Podsumowanie sezonu 2010. Kilka prostych pytań.

Sezon 2010 właściwie za nami. Zbliża się czas podsumowań.

Po raz trzeci, wzorem cyclingnews.com, proponuję szanownym forumowiczom zabawę i odpowiedź na kilka pytań dotyczących mijającego sezonu.

1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu
2. Najlepszy Wielki Tour sezonu
3. Najlepszy etap sezonu
4. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu
5. Najlepszy zawodnik sezonu
6. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu
7. Największe rozczarowanie sezonu
8. Nadzieje na sezon 2011

opcjonalnie :wink: :
9. Cytat/powiedzenie roku
10. Najzabawniejszy moment sezonu

Moje typy:

1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu

Jakoś w tym sezonie monumenty mnie nie zachwyciły w sposób szczególny. W zasadzie wszystkie odbyły się na swoim normalnym poziomie, jak Pan Bóg przykazał. Mistrzostwa Świata też dobre, ale bez rewelacji. Dlatego schodzę o poziom niżej i typuję epicki, morderczy wyścig w strugach deszczu, a naprawdę w ścianie deszczu, czyli Kuurne - Bruksela - Kuurne.

2. Najlepszy Wielki Tour sezonu

Tu nie będzie niespodzianki - oczywiście Giro di Italia.

3. Najlepszy etap sezonu

Tu też chyba wielu forumowiczów się ze mną zgodzi: Giro - etap do Montalcino oraz oczywiście Zoncolan. Dobre były też bruki na TdF. No i oczywiście ze względów patriotycznych - L’Alpe d’Huez na D-L.

4. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu

Basso i Zoncolan. To było naprawdę wielkie. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że Ivana stać na taki wyczyn. Ale też - Anton w Andorze i jego “przechodzenie” kolejnych grupek. To było prawie jak Boss na Hautacam w 2000 albo Pantani pod Santuario Oropa w 1999. Także Martin na Równicy.

5. Najlepszy zawodnik sezonu

Po Lombardii - bez dwóch zdań Phillipe Gilbert. Nieprawdopodobny sezon - TOP 10 w czterech monumentach + dwie wygrane (Amstel, Lombardia) + 2 etapy vuelty. Ten facet może wygrać wszystkie 5 monumentów. Wymienię też Cancellarę, Basso, Nibalego, oczywiście Purito i Winokurowa. No i Freire - pierwszy raz w historii jeden zawodnik wygrał w jednym roku M-SR i P-T.

6. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu

Oczywiście Sagan, oczywiście Porte. Velits na Vuelcie.

7. Największe rozczarowanie sezonu

Pod względem sportowym - Boasson Hagen, Haussler, Pozzato, Boonen, Sastre. Niestannie od kilku lat - Gerdemann i Ciolek. Po względem mentalno-osobowościowym - Contador i jego śmieszna, kuriozalna i kompromitująca zapowiedź zakończenia kariery.

8. Nadzieje na sezon 2011

Oczywiście Phinney i cała grupa młodziaków: Degenkolb, Dowsett, Talansky, Eijssen, Nowa fala Kolumbijczyków - Betancourt, Pantano, Atapuma, Beltran itd.
Oczywiście Sagan, oczywiście Porte. Jestem ciekawy też postawy Ricco w najważniejszych imprezach.
Liczę, że Gesink i Kreuz dokonają w końcu przełamania i pójdą w ślady Nibalego.

Z polskiego poletka - Kwiatek w Radioshack. Niemiec w Lampre. Tu mam spore nadzieje.

9. Cytat/powiedzenie roku

Alberto Contador - “To był kawałek mięsa” :wink:

10. Najzabawniejszy moment sezonu

Walka Costy i Barredo.

A jaka jest opinia szanownych kolegów i koleżanek?

  1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu

  2. Najlepszy Wielki Tour sezonu

  3. Najlepszy etap sezonu

  4. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu

  5. Najlepszy zawodnik sezonu

  6. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu

  7. Największe rozczarowanie sezonu

  8. Nadzieje na sezon 2011

  9. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu

Piekło północy i Flandria

  1. Najlepszy Wielki Tour sezonu

Giro.

  1. Najlepszy etap sezonu

Monte Zoncolan, Tourmalet

  1. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu

Igor Anton ogrywajacy Albercika

youtube.com/watch?v=2coURZ_WlCI

5.Najlepszy zawodnik

Cancellara

  1. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu

P.Sagan

  1. Największe rozczarowanie sezonu

Albercik i wpadka na dopingu

  1. Nadzieje na sezon 2011

Marycz, Paterski, Anton

Moje typy:

  1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu
    Mistrzostwa świata.
  2. Najlepszy Wielki Tour sezonu
    Giro di Italia.
  3. Najlepszy etap sezonu
    Giro - etap do Montalcino,etap do Aquili
    Bruki na TdF
  4. Najlepsza akcja sezonu - Basso na Monte Zoncolan
  5. Najlepszy zawodnik sezonu
    Phillipe Gilbert. Joaqin Rodriguez,
  6. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu
    Sagan, Porte.Hesjedal,
  7. Największe rozczarowanie sezonu
    Pozzato, Ciolek,Kreuziger,Bennati,
  8. Nadzieje na sezon 2011,
    Bodnar,Paterski,Marycz,Niemiec,Phinney,Eijssen,Porte,Inxausti,Anton,Pardilla,Blythe,Beletii,Keukelerie,
  1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu

Poza transmisjami na eurosporcie widziałem tylko wyścig E3 Prijs - Harelbeke, jednak wśród tych wszystkich klasyków najwięcej emocji wzbudził we mnie mój ulubiony - Walońska Strzała. Dla mnie to był nr. 1

  1. Najlepszy Wielki Tour sezonu

Podobnie jak kolega wyżej - Giro… Myślę, że nie trzeba tego tłumaczyć :wink:

  1. Najlepszy etap sezonu
  • Alpe d’Huez na DL
  • etap do Arenbergu na TdF
  • Montalcino, Zoncolan
  • Bola del Mundo :wink:
  1. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu
  • Ucieczka Rutkiewicza na etapie do Bukowiny
  • Walka Sylwka pod Alpe d’Huez
  • Gilbert na MŚ
  • Fabian na RvV.
  • Moncoutie w Xorret del Cati
  1. Najlepszy zawodnik sezonu

Mam tu 3 typy: Nibali, Gilbert, Cancellara
Podobał mi się też Evans. Wszędzie poza TdF był mocny :slight_smile:

  1. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu
  • PETER SAGAN!
  • Do tego na pewno Velits i zwycięstwo Vino w LBL
  1. Największe rozczarowanie sezonu
  • Armstrong na TdF przede wszystkim. Po świetnych występach w Luxemburgu i Szwajcarii liczyłem na top 5. Sami wiemy jak to się skończyło.
  • Dyskwalifikacja Valverde (z powodów osobistych - mój ulubiony kolarz :stuck_out_tongue:)
  1. Nadzieje na sezon 2011
  • Phinney, Kwiatkowski, Paterski (oby dalej się tak rozwijał… Możemy mieć z niego pociechę w przyszłości), Offredo
  1. Cytat/powiedzenie roku

Peter Sagan do Sylwka na Romandie:
“Przed podjazdem mówię mu, że jak strzeli Cavendish to zaczynamy robotę, pytam czy dobrze się czuje bo trzeba to wygrać a on mi mówi po polsku: „no nie wiem kur…a”!”

  1. Najzabawniejszy moment sezonu

Upadek Bole na mecie w Termie, Walka Barredo z Costą, Upadek Van Summerena 2 metry po starcie czasówki na TdF :stuck_out_tongue:
youtube.com/watch?v=I8hbm_TeG3k - jakby ktoś nie wiedział o co chodzi :stuck_out_tongue:

  1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu
    Ja niestety nie oglądałem klasyki na początku sezonu a z tych pod koniec żaden mi się nie podobał.Więc najlepszy wyścig jednodniowy to MŚ.

  2. Najlepszy Wielki Tour sezonu

Vuelta - Podobały mi się etapy , walka (szkoda ze później okazało się ze ten co na czasówce mało stracił to na “koksie jechał”)
Z innych wieloetapówek podobało mi się Eneco Tour.

  1. Najlepszy etap sezonu
  • Alpe d’Huez na DL (walka Szmyda)
    -Zoncolan (wspaniały Basso-chyba na tym etapie pokazał co potrafi choć już nie pamiętam :mrgreen: )
  1. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu

Nie pamiętam zbytnio wiele ciekawych ataków. Pamiętam atak Rutkiewicza , ataki Szmyda na Alpe d,Huez , Martina na Eneco tour wraz Holendrem i Gilberta na MŚ i ten wczorajszy(jeśli można to za atak uznać)

  1. Najlepszy zawodnik sezonu
    Gilbert i Nibali

  2. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu

Sagan , Gawroński :mrgreen: , i dla mnie Paterski .

  1. Największe rozczarowanie sezonu

Armstrong , Sapa (mało wyścigów ),Contador (doping)

  1. Nadzieje na sezon 2011
  • Wygranie TDF przez kogoś innego nic Schleck i Contador .
  • Wygranie TDP przez Polaka
    -Dalszy rozwój Bodnara , Paterskiego, Marycza, Janiszewskiego , Honkisza i Gawronskiego .
  1. Cytat/powiedzenie roku

tłumaczenie się Contadora ze zjadł mięso stare.
10. Najzabawniejszy moment sezonu

nie mam takiego

  1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu

Strade Bianche i Flandria

  1. Najlepszy Wielki Tour sezonu

Bez niespodzianki: Giro

  1. Najlepszy etap sezonu

Jeden wybrać nie sposób: na pewno kluczowe etapy Giro (Montalcino, L’Aquilla, Zoncolan), bruki na TdF i Bola del Mundo

  1. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu

Tutaj też zbyt wiele pięknych akcji było, żeby wybrać tą jedną. Na uwagę zasługują: Cancellara na Roubaix i Flandrii, Gilbert na Amstel, Arroyo na zjeździe z Mortirolo, pojedynek Contador, Anton, Soler i Mosquera na Vuelta Castilla Leon, pojedynek Nibalego z Mosquerą na Bola del Mundo oraz Szmyda, Brajkovica i Contadora na Dauphine.

  1. Najlepszy zawodnik sezonu

Cancellara i Gilbert.

  1. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu

Sagan zdecydowanie. Za nim Porte, Hesjedal, Horner i Velits.

  1. Największe rozczarowanie sezonu

Armstrong, Ciolek, ponownie Bennati, Pozzato, Haussler, Wiggins.

  1. Nadzieje na sezon 2011

Phinney, Matthews, Degenkolb, Kittel, Dowsett, Bonnin, Monsalve, Betancourt, Duarte, Slagter, Domoulin.

Wśród Polaków w sumie nadzieje można wiązać z każdym :slight_smile: Zarówno Paterski jak i Bodnar pokazali, że mogą jeździć na własne konto. Ciekawe jak awans do PT wyjdzie Niemcowi, a jak Kwiatkowskiemu.

1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu
Oglądałem tylko klasyki pokazywane na Eurosporcie, a innych wyścigów tylko skróty. Zdecydowanie najbardziej podobały mi się Mistrzostwa Świata, które w tym roku były naprawdę znakomite. Z “klubowych” wyścigów stawiam na Lombardię, gdzie mieliśmy również sporo emocji, a zwycięstwo Gilberta naprawdę epickie. Z wyścigów wiosennych najbardziej podobała mi się Flandria oraz Walońska Strzała.
2. Najlepszy Wielki Tour sezonu
W tym roku zadowolony byłem z poziomu każdego Wielkiego Touru, nawet na Tour de France mieliśmy sporo emocji, ale w tej kategorii wybór może być tylko jeden, Giro.
3. Najlepszy etap sezonu
Sporo tego było Montalcino, Aquila, Zoncolan, bruki na Tourze i Bola del Mundo, a gdy mam wytypować jeden to jest to Montalcino i piękna walka w deszczu.
4. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu
Basso pozamiatał na Zoncolanie, ale największe wrażenie zrobił na mnie Igor Anton w Andorze.
5. Najlepszy zawodnik sezonu
Zastanawiałem się nad Nibalim, Cancellarą i Gilbertem, ale ostatecznie stawiam na Belga, który jeździł rewelacyjnie. Zwycięstwo w Wyścigu Piwnym, podium Staruszki, Flandrii i G-W na wiosnę i świetna jesień. Dwa etapy Vuelty, Mistrzostw Świata nie wygrał, ale pokazał, że jest bardzo mocny, a na zakończenie zwycięstwo w Giro del Piemonte i Lombardii.
6. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu
Z młodych to zdecydowanie Sagan, ale Velits i Porte też spisali się zaskakująco dobrze odpowiednio na Vuelcie oraz Giro. Rewelacją był też Nibali, który zajął podium na Giro, a na koniec sezonu zwyciężył w Hiszpanii. Z zawodników starszych to dobry pierwszy sezon Winokurowa po banicji, Chris Horner i Koos Moerenhout.
7. Największe rozczarowanie sezonu
Boasson Hagen, który w poprzednim sezonie spisywał się świetnie, a ten rok miał dużo słabszy. Carlos Sastre, Hiszpan przejechał 3 Wielkie Toury, dwa skończył w czołowej dziesiątce, ale niestety postawił na ilość, a nie jakość.
8. Nadzieje na sezon 2011
Z nowych to przede wszystkim Taylor Phinney i Degenkolb. Mam nadzieję, że Sagan, Porte i Velits będą spisywać się tak dobrze jak w tym roku, a może nawet lepiej. Jeśli chodzi o Polaków to przede wszystkim Bodnar i Paterski, może Niemiec i Morajko coś ciekawego pokażą.

1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu
Dla mnie nie ma zwycięzcy w tej kategorii. Wszystkie wielkie klasyki w tym roku się udały z MŚ włącznie. Od Milano - San Remo po Lombardię emocji nie brakowało, nawet gdy pogoda nie rozpieszczała. Jednak największe wrażenie zrobiło na mnie Paris-Roubaix, największą radość przyniosła Walońska Strzała.

2. Najlepszy Wielki Tour sezonu

Zdecydowanie Giro, chociaż Wielka Pętla jak i Vuelta nie były złe.

3. Najlepszy etap sezonu
Oczywiście etap do Montalcino. Prędko takiego widowiska nie ujrzymy, a w dodatku triumfującego mistrza świata w taki sposób. Coś cudownego, mam szczęście, że to widziałem.

4. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu
Bezapelacyjnie Cancellara na Paris-Roubaix i gesty niemocy Leukemansa.
Z górskich najbardziej podobała mi się akcja Euskaltelu po upadku Antona - zwycięstwo Nieve na Cotobello i pokaz mocy Basso na Zoncolanie.

5. Najlepszy zawodnik sezonu
Gilbert
Cancellara
Nibali
Z przewagą tego pierwszego.

6. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu
Sagan -rewelacja
Prezentowanie koszulki Mistrza Świata przez Evansa - FW, koszulki na Giro i TdF - rewelacja
Latający po górach Brajkovic na Dauphine i może Hesjedal na TdF - ciężko wybrać

7. Największe rozczarowanie sezonu
Contador
Kolejna kontuzja Antona
A ze sportowego punktu widzenia to drużyna Sky

8. Nadzieje na sezon 2011
Sagan, coraz lepszy Gesink, poprawa stanu polskiego kolarstwa, brak Armstronga:

9. Najzabawniejszy moment sezonu
To, że Tour de Pologne przejeżdżał 10 kilometrów od mojego miejsca zamieszkania, a ja nie raczyłem ruszyć tyłka by dopingować kolarzy. Ale to taki śmiech przez łzy.

Jestem tym sezonem bardzo zbudowany, mam nadzieję, że kolejny będzie równie dobry, Gilbert dołoży do kolekcji któryś z monumentów, a Evans wygra wielki tour. :wink:

1.Najlepszy wyścig jednodniowy:
Liege-Bastogne-Liege i Mistrzostwa Świata

2.Najlepszy Wielki Tour sezonu:
Giro d’Italia

3.Najlepszy etap sezonu:

  • Bola del Mundo
  • Zoncolan
  • Montalcino
  • Alpe d’huez na DL

4.Najlepsza akcja sezonu:

  • Cancellara na P-R
  • Winokurow na L-B-L
  • Basso na Zoncolanie
  • Gilbert na Lombardii

5.Najlepszy zawodnik sezonu:
Zdecydowanie Nibali - 2 podia w GT mówią same za siebie. Jako następnego dałby Wino - 6 miejsce w Giro, potem L-B-L i etap na TdF. Tylko szkoda, że nie przyjechal do Australii.

6.Największa niespodzianka/rewelacja sezonu:

  • Sagan
  • Velits na Vuelcie
  • Freire, wygrywajacy najpierw Mediolan-San Remo potem Paryż-Tours
  • Hesjedal
  • Porte

7.Największe rozczarowanie sezonu:

  • dyskwalifikacja Valverde
  • wpadki Contadora i Mosquery
  • nie ukończenie Vuelty przez Antona
  • Wiggins - po tym co pokazał na TdF 2009 mieliśmy prawo spodziewac się po nim dużo więcej
  • Bonnen, Pozzato, Bennati, Hagen, Team Sky, Armstrong, Kreuziger, Team Radioshack

8.Nadzieje na sezon 2011:
-Phinney, Porte, Kiserlovski, Ivan Basso walczący w TdF, Gesink, Van den Broeck, Kwaitkowski, Niemiec, Bole, Nieve, Hutarowicz

9.Cytat powiedzenie roku:
Była chyba taka wypowiedź Franka Schlecka po tym jak się rozwalił na brukach an TdF, że nie powinno byc takich etapów, bo rodziny boją się o kolarzy jak by szli na wojnę czy coś takiego. Pamiętam, że mnie to wtedy rozbawiło

  1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu

Walońska Strzała

  1. Najlepszy Wielki Tour sezonu
    Giro

  2. Najlepszy etap sezonu

  • Alpe d’Huez na DL
  • etap do Arenbergu na TdF
  • Montalcino
  1. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu

Cancellara na P-R

  1. Najlepszy zawodnik sezonu

Gilbert

  1. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu

Peter Velits
7. Największe rozczarowanie sezonu

Armstrong na TdF

Polacy na MŚ w wyścigu ze startu wspólnego

  1. Nadzieje na sezon 2011

Phinney,Paterski,Bodnar

  1. Cytat/powiedzenie roku
  1. Najzabawniejszy moment sezonu

Marco Marcato na etapie TDP cieszący się ze zwycięstwa na rundę przed końcem

  1. Mistrzostwa Swiata
    a dalej Montepaschi Siena i Emilia
    z monumentow przede wszystim LBL. podobala mi sie tez Flandria z tego wzgledu, ze nikt sie tam nie patyczkowal i byla walka na calego.

  2. Giro Giro Giro

  3. Montalcino, Zoncolan… Zaluje, ze nie ogladalem l’Aquili, bo pewnie wrazenia rownie niesamowite.
    podzielam tez zdanie co do Alpe d’Huez

  • Cancellara na Muurze
  • Basso na Zoncolanie
  • Gilbert na pierwszym z wygranych etapow Vuelty
  • Anton na Pal i we Vuelta Castilla&Leon
  • Arroyo z Mortirolo (myslalem, ze bede oryginalny, ale widze, ze juz ktos wspomnial)
  • nie ogladalem, ale domyslam sie, ze akcja Burghardta na TdS mogla byc kozacka
  • podzielam tez zdanie co do Martina na Rownicy, cos pieknego
  • moze jeszcze Duarte z Cano na Wycigu Dookola Aragonii
  • moze Nibali zjezdzajacy z Grappy

i moj osobisty fwworyt. Karpiec po 2 minuty :smiley:

  1. Cancellara

  2. Porte

  3. Bennati i Team Sky. Poza Thomasem, projekt klapa. Ewentualnie Cunego i tradycyjnie Popowycz. No i brak zaproszenia RS i Vacansoleil na Vuelte. Takze brak ISD na Giro.

  4. bez wiekszych nadziei, ale bede sie oczywiscie przygladal Polakom. ciekawy tez jestem konfrontacji Greipela z I liga, no i nowych zespolow jak GeoX, nowe Saxo czy paczka Schleckow.

  5. teksty TVP podczas TdP

  6. niech bedzie Marcato

  7. ULUBIENCY SEZONU:
    glownie weterani: Moerenhout, Aerts, Hondo, Moncoutie i troche mlodszy Kołobniew.

  1. wyscig jednodniowy: nie mam zdania bardzo malo ogladalem :frowning:
  2. najlepszy GT: Giro - mogla byc VaE ale po kraksie Antona i Bruseghina stracilem serce do ogladania wyscigu
  3. Najlepszy etap: Giro - Zonolan
  4. najlepsza akcja: zjazd Arroyo, rzeznia, ktora Basso urzadzil, ucieczki Gilberta no i Cancellara holujacy Schlecka na brukach TdF.
  5. Najlepszy zawodnik: Gilbert - ogromny szacunek. Cavendish - male zachwiania na poczatku TdF ale potem nie mial sobie rownych i VaE tez dla niego. Z kolarzy wieloetapowych przekonal mnie Anton, ale z wiadomych wzgledow kropki nad i nei postawil. Najlepsze wyniki - Nibali.
  6. niespodzianka/rewelacja: pierwsza polowa sezonu w wykonaniu Sagana, Porte, Velits i Hesjedal, a takze spinter Hutarowycz
  7. rozczarowanie: walka o koszulke w grochy na TdF, Benna, wystepy zespolow Footon Servetto i Milram na wielkich Tourach.
  8. Nadzieje - Roche, Porte, Daniel Martin, Sebastian Forke, Paterski

Będzie stronniczo, ale raz kozie śmierć:

  1. La classica delle foglie morte, wyjątkowo mnie ten wyścig ekscytował.
  2. Giro.
  3. Montalcino.
  4. Piotr Gawroński podczas Mistrzostw Europy ( jazda w ucieczce przez finałowe 30 km w zasięgu wzroku peletonu musi robić wrażenie) oraz nasz Silver, zmagający się na podjeździe pod l’Alpe d’Huez z niefortunnym konsumentem hiszpańskiej wołowiny.
  5. Jeannie Longo.
  6. Richie Porte.
  7. Skrócenie kwarantanny zaordynowanej Danilo Di Luce i znaczne obniżenie wymierzonej mu kary finansowej.
  8. Przemysław Niemiec, Maciej Bodnar, Jarosław Marycz i Maciej Paterski.
  9. „C’è il Giro d’Italia, non il Giro di Kazakhstan” ( To Giro d’Italia a nie Wyścig dookoła Kazachstanu ). Odpowiedź Aleksandra Winokurowa indagowanego po etapie do l’Aquila, dlaczego nie walczył o utrzymanie różowej koszulki. Wypowiedział to z wyższością, nawet z pogardą, charakterystyczną dla mrocznych postaci z powieści Fiodora Dostojewskiego. Powiedział to po włosku, w języku w którym nie lubi się wysławiać.
  10. Zbaraniała mina dyrektora Gran Piemonte, gdy wynurzył się przez otwarty dach swojego auta, by się dokładnie przyjrzeć, co robią na trasie wyścigu tabuny „cywilnych” pojazdów .
  1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu

MŚ i Fleche Walonne

  1. Najlepszy Wielki Tour sezonu

Giro

  1. Najlepszy etap sezonu

Zdecydowanie etap do Arenbergu, dalej Montalcino i Bola del Mundo

  1. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu

Basso na Zoncolan, Horner do Eibar

  1. Najlepszy zawodnik sezonu

Purito, Gilbert, Cancellara, Nibali

  1. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu

Porte, Sagan, Peter Velits, Horner

  1. Największe rozczarowanie sezonu

Hagen i Armstrong odpadający na Ramaz

  1. Nadzieje na sezon 2011

Polacy, Phinney i Brajkovic

  1. Cytat/powiedzenie roku

“Kolarze są opaleni w dwóch miejscach, a raczej czterech” by nasz duet :wink:

  1. Najzabawniejszy moment sezonu

Armstrong przegrywający na Tourmalet z dziennikarzem Eurosportu :wink:

  1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu
    Paryż - Roubaix oraz Flandria. Głównie ze względu na fenomenalną jazdę Cancellary, ale nie tylko. Ogólnie bardzo lubię te dwa wyścigi i właściwie co roku wygrywają u mnie tę kategorię. Na plus także San Sebastian.

  2. Najlepszy Wielki Tour sezonu
    Giro d’Italia. Chyba większego wyjaśnienia nie potrzeba. Świetny wyścig, nieprawdopodobny etap do l’Aquilli, akcja Basso na Zoncolanie, piękna górska czasówka, walka Arroyo o urzymanie koszulki lidera. Same pozytywy.

  3. Najlepszy etap sezonu
    Zdecydowanie epicki etap do Montalcino. Coś takiego mógłbym oglądać rok rocznie.

  4. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu
    Dwukrotnie Aleksander Wielki. Podczas Staruszki i na Tour de France, gdy wygrał etap. No i na świeżości akcja Gilberta podczas Lombardii.

  5. Najlepszy zawodnik sezonu
    Trudno powiedzieć, ale chyba mimo wszystko postawię na Purito. Świetny i równy sezon Katalończyka. Na wyróżnienia także zasługuje Winokurow, Cancellara Gilbert, Nibali i Anton.

  6. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu
    Porte i Sagan. Świetny sezon obu młodzików. Oby w kolejnych latach kontynuowali ten pełny sukcesów dla nich rok.

  7. Największe rozczarowanie sezonu
    Przede wszystkim Sastre. W dalszej kolejności Evans, Boonen, Bennati, Hagen, Cunego. Ogólnie w tym roku wielu cenionych i utytułowanych kolarzy prezentowało się znacznie poniżej oczekiwań.

  8. Nadzieje na sezon 2011
    Kilka nadziei jest. Jak zaprezentuje się Ricco i Kaszeczkin. Nadzieja na dużo lepszy sezon Carlos Sastre. Z innej beczki to mam nadzieję, na brak bezsensownych zjazdów podczas Tour de France, ale to akurat pewnie złudna nadzieja - przekonamy się jutro.

  9. Cytat/powiedzenie roku
    “Czuję się wykorzystany przez drużynę” - Mark Cavendish

  10. Najzabawniejszy moment sezonu
    Całe zamieszanie związane z zatrzymaniem peletonu przez Cancellare podczas Touru.

1.Najlepszy wyścig jednodniowy:
Piekło Północy

2.Najlepszy Wielki Tour sezonu:
Giro d’Italia

3.Najlepszy etap sezonu:
Alpe d’huez (DL)

4.Najlepsza akcja sezonu:
Basso na Zoncolanie

5.Najlepszy zawodnik sezonu:
Nibali plus wyróżnienie dla Gilberta, Cancellary i Rodrigueza

6.Największa niespodzianka/rewelacja sezonu:
Sagan za całokształt plus Velits za Vueltę

7.Największe rozczarowanie sezonu:
Bonnen

8.Nadzieje na sezon 2011:
Porte, Gesink, Kwiatkowski, Niemiec

co do rozczarowan to jeszcze mi sie przypomnial Fuglsang. po b.obiecujacym zeszlym sezonie wydawalo sie, ze moze byc z niego nawet taki “trzeci Schleck”, ale wyglada jakby bardziej poszedl w klasyki. w gorach ustepywal C.Soerensenowi, ktory oczywiscie jest b.dobrym specjalista, ale to nie ekstraklasa.

  1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu

Paris-Roubaix, Giro di Lombardia

  1. Najlepszy Wielki Tour sezonu

Giro

  1. Najlepszy etap sezonu

Tourmalet

  1. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu

Fabian na roubaix pokazany na w watts’ie na es ;D

5.Najlepszy zawodnik

Cancellara, Philip Gilbert

  1. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu

Dobra postawa Vino

  1. Największe rozczarowanie sezonu

Schleck nie urwał Contadora, pechowy Anton

  1. Nadzieje na sezon 2011

Polski etap na ktoryms wielkich turow

Wg mnie :

  1. Najlepszy wyścig jednodniowy sezonu

Dla mnie Ronde van Vlaanderen. Pięka akcja Toma i Fabiana, a potem ostateczny triumf Cancellary w znakomitym stylu. Także Fleche Wallonne miała dośc ciekawy przebieg.
Mistrzostw Świata w całości nie widziałem, więc się nie wypowiem.

  1. Najlepszy Wielki Tour sezonu

Podobnie, jak inni - Giro d’Italia. Zdecydowanie.

  1. Najlepszy etap sezonu

Najlepszym był chyba trzeci etap w Tourze, wiodacy po brukach. Wg mnie, takich odcinków powinno być w Wielkich Tourach więcej. W czołówce były także etapy na Zoncolan, ten do L’Aquili oraz 15 etap Touru.

  1. Najlepsza akcja (udana, bądź nie) sezonu

Oczywiście akcja Fabiana Cancellary na Paris-Roubaix. Ograł wszystkich zaskoczonych kiedy chciał i jak chiał.

  1. Najlepszy zawodnik sezonu

Zdecydowanie Fabian Cancellara; brakuje mu tylko podwójnego Mistrzostwa Świata, ale na to jest nadzieja za rok.

  1. Największa niespodzianka/rewelacja sezonu

Myślę, że Richie Porte. Pojechał znakomicie - jak na debiutanta - w Giro. Ok, trochę pewnie zapewniał osławionemu etapowi do L’Aquili, ale mi tu wyrósł na najlepszego debiutanta w sezonie. Wysoko oczywiście Peter Sagan, także Ryder Hesjedal.

  1. Największe rozczarowanie sezonu

Bradley Wiggins, po którym spodziewałem się znacznie więcej. Także słaby sezon miał Daniele Bennati; również Tom Boonen, chociaż większość jego sezonu zniszczyła kontuzja.
Filippo Pozzato albo nie zaprezentował pełni swoich możliwości albo na więcej go już nie stać. Coraz bardziej wydaje mi się, że jednak to drugie.
Zawiódł mnie również Amets Txurruka, liczyłem na jego lepszą jazdę w górach.

  1. Nadzieje na sezon 2011

Zwycięstwa Fabiana Cancellary w Liege - Bastogne - Liege, Giro di Lombardia; jego podwójny tytuł Mistrza Świata i dobra jazda oraz ostatecznie przyzwoite miejsce na mecie Touru ( może wreszcie pierwsza pięćdziesiątka? ).
Podium Romana Kreuzigera na Giro.
Znakomita jazda ( najlepiej też podium ) Domenico Pozzovivo w w/w wyścigu.
Zwycięstwo Cadela Evansa na Tour de France.
Dobra dyspozycja Maćka Paterskiego :slight_smile:.

  1. Cytat/powiedzenie roku

Fabian Cancellara : „Silnik mam, ale w sobie”
Reakcja na spekulacje odnośnie używania przez niego silnika w ramie.

  1. Najzabawniejszy moment sezonu

Chyba zbyt wczesne świętowanie zwycięstwa przez Marco Marcato na mecie etapu Tour de Pologne. Nic innego nie przychodzi mi do głowy…