Tirreno-Adriatico 2022

Jutro dowiemy się na jakiej trasie Pogacar rozwali swoich rywali.

Daniel przysnąłeś sobie czy co :wink: ?

Za podwójną Carpegnę ta trasa jest już rozliczona z automatu.

image

Absolutny potwór. Do tego ten klimat gęstego lasu i napisów na asfalcie o piracie.
Cudo.

Pierwszy etap prawdopodobnie ITT, czyli kolejny plus dla trasy.

Tymek z jakiego wzoru będziesz obliczał końcową przewagę Pogacara w generalce ? Polecam Pitagorasa :wink:

3 polubienia

Pogacar wydaje się być faworytem, ale widzę kilka sznas na ataki dla Evenepoela.

No tak za wiele to znowu nie ma. Bellante to przyjazd pewnie 20+ osobowej grupy i sprint puncherów na mecie.
Fermo z racji umiejscowienia dzień przed etapem królewskim, to akcja max na ostatnich 10 km, a może nawet tą finałową ściankę zaczną bez większych różnic w dużej pace. Sprint puncherów lub odjazd jakiegoś dynamicznego drugiego noża, typu Cosnefroy.

No i Carpegna na której pewnie będzie większa rzeź niż na tradycyjnych MTF Terminillo czy Prati di Tivo.

Generalka sprowadzi się do dwóch etapów ostatecznie.

Co do Remco to żadnych szaleństw bym się nie spodziewał. Przyjazd w tej samej grupie co zwycięzcy etapów 4 i 5, wygrać czasówkę i sprawdzić się na podjeździe, a przede wszystkim na niełatwym zjeździe z Cima Pantani.

2 polubienia

Chyba jednak skorzystam ze wzoru na pole prostokąta czyli a×b.
W tym przypadku czas Evenepoela na czasówce x średni czas przejazdu Vingegaarda na tej ściance na 4 etapie :wink:

To za dużo wyjdzie. Lepiej wzór na pole trójkąta. Czyli a×h/2.
Wtedy miejsce Evenepoela na czasówce razy średni czas Vingegaarda na podjeździe pokononywanym 3 razy na 4 etapie i to dzielimy przez dwa :wink:

Jakby Ganny nie było to byłby wielkim faworytem, ale tak może być ciężko.
Chociaż w zeszłym roku Ganna (jak na siebie oczywiście) czasówkę na Tirreno przejechał wprost FATALNIE. Nie będzie Van Aerta, Küng w WT chyba na razie nie wygra.
Jakby Ganna miał gorszy dzień to szanse Evenpoela stoją wysoko.

A w tak bardziej realnym scenariuszu to Evenepoel ma problem, bo dwaj najgroźniejsi rywale w generalce tak dla odmiany wcale nie muszą być zanim na czasówce :upside_down_face:

Zamarzyl sobie , napisal , “puscil” i zapomnial wycofac :wink:

Będzie musiał na 6 etapie przetrzymać ten podjazd 2 razy:

Profil który użyłem powyżej jest dużo dokładniejszy. Te z PCS pokazują słabiej rozkład procentów.
Dlatego staraj się wklejać profile z CyclingCols.

Carpegna to podjazd na którym zwykle Marco Pantani trenował.

Oto ze strony wyścigu:

1 polubienie

Etap 5 również będzie ciekawy.

Jeśli to co jest na PCSie okaże się być prawdą to czasówka może być naprawdę ciekawa.
Zobaczymy jak rozstrzygnie się pojedynek Evenepoel vs Pogacar vs Vingegaard.
Evenepoel chyba faworytem tej czasówki.

O miejsca 4-10 powalczą:
Thomas, Affini, Bodnar, B.Thomas, Gurnelec, Oliveira, Campenaerts, Porte i Alaphilippe.

2 polubienia

Ja już teraz mogę przyznać gwiazdki:

***** Pogacar.
**** Vingegaard, Evenepoel.
*** Carapaz, Mas.
** Lopez, Buchmann, Alaphilippe.
*Thomas, Kelderman, Uran, Majka, Fuglsang, Ciccone, V.Nibali, Caruso.

2 polubienia

Jeśli patrzyć tylko na wyniki to Majka powinien mieć 3.

Nie rozpędzaj się tak z tym wywyższaniem Pogacara i Vingegaarda nad resztą w płaskiej, krótkiej czasówce. Gdyby było pagórkowato to tak, ale w takiej próbie spokojnie widzę jak Affini pokonuje wyraźnie ich obu.

Faworytem etapu oczywiście Remco, bo jest także mocny na płaskim terenie(gdybym miał teraz robić hierarchię tego typu czasówek, to Evenepoela bym dał jako czwartego za Bisseggerem, Ganną i Van Aertem).
Ale różnice między faworytami powinny się zamknąć w 15, góra 20 sekundach.

Trasa Tirreno nie pasuje Evenepoelowi i mimo że daleko, daleko mi do fana Vingegaarda, to nie może być na tym samym poziomie co Belg.
Podium z tej trasy dla lidera Deucenick to powinno być max, a zadowolony będę z top 5.

Już pisałem wcześniej, strome ściany, niebezpieczne zjazdy, pagórkowate etapy sprowadzające się do sprintu dynamicznych kolarzy i krótka czasówka, to przeciwieństwo dobrej trasy dla Evenepoela.

Czy Evenepoel z Pogacarem mierzyli się już kiedyś na jakimś wyścigu etapowym? Ciekaw jestem, jaka będzie dynamika ich rywalizacji.

Chyba jeszcze nie. 20 znaków

W żadnym nie rywalizowali wspólnie. Tylko wyścigi IO, MŚ, ME, jedna Lombardia, San Sebastian i Emilia.

No to na razie 4-2 dla Pogacara.

Jednak nie we wszystkich Remco był liderem.