Okulary

Noszę się z zamiarem kupna okularów.
Piszę z zapytaniem co byście mogli polecić. Szukam okularów z wymiennymi szybkami. Najlepiej w kolorach żołtym, czarnym < na słoneczne dni>, ewentualnie przezroczyste.

Czy ktoś z Was używa okularów firmy ARCTICA ? Konkretnie ten model z wkładką potową. Czy są one wygodne w noszeniu ? A przede wszystkim czy są funkcjonalne ?

Czekam na Wasze opinie i pomoc w w/w temacie

Kiedyś używałem inne arctica, S-46a.
Wymiennych szkiełek nie mogłem dostać nigdzie; sklepy, allegro, poprostu do tego modelu już nigdzie nie mieli; chyba jakiś stary kupiłem, bo i na allegro nie było całych okularków.
Guma zamiast noska - zupełnie nie zdało egzaminu.
Lepsze takie niż nic, ale lepiej dołożyć drugie tyle i kupić coś BBB chociażby, te arctica nie były jakoś zadowalająco dopasowane i wyprofilowane, zawiewało mi w oczy a głowe mam duża :stuck_out_tongue:.
Te z osłoną antypotową użytkował kolega (nie wiem czy ten model co pytasz), pamiętam, z narzekał, że tam się zbiera cały pot i jak sie zrobi szparka albo jak gąbka już przesiąknie to ścieka.

Ja tam jeżdżę w okularach kupionych za chyba dwadzieścia kilka złotych w decathlonie(aptonia) i są ok.- można się ścigać. Mają wymienne szkła- ciemne i przeźroczyste, ale przede wszystkim są dobrze dopasowane. Wielka szkoda że nie oferują szkieł pomarańczowych- moim zdaniem najlepsze do jazdy. Chyba lepiej kupić tańsze okulary-niewielka różnica z drogimi i dołożyć do czegoś ważnego np. buty, koła?

Jesli mowa o okularach to moze ktos mi pomoze w moim dylemacie z okularami.
Otoz mam nos “Rzymski” czyli duzy :smiley: , przez co wszystkie okulary jakie probowalem leza mi wysoko na brwiach. Moj wysoki mostek nosowy nie pozwala na to aby okulary schodzily nizej tak aby zakrywaly oczy jak powinny. Czy ktos moze ma ten sam problem i moze znalazl model okularow sportowych , ktore maja odpowiednio glebokie wyciecie na nos aby spelnialy role jaka powinny, czyli ochrone oczu a nie czola :wink:
Juz nie zlicze ile modeli probowalem, w ilu sklepach i w ilu krajach, ale nigdzie nie udalo mi sie zanlesc takich, aby pasowaly mi na moje kontury twarzy.
Czyzby to byl taki maly procent uzytkownikow jak ja, ze nie warto robic okularow z wysokim mostkiem?
A moze jest ktos, kto znalazl odpowiedni model?