Praca magisterska o kolarstwie - potrzebne materiały

WItam,

Przyszedł czas na napisanie, pracy mgr z Informatyki (PK). Z racji tego,że chciałem to połączyć z moją pasją zamierzam napisać ciekawą aplikację rozproszoną.

I tutaj, potrzebuje paru informacji na temat pewnych urządzeń i aktualnych aplikacji.

  1. Jaki Pulsometr z oprogramowaniem - obojętnie jakiej firmy - przesyła informacje na komputer w czasie rzeczywistym. Czyli , podłączam pulsometr do interfejsu jakiegoś tam i widzę wszystkie dane na monitorze komputera - aktualnie pokazywane przez pulsometr. Coś na zasadzie przechwytywania obrazu z kamery.
  2. Czy zna ktoś jakąś aplikacje która potrafi coś takiego zrobić -> przechwycić sygnał.

Dane mogą być przechwytywane do pliku w czasie rzeczywistym to nawet by ułatwiło mi sprawę.

Chciałem dodać, że nie chodzi mi o pulsometr z oprogramowaniem taki ,że po skończonym treningu zrzucam dopiero dane do komputera - tylko w czasie kiedy jade to dane są pokazywane na komputerze --> bądź gdzieś tam zapisywane .

Jeśli ktoś jest w stanie pomóc to bardzo proszę. Każda informacja będzie cenna.

Z góry dziękuję Sławek.Z

Na informatyce się nie znam ale SRM ma chyba to o co Ci chodzi, w czasie tour de france w czasie rzeczywistym można na odpowiedniej stronie www śledziś “wyniki” [puls, kadencja itp].

[size=75][ Dodano: Sob 07 Lut, 2009 21:07 ][/size]
SRM to takie coś z takim czymś bez takiego czegoś więcej powinieneś dowiedzieć się ło tutaj>>> srm.de/

thx, coś takiego - tylko szukam pulsometru co w ten sposób działałby czyli zrzuca dane na bierząco - > a napisać chcę coś podobnego.

Jeżeli chodzi o pulsometry, to parę lat temu i na Giro i na TdF stosowano podobny myk do tego co teraz obserwujemy z SRMem - działało to w ten sposób, że dane z Polara były przekazywane do motocykla via GPRS - tam zaś przesyłane dalej do nadawcy materiału - dzięki czemu można było widzieć na ekranie dane z Polarów - obecnie jest to samo - ale via SRM - masz więc kadencję, prędkość, moc i tętno. Na ile dane są filtrowane to oczywiście osobna historia.

np: SRM “live”

Skontaktuj się z Panem Ryszardem Szulem to jest główny dealer firmy Polar n aPolscke przy okazji trener doradztwa treningowy itd. Na pewno Polar ma taki system. On ci pomoże.

sportkonsulting.pl/

Tompoz

[size=75][ Dodano: Sob 14 Lut, 2009 12:56 ][/size]
polar.sportkonsulting.pl/go/ac/5 … arlink.htm

nawet całą druzynę mozesz kontrolować

Tompoz

dzięki :slight_smile: