Prośba

Mam pytanie czy jest taka możliwość byście wstawili w swój kod strony meta tag który sprawia ze nie cache-uje strony ? Bo u nas zapisuje ją na serwerze i potem ściąga z proxy i nie mam nowych informacji. A jak dacie żeby nie zapisywała się na serwerze to będzie okej. Wielu osobom tak może działać, że wydaje się że nie ma nowych informacji a tutaj już dawno były , dzieje sie tak ponieważ strona zapisywana jest na serwerze (jeśli jesteście w jakiejś sieci lub macie domową sieć z serwem)i potem przy otwarciu strony nie pobiera ją z głównego serwera strony lecz z serwera że tak powiem osiedlowego(wtedy strona ładuje się w ciągu 1 sek, ponieważ nie ściąga z głównego serwera od nowa plików tylko ma już je na serwerze).

Wystarczy wkleić :

Myśle że strona która ma codziennie nowe akutalności powinna to mieć ponieważ różne serwery różnie działają. Dlatego w html stosuje się ramki :slight_smile: (niby nie używane już ale dobre nadal) Wtedy strona główna ładuje się z serwera głównego sieci (nazwe go osiedlowego) a aktualności pobierane są z serwera głównego szosy do ramki. Daje to nam 100% pewność że informacje są świerze.

Serwer ma ustawione no-cache w headerach. Większość przeglądarek, tzn. Jedyna Słuszna Przeglądarka, mają ten tag głęboko w [***]

Nie wiem gdzie mają, ale jeśłi strone robi się pod jedną przeglądarke to nie jest to uniwersalne bo nie każdy musi mieć np IE albo jeszcze lepiej nie każy musi korzystać z systemu operacyjnego WINDOWS. Pod MC moze być inaczej albo linux. Z tego co wiem większość przeglądarek obsługuje html 4.01 a wasza jest w tym standarcie zrobiona, dlatego uważam ze wstawienie tego tagu napewno w środwisku WIN będzie działać.

Twoje podejście właśnie jest ukierunkowane na jedną przeglądarkę.

Element CACHE-CONTROL działa tylko w standardzie HTTP1.1, co powoduje, że starsze przeglądarki zupełnie je ignorują. Właściwym byłoby dodanie dodatkowo elementu PRAGMA, jednakowoż ten znowu jest ignorowany przez wszystkie nowsze przeglądarki. Zatem min. dwa tagi, aby wyłączyć w kodzie HTML cache dla stron.

Ale…

To rozwiązanie nadal nie będzie działać we wszystkich sytuacjach. Nagminne jest bowiem ustawianie IgnoreCacheControl zarówno w przeglądarkach, jak i serwerach proxy. Tutaj lepiej sprawdza się właśnie HTTP header, który szczególnie serwery Squid dość dokładnie przestrzegają.

Ale znowu…

Ustawienie obydwu, czyli zarówno elementu HTML jak i nagłówka HTTP powoduje, że przeglądarki dostają kota (czy. IE5 i nowsze) jak i serwery proxy (szczególnie te od MS).

Zatem nie ma dobrego rozwiązania a ja optuję za tym, które już jest.

A żeby nie być gołosłownym obejrzyj wynik zapytania o nagłówki tutaj lub tutaj (trzeba samemu podać adres URL - proponuję forums.rowery.org/index.php)

Następnie proponowałbym sprawdzić ustawienia IE, które jak pisałem ma wszystko w […]. Zwykle, z moich doświadczeń, to durne ustawienia tej przeglądarki są winne całej sytuacji…

Dzięki za pomoc :slight_smile:

No, nie wiem czy pomogłem, ale starałem się rozwiać ew. wątpliwości :wink: