Pomoc w doborze sprzętu

to gdzie mam pisać? :stuck_out_tongue:

Witam ;
Nie chce otwierać nowego tematu więc tutaj zdecydowałem się napisać.

Mianowicie urwałem dziś łancuch, został on zespawany, oczywiście pod wpływem ciepła lekko zgrzało łańcuch ale to miało tylko służyć abym dojechał do domu (30km).
Pierwsze pytanie czy jazda na takim łańcuchu może szybko uszkodzić resztę napędu ? Mam prawie nówkę Tiagre 4700.

Druga sprawa czy wymiana tylko łańcuchu bez kasety ma prawo się udać , do tej pory zawsze wymieniałem wszystko . Ale mam akurat możliwość od znajomego szybkiego zakupu. A zależy mi na czasie bo w weekend planowałem wyprawę… Wziąłem specjalne urlop :wink:

I zakładając że w weekend na nowym łańcuchu (105 10rz ) zrobię około 400km a po weekendzie wymienię na nową kasetę ( od początku planowałem , niestety 11-25t i 53/39 na południe Polskie to trochę hardkor ) to nowa kaseta i użyty (400km) łańcuch przyjmią się ?

I ostatnia sprawa widzę że Tiagra 4700 ma różnie kasety , ale 11-32 i 11-34 w sklepach rowerowych są już w dziale MTB i Deore. Czy ta kaseta przyjmie się do szosy ?

Z góry dziękuję za odpowiedź na pytania.

Szybko to pojęcie względne ale generalnie tak.

Zależy od przebiegu kasety.

Bez problemu, 400km to jest “nic”.

Przyjmie się.

1 polubienie

Ok, dzieki. To jutro zakładam nowy łańcuch a w przyszłym tygodniu kasetę wymienię.
Kaseta wydaje się być w stanie bardzo dobrym , ja nie widzę śladów . Ja przejechałem na niej może 500km nie wiem ile przejechał sprzedawca ale wyglądała jak nowa.

Można wymieniac sam łańcuch dopóki nie jest zbyt wyciągnięty, tzn zwykle do około 5 tys km przebiegu

I jeszcze jedno pytanie , niestety nie udało mi się załatwić nowego łańcucha. Byłem w sklepie rowerowym to były tylko 9 rzędowe… A więc na zerwane ogniwo założyłem spinkę 9 rzędową.

Podczas jazdy nie czuje jakiś niepokojących oznaków. Ale jakie jest ryzyko że bardzo szybko zajadę kasetę i przerzutkę ?

Dla przpomnenia mam kasetę 10rz i łańcuch 10rz

W teorii nie powinna ta spinka pasować bo pin łańucha jest szerszy w 9mm więc sama spinka powinna być za szeroka ale… w praktyce różnie bywa i jeśli nic się nie dzieje, nie trze i nie przeskakuje to raczej śmiało możesz jeździć.

możesz też kupić w internecie łąńcuch np tutaj:

No nie powiem żeby napęd idealne cicho chodził. Ale w praktyce nie przeskakuje mi na zębatkach.
Pytanie tylko jak bardzo szkodliwe to dla części roweru szczególne dla przerzutki

Są spinki, które pasują, np. SRAM. Ja używałęm tych spinek z łańcuchami 10s Shimano (różne grupy) i nie było żandych problemów. W przeciwieństwie do spinek Connexa, które z zębatką 11 Shimanodziałac nie chciały.

Potrzebuje pomocy, próbuje znaleźć zebatke do korby shimano tiagra 34t 130 mm fc 4603 musze wymienic moze znacie jakies sklepy rowerowe ktore posiadaja ow zębatkę?

Nikt mi nie płaci za to ani nie mam żadnej innej osobistej korzyści z tego ale jak pisałem wcześniej trochę się rozeznaje w świecie MTB i generalnie już za cenę bazową ten rower wydawał się ok a teraz promka jest taka, że gdyby nie fakt, że chcę jednak zainwestować w nową szosę to brałbym jak reksio szynkę bo za 4.800 to nie wiem czy nawet Kross ma podejście

1 polubienie

No to tak jak wspomniałem na mtb na razie nie ma budżetu bo (chwalipost ale gdzie się pochwalić jak nie forum :wink: ) udało się zamówić Endurance’a CF 7.

Co prawda będzie dopiero końcem kwietnia ale w związku z tym mój Giant TCR będzie na sprzedaż, zrobię na pewno szersze ogłoszenie i szczegółowo opiszę ale jakby ktoś szukał albo nie wiedział, że szuka :wink: to informuję.

1 polubienie

Hmm, fajnie wygląda ten Endurance. W cenie regularnej czy z outletu? I jaki kolor :wink:
Widzę, że teraz to na maj 2023 przewidują dostawę…

Czerwony najszybszy i regularnej, stety niestety :stuck_out_tongue:

No ale zakładam z 40-50% odzysku z obecnego roweru no i fakt, ze u konkurencji (Gianty, a nie mówiąć o Specach czy Trekach) to jest zdecydowanie drożej i gorzej osprzętowo.

Tanio to już niestety było…

Tak, jak patrzyłem w zeszłym tygodniu to w żadnym rozmiarze poza L nie było dostępny, i tak własnie kwiecien maj wskazywało dostępność ale tam się co poniedziałek aktualizuje oferta i wczoraj wskoczył XS który niby dla mnie jest ok (trochę się tego obawiam ale przeczytałem, że Canyon zawyża rozmiarówkę i jak lepiej brać roizmair niżej niz u innego producenta, no i wg ich kalkulatora tez tak wskazuje…, patrzyłem na geometrię to różnice są minimalne względem mojego aktualnego TCR “S” więc chyba będzie ok)
Ale też, mimo dostępności to dostawa między 17 a 23 kwietnia :wink:

1 polubienie

Rowerek wygląda fajnie, oby poszło sprawnie :wink:
Kolega w zeszłym roku czekał na Scotta aero przez ponad pół roku i w końcu kazał sobie oddać zaliczkę i kupił Canyona właśnie.

Ja się zastanawiam nad jakimś nie przesadzonym aero, ale wtedy szutry raczej odpadają, a czasem fajnie mieć możliwość. Taki endurance z miejscem na szerszą oponę to ciekawa opcja.

2 polubienia

Moj znajomy rozgladal sie za szosa i troche pojezdzilismy po sklepach u nas oraz u sasiadow.
Generalnie z szosami nadal jest dramat, z dostepnoscia, z rozmiarami.

MTB za to w sklepach od groma, doslownie mozna sie o nie potykac.
To samo z ebike.

chyba już nam wątek wyszedł do przeniesienia…

a to moje “affordable” aero o którym myślę to:

co myślicie?

choć pewnie jak już się zdecyduję, to faktycznie się okaże, że występuje tylko w katalogu :wink:

Masz rację i dlatego przeniosłem posty do w miarę najświeższego wątku na temat wyboru roweru/sprzętu

A co do mojego wyboru to w wolnej chwili naskrobię kontekst i dlaczego wybór padł na Canyona.

No i z tego rozeznania co ostatnio robiłem to też mi wychodzi na to, że MTB są znacznie tańsze w stosunku do jakości i klasy osprzętu którą oferują.