apetyty wynikami w PŚ. Jednak prawde mowiac, swiatowa czolowka nie zawsze na takich zawodach jezdzila. A teraz na MŚ wystarczy spojrzec z jakimi zawodnikami przegrali nasi sprinterzy, zeby sie zorientowac ze 6 lokata nie jest jakas porazka. Przegrali tylko z najlepszymi. Jest 6 wyrownanych ekip, z ktorych kazda mzoe zawody wygrywac i kazda moze zajac wlasnie to 6 miejsce.
Nasza ekipa poza tym jest najmlodsza. Sukcesy przed nia.

Miejmy nadzieje ze jak najwiecej sukcesow przed nimi :smiley: ladnie sie prezentowali w koszulkach UCI World Cup :smiley: