news

Posiłki z Francji dla Tour de Pologne

Tour de Pologne to już piąty z najlepszych i najważniejszych wyścigów kolarskich Europy. Po Tour de France, Giro, Vuelta i Deutschland Tour. Do tego wysokiego statusu sportowego ma zostać dopasowana telewizyjna oprawa.

Każdy z wrześniowych etapów 63. TdP będzie relacjonowany w programie 1 TVP w “prime time”, tuż po “Teleexpressie”, kiedy przed telewizorami zasiada najwięcej widzów. Sprowadzona z Francji ekipa realizatorów (wraz ze sprzętem) pomoże pokazywać wyścig z helikopterów i motocykli. To ma być widowisko klasy Tour de France.

W wyścigu w tym roku wystartuje 20 najsilniejszych teamów kolarskich świata, a z “dziką kartą” nasz Intel Action. Termin touru jest wyjątkowo szczęśliwy, bo kończy się on na tydzień przed MŚ w Salzburgu. Wszyscy najlepsi przyjadą do Polski, by się przed czempionatem “rozpędzić”.

Fajnie by było, ale ja w tych wszystkich najlepszych nie wierzę. Liczę, że pojawią się jacyś uznani sprinterzy. Chociaż na tych co byli ostatnio jak np. Benatti narzekać nie możemy.

E tam przyjadą do Polski po co ? Przecież to POLACY WYGRAJĄ I ZGARNĄ WSZYSTKO !!! :slight_smile: Ja stawiam na Polaków !!!

Hmm, raz jeszcze pozwolę sobie moje refleksje co relacji TdP w TVP.
O ile dobrze pamiętam w tamtym roku też mówiono o „rewolucji”, a jak było większość z nas chyba pamięta.

Autocytat ;o) : „Pomny zeszłorocznych doświadczeń i ekscesów mam nadzieję, że albo TVP zrezygnuje z w tym roku z przekompetentnego red. (w)Kurzajewskiego albo ów przemiły redaktor dowie się czegoś więcej o kolarstwie, czegoś więcej niż to co przeczyta w porannym wydaniu Przeglądu Sportowego ;o)

No i że TVP będzie pokazywała przede wszystkim kolarzy a nie wszystko wokoło poza nimi.”

W obecnej sytuacji to organizator wyścigu chciałby aby pokazywać tylko dodatki, czyli ludzi, okolice i co najważniejsze reklamy sponsorów. Często miałem sytuacje na wyścigach na których pracowałem, że przychodził organizator i kazał fotografować tak aby jak najwiecej było widać ludzi i loga sponsorów, reszta ma drugorzędne znaczenie.

Mr Kurzajewski może sie podszkoli z czasem, w koncu prowadił prezentację Intela, czytanie z kartki szło mu całkiem zgrabnie.

A ta ekipa co przyjeżdza z Francji to juz od ładnych kilku lat prowadzi relacje.

“To ma być widowisko klasy Tour de France” - świetny dowcip