Tour de France 2018

Landa i Bardet w ostatniej chwili dojechali. Czyli tylko Uran poniesie stratę.

Landa z Bardetem chyba dojechali

Kolego nie obraz się, ale z ostatnich 50 postów jakieś 40 jest Twoje.
Używaj edycji jak chcesz coś dopisać, to nie shoutbox .

7 polubień

Myślę, że Landa nie ukończy tego wyścigu.

1 polubienie

Te zwycięstwo Degenkolba musi być bardzo dla niego emocjonujące po tym jak kontuzje ukradły mu przynajmniej 2 lata sukcesów. Co do dzisiejszego etapu to był on na pewno efektowny ale nie aż tak efektywny jak się zapowiadał jeszcze godzinę temu.Cieszy że Rafał przetrwał dobrze pierwszą część touru ale we wtorek się dowiemy po co przyjechał do Francji.

1 polubienie

Nie było lepszej osoby na wygranie tego etapu. Cieszę się jak nie wiem z tego Degenkolba. Ależ wzruszony.

1 polubienie

Gdzies przepadl Bernal

Brawo Dege! Oby to był moment przełomowy dla Niego i wrócił do dawnej formy.

1 polubienie

Fajnie że wygrał Degenkolb.
Etap był coby nie mówić rzeźnicki. I tylko dlatego chyba nie nastąpiła większa rewolucja w generalce bo wszyscy padali, ludzie się przestraszyli, QS ostatecznie nie dał rady zrobić prawdziwej rzeźni. Wypuścili Lampaerta w swoim stylu na koniec a tu chłopak nadział się na Avermaeta i Degenkolba…
Ogólnie nie wiadomo co myśleć. Niby było fajnie ale chyba nikt nie chce szybko powtórki.

Teraz 3 ciezkie gorskie etapy pod rzad oby juz spokojniej i bez kraks i zobaczymy kto jest w jakiej formie i na co stac Majke wgorach.

Najbardziej na plus zaskoczyli mnie dziś Quintana, Roglic i przede wszystkim Martin. A Bardet miał mnóstwo szczęścia w nieszczęściu. Najpierw nikt nie chciał mu odjechać, a potem nie miał już kto pracować w grupie liderów. Jak dla mnie Movistar lepiej by na tym wyszedł, gdyby poświęcili Landę, a później uciekli Bardet. No ale chcą mieć za wszelką cenę trzech kolarzy w grze, co jak najbardziej rozumiem. Wyścig przecież jest jeszcze długi, chociaż Landa może porządnie odczuć dzisiejsze ściganie. Oby im ten Bardet później nie wykrecił numeru, gdy pojedzie po zwycięstwo, a Landzie niezbyt będzie się chciało gonić dla Quintany.

Nie wiem skąd to założenie, że Landa będzie gonił dla Quintany.

Póki co jest ponad minutę przed nim w generalce.

Myślę, że to słuszna decyzja Movistaru, skreślnie Landy teraz byłoby błędem.

Konkluzja etapu jest taka, że nikt tu nie poszedł na pełne ryzyko, zespoły podeszły dość ostrożnie i były generalnie bardzo dobrze przygotowane do trudów dnia.
Spora liczba górali i kandydatów do top 10 “przeżyła” w głównej grupie.

Jedynie oczywiście Porte wyleciał, i Uran stracił, ale też nie tak bardzo wiele.

Bernal 16 minut w plecy ale to chyba nie aż taka wielka strata dla Sky, a TVG - wiadomo :wink:

Jasne, na teraz to była jedyna dobra decyzja. Mam tylko nadzieję, że paradoksalnie przez to nie przegrają wyścigu.

Po prostu nie sądzę, aby Landa był w stanie jechać na poziomie Quintany. Do tej pory nie przekonał mnie, że jest w stanie walczyć o wygranie Tour de France. No i parę dni temu dyrektor sportowy Movistaru powiedział, że lider jest jeden - Quintana.

Majke ladnie rozjechali cud jednak ze dojechal w tej glownej grupie :smile:
DiJ7hEJWkAggUVi

2 polubienia

Niezłe. Ciekawe czy przez niego tak całkiem przejechał.

Na innym zdjęciu bardziej to wyglądało na skok Naesena nad Rafałem

To jest jeszcze ładniejsze zdjęcie tego zdarzenia.

Moim zdaniem etap był bardzo emocjonujący. Czuje też, że coraz więcej będzie takich etapów na GT, po prostu to się dobrze sprzedaje, a kibice potrzebują igrzysk, a nie etapów ponad 200 kilometrowych, gdzie można się zanudzić na śmierć…

1 polubienie

Na tym zdjęciu człowiek bardziej boi się o Naesena niż Majkę :grin: