(Szerokie) buty na szosę

Witam,
Czy ktoś z Was może polecić jakieś dobre (powiedzmy z wyższej ale nie najwyższej) buty szosowe które są ciut szersze? W klasycznych Sidi miałem problem z bólem stopy, wymieniłem na Giro i jest dobrze.
Jakby ktoś mógł polecić coś z własnego doświadczenia, będę wdzięczny

Pozdrawiam

To moze przy okazji ktos poleci tez szersze ale ze sredniej polki, tak za około 300-400

Coraz więcej opcji dla ludzi z szerszymi stopami.

Ja mam szerokie stopy i czuje się bardzo dobrze w butach Northwave (rozmiarówka klasyczna). Ale szczerze mówiąc miałem dawno temu kilka par Sidi i nie miałem większego kłopotu. Z butami Sidi koniecznie trzeba pamiętać stare kolarskie przysłowie, tj. “kup rozmiar o 1-1,5 większy niż twoje zwykłe buty”.
Obecnie kilka producentów ma oprócz zwykłej rozmiarówki tez buty w wersji “wide”.
No i teraz niektóre marki mają specjalnie trochę więcej miejsca, tzn. szerokości, przy przedniej części stopy (zob. https://www.bikeradar.com/road/gear/article/wide-cycling-shoes-51670/ ).

I oczywiście, jeśli masz kłopoty… i sporo kasy do wydania, najlepsza opcja to buty na miarę przez renomowanego rzemieślnika (np. Luigino Verducci), może po badaniach u biomechanika.

A SHIMANO SH-RP501 RP5 lub Cube Road Pro?

Dzięki Leo. Z kasą to mam do wydania około 200€. Za tą kasę raczej jakichś hand made nie ogarnę ale chyba już coś sensownego nabędę. Troche sie w międzyczasie doszkoliłem i poczytałem, faktycznie trochę tego jest więc nie powinno być problemu. Popatrzę na Shimano i Northwave albo jakieś Sidi z kategorii tych „wide”.
Dam znać co udało mi się nabyć. Pozdr

2 polubienia

Oczywiście w razie butów kolarskich niezbędne jest spróbować buty różnych marek i rozmiarów w sklepie stacjonarnym (mówi ten, który ostatnie dwie pary butów kolarskich i trzy pary do biegania kupił w internecie).

1 polubienie

ja swoje też kupiłem w internecie, w sklepach rzadko są moje rozmiary ;c

Ten temat został automatycznie zamknięty 15 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.