Paris-Roubaix 2022

Dzisiaj została zaprezentowana trasa wyścigu.
Wyścig odbędzie się dokładnie za miesiąc.

1 polubienie

Z tego co winka to zamiana daty z wyścigiem Amstel Gold.

Wybory Prezydenckie we Francji w pierwotnym terminie - stąd zamiana.

Ganna zrobił rekonesans trasy.

Dokładniej: parę dni temu, 5 h, 160 km, wszystkie sektory (30), na początku z dwoma kolegami (Sheffield, Heiduk), od Arenbergu sam.
Rekonesans też miał pomóc w wyborze roweru i części. Rower będzie ten sam co w innych wyścigach: Pinarello Dogma F z tarczami. Opony tubeless 30 mm, ciśnienie ok. 5 bar, kaseta zwykła szimanowska.

A wczoraj Ganna był już na torze. Do ścigania wraca 5 kwietnia w Sarthe, tj. z Saganem.

1 polubienie

Ciekawe czy zaplanował już jakiś atak

Gdyby wyścig nie był przesunięty, to pogoda taka że cały tydzień do niedzieli pada deszcz czyli na mokro w niedzielę (nawet jakby w niedzielę nie padało, to by raczej kałuże nie powysychały). Niestety następny tydzień suchy, więc kolejny raz nici z błotnistego P-R :wink:

Jeszcze sie nie znalazl taki co ma 2 tyg przewid,iał pogode spokojnie zobaczymy

30mm opony, chyba szerszych nikt nie da niż tyle? 5 barów i te kocie łby, masakra heheh :grin:

Nawet te tygodniowe się często nie sprawdzają. Chodziło mi bardziej że P-R ma duże szczęście (lub dla niektórych nieszczęście) do dobrej pogody i nie zdziwię się że pomimo przesunięcia to znowu będzie sucho, ale oczywiście może się zdarzyć tak że będzie deszcz 17.04.

1 polubienie

Peter Sagan ma nie wystartować.

WvA trenuję w Hiszpanii, musiał w swojej Stravie zablokować podgląd, i decyzja w czwartek odnośnie startu w niedzielę. Dodatkowo jeszcze info że miałby jechać jako pomocnik w P-R…
Jak dla mnie to tak 60 do 40 % że nie wystartuję, po wypowiedzi szefa ekipy Richarda Plugge że są bardziej niż ostrożni w takim przypadku.
https://www.indeleiderstrui.nl/wielrennen/van-aert-gespot-in-spanje-donderdag-volgt-beslissing-over-parijs-roubaix
https://www.wielerflits.nl/nieuws/richard-plugge-over-wout-van-aert-en-parijs-roubaix-covid-is-geen-lachertje/

1 polubienie

Van Aert wystartuje.

Czy to już pora na gwiazdkowanie faworytów?

Moje gwiazdki prezentują się tak:
***** Van Der Poel.
**** Ganna.
*** Van Baarle, Laporte, Stuyven, Asgreen, Lampaert, Van Aert, M.Pedersen, Kung.
** F.Vermeersch, Trentin, Sheffield, Haller.
*Kwiatkowski, Bissegger, Senechal, Haussler, Stybar, Van Avermaet, Matthews, Degenkolb.

Ganna więcej gwiazdek od Van Aerta i całej masy sprawdzonych zawodników… Na jakiej podstawie?

1 polubienie

Van Aert ma niby jechać jako pomocnik dla Laporta, Teunissena i Van Hooydoncka.

Pogacar nie wystartuje.

Nigdy nie gwiazdkuję, ale gdybym miał podać jedno nazwisko to powiem Kristoff.
Mati już trochę dojechany.
Drugi Van niepełnozdrowy.
Ganna może i mocny, ale coś mi w tym nie gra.
Każdy inny ma jakieś ale.

A Kristoff weźmie i pojedzie :slight_smile:

1 polubienie