pedały i buty

Lada moment bede musial zdecydowac co kupic.
Ciekawy jestem czy za kwote powiedzmy ok. 500 zl mozna zakupic w miare przyzwoie buty i pedaly?
Do tej pory jezdzilem na goralu w … zwyklych adidasach + noski.
Teraz zakupilem szosowke (Trek 1400) i … wracam do szosowych korzeni. Tyle tylko, ze te moje kolarskie korzenie to lata 80-te a wowczas pedaly na zatrzaski to dla juniora bylo prawie nieosiagalne marzenie. Kompletnie nie orientuje sie w obecnym sprzecie.
Jakie marki butow i pedalow sa godne uwagi a ktorych unikac?
Na co zwracac uwage?
Nie szukam topowych modeli. Raczej interesuje mnie przyzwoity sredni poziom.

Buty SIDI lub DMT. Pedały SHIMANO lub LOOK. Myślę, że nówki buty i pedały z blokami będzie trudno za 500 PLN, ale warto poszukać w necie - zależy od modelu, promocji, wymagań itp.
Warto pobuszować w necie, szczególnie na allegro, gdzie można nabyć szybkiego rozeznania w cenach, a czasem trafić jakąś okazję.

przyzwotieym wg mine rozwiazaniem za te pieniadze jest zestaw buty shimano R085 ktore seryjne kosztuja pod 280 zl plus do tego pedaly shimanowskie w zaleznosci od kosztow 540 lub 105 spokojnie miescisz sie w 500 zl w nowych iwg mnie dosc dobrych rzeczach i nic wiecej do szczescia nie potrzeba

Przyczaj się na allegro, dołóż do butów kosztem pedałek, przynajmniej ja bym tak zrobił…
Ja za Adidas Adistar Road Comp nówki dałem 190 na allegro w zeszłym roku ;] Jeśli waga Cię nie przeraża, a liczy się trzymanie nogi, to za jakieś 90 zł można dostać pedały JAR, podstawowy model ciężkie, ale to co mają robić, czyli sztywno trzymać buta, to robią.
Można kupić używane nie zajechane, mam pedałka VP do sprzedania za 65 zł.

Jedź na giełdę do Słomczyna- kupisz pedały Looka za 20 zł. A tak na serio to pedały 105- około 150 zł. Te 540 są jeszcze z plastikami na środku więc dużo gorsze. Na buty zostaje 350 zł - na pewno można kupić coś dobrego