oryginał czy podróba

czy te dość tanie kaski jak na swoją klasę są oryginałami, czy podróbami?
allegro.pl/nowy-kask-giro-aeon-n … 97980.html
oraz
allegro.pl/kask-giro-aeon-niebie … 60647.html
i
allegro.pl/nowy-kask-giro-aeon-m … 46529.html

Czy oryginalne - tego Ci nie powiem, bo skąd mam wiedzieć.

W Niemczech kosztuje 200EUR, ale w Polsce Bell/Giro bywają dużo tańsze. Katalogowo niby coś ok. 850PLN, ale generalnie spokojnie do dostania w sklepach około 550-600 PLN. 500 PLN - to już cena niezła. 350 PLN - aż dziwnie niska.

Z drugiej strony: czasem na ebayu zdarzają się okazje, zdarzają się też aukcje z dziwnym finałem. Np. kiedyś na austriackim ebayu ot’tak, dla hecy zalicytowałem za nową ramę TREK OCLV110 Disco/2007 w moim rozmiarze niecałe 200 EUR i… wygrałem. Nie jest to podróbka.

Tu gość oferuje Atmosa <300 PLN, z wysyłką+50PLN (skądinąd od tegoż jegomościa swego czasu kupowałem i wszystko było OK).

Więc… trudno powiedzieć.

A’propos: w czasach dystrybucji via bikeman.pl Bell/Giro miały crash replacement program (wymiana za 50% ceny). Potem dystrybucje przejął R&P i zlikwidował CRP. Wie ktoś jak to wygląda teraz? Pytam, bo mam Bell Sweepa z “shimanowskiej” dystrybucji i sam jestem ciekaw.

Wystarczy wejść na stronę Giro i zobaczyć, że żaden z kasków na stronie producenta nie ma takiego malowania jak te z Allegro.

Możliwości są dwie: na Allegro są podróbki lub Giro ma na swojej stronie podróbki…

Dwie? Albo model z poprzednich lat. Albo malowanie teamowe na zamówienie. Albo …

Kupiłem (w polskim internetowym sklepie, za 480zł) kask Catlike Whisper czarny mat, model tegoroczny.
I wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że ma na naklejce Made in China i adres chińskiej fabryki.
Karton również identyczny jak na Aliexpress.

Co sądzicie? Możliwe, żeby whispery robione były również w Chinach?