Pomoc w wyborze roweru (do 1600zł)

Witam,

chciałem poprosić o pomoc w wyborze roweru, cena do 1500zł gdzieś, na teren las, szosa, rekreacyjnie dla amatora. Wybrałem takie: (może polecisz inne)
Z góry dzięki za pomoc.

skleprowerowy.pl/t…y-rocznik-2011/

skleprowerowy.pl/t…y-rocznik-2011/

sport-bike.pl/pl/p…sway-5-V-N2/312

sport-bike.pl/pl/p/Merida-Matts-10-V/396

sport-bike.pl/pl/p/Merida-Matts-20-V-N2/305

sport-bike.pl/pl/p/Merida-Matts-5-V-N2/306

linkowanych stron, 3 nie istnieją. Z pozostałych najbardziej ciekawy, z punktu widzenia użytkowości wydaje się rower mający 24 przełożenia (3x8) za prawie 1600 zł.

Poprawiam linki:

skleprowerowy.pl/towar/rower-tre … grey-29er/

skleprowerowy.pl/towar/trek-3700 … znik-2011/

skleprowerowy.pl/towar/trek-3700 … znik-2011/

skleprowerowy.pl/towar/trek-4300 … znik-2011/

Generalnie na co należy przede wszystkim zwracać uwagę przy zakupie roweru do 1600zł?
W takich firmach jak Treck czy Merida - bardziej płaci się za markę niż podzespoły?
może lepiej poszukać czegoś np u polskich producentów

Ja osobiście wybrałbym rower Trek 29’ER. Nie ukrywam, że model ten podoba mi się również najbardziej pod względem wizualnym, choć i osprzęt w porównaniu z pozostałymi modelami jest tu trochę lepszy. Moją uwagę przykuły również 29 calowe koła oraz widelec. Co do ceny to w przypadku tych najbardziej renomowanych firm zawsze w pewnym stopniu płaci się za markę jednak ja mimo to zdecydowałbym się na Treka.
Zastanawiałeś się może nad rowerami firm Author oraz Kellys? Jak masz dylemat warto przeglądnąć ofertę tych firm.

29’ mnie nie interesuja jednak.
Poszukalem jeszcze troche i mam teraz taki zestaw:

rowerzysta.pl/mtb/rower-gors … -2012.html
rowerzysta.pl/mtb/rower-gors … -2011.html
rowerzysta.pl/merida_2011/ro … fragment-2
skleprowerowy.pl/towar/rower-spe … -int-2012/
skleprowerowy.pl/towar/trek-4300 … znik-2011/
skleprowerowy.pl/towar/specializ … znik-2011/

lucjan i Vino co o nich sadzicie, moze byscie mi jeszcze podrzucili cos innego do ceny 1800zl?
Ktos jeszcze moze by sie wypowiedzial w temacie

Jeśli już, to wybierałbym spośród dwóch rowerków skleprowerowy.pl/towar/trek-4300 … znik-2011/ .
Cenowo różnica nieduża, zaś funkcją i poziomem wyposażenia są zbliżone do siebie.
Pozostaje Ci dobrać właściwy rozmiar ramy.

Podobnie jak @lucjan uważam, że rowery są do siebie bardzo zbliżone pod kątem cenowym, a co za tym idzie osprzętowym. Mi najbardziej z drugiej części twoich linków podobają się rower taki jak Kellys Spider Black 2012. Ale to kwestia gustu. Do Kellysów jestem przekonany na własnych doświadczeniach. Nigdy nie miałem z ich rowerem żadnych problemów, a jeżdżę na sprzęcie tej firmy bardzo dużo od prawie 10 lat. Kellys Spider Black 2012 ma hamulce tarczowe i przyzwoity widelec jak na półkę cenową roweru.
Również tak jak wspominałem wcześniej rozważyłbym model Trek 29’ER. Koła 29 calowe mają swoją magię. :slight_smile:

[size=75][ Dodano: Sob 15 Wrz, 2012 13:30 ][/size]
Jeśli interesują Cie modele firmy Author to w podanej przez ciebie półce cenowej można polecić modele takie jak:

Pod tym linkiem znajduje się prosta aplikacja webowa umożliwiająca odpowiedni dobór ramy (Author) do naszego wzrostu.

Ja bym wybrał Krossa level A4. Do 1600 zł spokojnie powinieneś się zmieścić, a rower bardzo dobry. Sam jestem szczęśliwym posiadaczem i jako właściciel gorąco polecam.

@MisHa nie wiem czy jeszcze czytasz ten temat czy może już dokonałeś zakupu. Pomyślałem, iż warto może poczekać do początku przyszłego roku gdy ukażą się nowe linie rowerów na 2013 rok. Jeśli obecnie nic nie pasuje do twojej koncepcji to może w zimie warto wybrać jakiś nowy sprzęt. Akurat w sam raz na wiosnę. :slight_smile: Oczywiście takie postępowanie ma swoje zalety i wady. Z jednej strony mamy możliwość nabycia roweru z najnowszej kolekcji. Z drugiej strony jednak pod koniec roku są wyprzedaże kolekcji 2012 i na pewno rowery droższe są dostępne w niższych cenach.