Szlakiem Walk Majora Hubala 2017

Tak sobie pomyślałem, że jedyny polski wyścig (pozaTdP) kategorii wyższej niż 2 zasługuje na swój wątek.
Wprawdzie jeszcze dużo czasu do rozpoczęcia, ale trasa już częściowo zaprezentowana. I zapowiada się ciekawie. rowery.org/2017/02/21/szlakiem- … ego-etapu/
Macie może jeszcze jakieś informacje dotyczące drużyn, które będą brać udział w imprezie? Czy wyścig zrobiony jest pod CCC do zdobycia punktów w wyścigu wyższej kategorii niż 2? :slight_smile: i zespoły będą tylko kontynentalne + CCC.

I wszystko jasne - Paterski pojechał Giro treningowo, żeby była noga na Świętym Krzyżu.

podobno odwołano etap? :/

Tak dzisiaj zamiast dwóch, będzie tylko poranna czasówka.
Ktoś z was oglądał transmisję live? Ogólnie, gdyby nie przycinało to byłoby nawet okej widać finisz. Nie wiem tylko czy to wina mojego internetu, czy jednak to był problemy związane z przekazem.

Takie odwoływanie etapu w ostatniej chwili “ze względów organizacyjnych” chyba nie wróży dobrze w perspektywie utrzymania kategorii 2.1 na 2018 rok.

Moim zdaniem Grody bardziej zasługują na 2.1 niż Hubal.

A mi tylko żal, ze organizatorzy dusza sie we własnym, polskim sosie, zamiast zaprosić kilka drużyn pro-conti. A tak to jedyny wyścig na świecie kat. 1, w ktorym 7 pierwszych miejsc zajmą polacy. :/ Nawet nie cieszy polskiego kibica takie zwycięstwo. A trasa przeciez bardzo fajna i moim zdaniem, z potencjałem.

Też mi to zgrzyta. Nawet Małopolski Wyścig Górski podłapał ekipę ProConti inną niż CCC (Novo Nordisk, może najsłabszą, ale jednak). Przyznaję, że absolutnie nie mam pojęcia jak wygląda spraszanie ekip na wyścigi i cała komunikacja organizator-ekipy, ale chyba pojechać w Hubalu zgodziłoby się więcej niż 12 ekip. 95-osobowy peleton, to wygląda jakby dopiero w ostatniej chwili się dowiedzieli, że w 1 kat. nie mogę jechać kluby i chłopaki z Puław, czy Głogowa nie wystartują.