Nasz ulubiony wyścig

Był temat “Nasz ulubiony kolarz” to teraz powstał “Nasz ulubiony wyścig”.

Moim ulubionym wyścigiem jest oczywiście Tour de Pologne, lubie też:

  • Tour de France
  • Giro D’Italia
  • Vuelte Espana
  • Wyścig Pokoju (ale tylko ten, w którym bedą polskie etapy :))

Z naszego podwórka bardzo lubie Bałtyk - Karkonosze
Ze świata TdF, Giro i TdP (no tak - TdP to już świat :wink:. Vuelte jakos mniej…

A moimi ulubionymi wyścigami są: Paris-Roubaix oraz Ronde Van Vlaandren.

TdF, VaE, Paris-Roubaix, VCaPV (w takiej kolejności).

Ja najbardziej TdF i Paris Nice :slight_smile:

Giro i Vuelta :mrgreen:

Paris-Roubaix, Tour of Flandres, Tour de France.
Z polskiego podwórka Wyścig Solidarności i Olimpijczyków:) lubię, gdyż przejeżdża w ostatnich latach przez moje miasto:D

Z polskich: Szlakiem Grodów Piastkowskich - bardzo profesjonalnie poprowadzony i przygotowany.

Z obcych: Tour Down Under (mało kto go w Polsce śledzi, a jest naprawdę ciekawą imprezą no i de facto zapowiada nowy sezon) oraz Vuelta a Espana (bo jest najbardziej dynamicznym ze wszystkich Tourów ale cieszy się najmniejszą popularnością z całej trójki - a szkoda, bo zawsze obfituje w ciekawe rozstrzygnięcia).

W moim rankingu na czele są takie wyścigi jak:Giro , TDF a przede wszystkim Paris-Roubaix(ciekwe kiedy wkońcu doczekam się deszczu i błota…może w 2007 :mrgreen: ).

TDF, Vuelta bardzo lubię klasyki brukowe czyli Flandria i Paryż-Roubaix oraz pagórkowe Amstel Gold Race, Fleche Wallonia i Liege-Bastogne-Liege. Ja akurat za bardzo nie przepadam za naszym tourem bo już znudził mi się Tour de Orlinek. Poza tym jeszcze te transmisje w naszej telewizji bo nie ma Eurosportu 2 jeszcze bardziej zniechęcają do oglądania :cry: .

Jeśli chodzi o Tour de France to ostatnimi czasy ten wyścig starcił w moich oczach.

Mediolan San Remo , GIRO ! najbardziej z tourów , tdf i vuelta którą uważam za najciekawszy z tourów obfitujący w wiele. Ronde von Vlanderen

Z polskich: TdP, Tour de Mazovia (jedzie przez Siedlce :smiley: )
Z zagranicznych: Paris-Roubaix, Giro d’Italia

jeśli chodzi o ulubiony wyścig to trudno jest mi wymienić ten jeden naj bo z wyścigami jest jak z kolarzami jedni są klasykami inni góralami itd. ale
z tourów to raczej vuelta
z klasyków to może nie dawno rozegrany mistrzostwa Zurychu
natomiast z tygodniówek no to inaczej być nie może jak TdP no może jeszcze Paris-Nice

Z turów Vuelta bo jest najciekawsza, potem giro a nakoncu tdf bo nie lubie tego układu etapów i tej biernosci faworytów :slight_smile:

miom ulubionym wyscigiem sa klasyki, najwiecej emocji przynosi mi ogladanie Milan-San Remo a takze Paryz-Roube wedlug mnei te wyscigi sa kwintesencja kolarstwa :mrgreen:

Pominęłem jeszcze super wyścigi. Lubie także wyścigi, w któych występuje kostka brukowa, czyli Paris-Roubaix, Tour des Flanders itp.

Vuelta Espana, Dauphine Libere, Tour de Suisse

Z Wielkich Tourów najbardziej lubię Tour de France, Vueltę trochę mniej. Wśród tygodniówek mój zdecydowany faworyt to Dauphiné Libéré, a jeśli chodzi o klasyki, to Amstel Gold Race i Fleche Wallonne.

Giro, Paris-Roubaix i Dauphine Libere (za Mont Ventoux:)