Polski peleton 2012

Mamy duża grupe kolarzy polskich w zagranicznych grupach,jeśli ktoś wie coś na temat grup polskich ,transferów i innych ciekawostek to prosze o podzielenie sie nimi.
Z tego co ja słyszałem bedziemy miec grupy- BGŻ bank ,BDC MarcPol ,Legia i to narazie tyle.Słychac też o CCC kontynetalnej ,ale do końca nie wiadomo co bedzie.Plotki krązą też o silnej grupie na rok 2013rok ale zobaczymy jak bedzie .

Szkoda CCC…Bez wątpienia najlepsza polska grupa.Mam nadzieję,że BDC się dobrze rozwinie,mają pieniądze,są transfery.A z tą grupą w 2013 to raczej nie wypaliłoby.

Ja jestem ciekaw do jakich ekip przejdą tacy kolarze jak: Janiaczyk, Matysiak, Witecki, Taciak, Honkisz, Janiszewski, Smolen, Kiendyś.
Zagranicą na jakiś dobry kontrakt szanse chyba mają tylko Matysiak, Taciak i Janiszewski.
Honkisz kiedyś się zapowiadał na świetnego kolarza ale przestał się rozwijać, na jego miejscu ja bym poszukał jakiś team nawet 3 dywizji ale w kraju w którym kolarstwo jest popularnie i miałby szanse na startowanie mocnymi rywalami.( najlepiej Włochy, bo tam jest najwięcej wyścigów)

Podobno w 2013r Orlen ma sponsorować grupę prowadzoną przez Kosmale, ale nie wiem czy znajdą się Polscy kolarze którzy mogli by stworzyć mocną ekipę pro kontynentalną.
Z dobrych górali w Polsce został tylko Cieślik. Wątpię żeby któryś kolarzy mających kontrakt zagranicznym teamem chcial za rok wrócić do kraju.

CCC podobno ma być ekipa kontynentalną składająca się kolarzy tylko młodych.

To co w końcu z Rutkiewiczem się dzieje? Wiadomo gdzie pójdzie? Coś mnie chyba w jego sprawie ominęło…

Podobno w PT ma startować. Najprawdopodobniej Lampre.

Może ktoś orientuje sie co sie dzieje z Piotrem Mazurem? Zakonczył kariere?

Piotr Mazur zakończył karierę w 2008 przez kontuzję ręki.

Mam pytanie,dlaczego Legia Felt nie dostała licencji Continental?

bo się o nią nie starała:) legioniści przechodzą na modus BDC z zeszłego sezonu i będę występować z licencją MTB

nie wiem gdzie to wpisac.
wg onetu, ktory od dobrych paru miesiecy krąży wokol Rafała Majki, Polak wsiadl na rower i ma w planie Dauphine i Tour de Pologne. Czyli pewnie (jak dobrze pojdzie) także Vueltę.

Mówił o tym w Eurosporcie. Jedzie TdP i Vuelte.

Na facebooku na profilu Kwiatka pisza, ze doszedl zawodnika startujacego przed nim.

i? Zawodnicy starują co 1min, więc to normalne, ze ktoś wyprzedził zawodnika przed sobą.

  1. Maciej Bodnar 31:02
  2. Michał Kwiatkowski 31:20
  3. Łukasz Bodnar 31:34
  4. Jarosław Marycz 32:11
  5. Paweł Cieślik 32:14
  6. Mariusz Witecki 32:15
  7. Mateusz Taciak 32:21
  8. Bartosz Huzarski 32:34
  9. Tomasz Kiendyś 32:37
  10. Robert Radosz 32:38

Pierwsza 10 po 25 km.

Pierwsza “trójka” na mecie:

  1. Maciej Bodnar 1:03.01
  2. Michał Kwiatkowski 1:03:08
  3. Mateusz Taciak 1:05:13

3-0 dla Bodnara?

w kontekscie IO wiemy tyle co przed wyscigiem.
Jesli Bodnar nie jedzie TdF - powinien pojechac na IO.
w innym wypadku decyzja trochę trudniejsza.

Marek Rutkiewicz został “Górskim Mistrzem Polski 212”. Drużyna CCC Polsat Polkowice opanowała całe podium.

  1. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice );
  2. Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice );
  3. Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice ).

Staram marka nie rdzewieje. CCC to już żywa legenda polskiego peletonu zawodowego. Nie bójmy się użyć tego określenia. Drużyna BDC MarcPol Team miała rządzić i dzielić w tym sezonie, a tymczasem okazała się największą klapom. Lata mijają, czasy się zmieniają, a Cyce jak rządzili tak rządzą dalej. Brawo dla Piotra Wadeckiego za zbudowanie mocnej ekipy.
Marek Rutkiewicz wygrał również w pięknym stylu cykl BGŻ Proligi.

Wracając jeszcze do TdP. Dla mnie największy minus (choć generalnie wyścig dla mnie na zdecydowany plus) to brak jakiegokolwiek neoprofi w naszym peletonie.Nawet aktywnego ppnownie wygrał Kurek który juz u nas nie jeździ. Na podstawie naszego narodowego Touru, który zwykle kogoś kreował nie potrafię nikogo wytypować nowego do wyjazdu za granicę. Nie pisze WT, ale poprostu za granicę. Szkoda! Poza tym brakowało CCC. Choć jedna ekipa drugiej dywizji, bez tego chleba nie będzie.

Paweł Węgierski ostatnio zaczyna wygrywać wyścigi amatorskie we Włoszech. Chłopak jest 96r. Wie ktoś wiecej cos o nim, i czy wśród swoich rówieśników jest w czolówce na świecie?