Tour de Pologne 2014

@up, teraz już wiem, kto mi zasłaniał finisz. Dzięki ;p

Jutro postaram się dodać trochę więcej zdjęć.


łap linka do ćwierkacza Damiano, tam jest fotka.

https://twitter.com/DCunego

A już liczyłem, że załapałem się na jakieś zdjęcie :wink: Zasłonił mnie gościu w biedronkowym kasku, a ja kulturalnie przyklęknąłem na ziemi :slight_smile:

Tak z ciekawości: ktoś z forumowiczów robił sobie fotkę z Czesławem Langiem na dzisiejszym etapie? ;>

Jutro morderczy etap 236 km oczywiście płaski, ale pewnie w upale no i pewnie 6 godzin jazdy, kto do ucieczki?

Warchoł, Bernas, Paterski,

A Stępniak no cóź jest chociaż regularny 11,14,11 no, ale jak ściga w wyścigach kategorii 2.2 trudno oczekiwać, że będzie zjadał Bosa, Hutarovicha itp

Wrzucę jeszcze jedno z podium :smiling_imp:

Paterski mowil ze narazie odpuszcza, bedzie atakowal w gorach i probowal utrzymac koszulke.

To jeszcze z mojej perspektywy dekoracja :mrgreen:

edit: podczas dekoracji prezydent miasta powiedział, że TdP zawita do Rzeszowa również za rok.

W polskich, krajowych sprinterów przestałem wierzyć od dawna. Zresztą sprinterami nazywa się ich raczej z uprzejmości. Ktoś wcześniej miał rację pisząc, mamy w kraju szybkich kolarzy, ale to nie są sprinterzy.

Nie mają wymaganej dla sprinterów WT szybkości ani wytrzymałości finiszowej, nie potrafią ustawić się w rozpędzonej szpicy peletonu na ostatnich 5 km, nie umieją przepchnąć się łokciami w tłumie, gdy ich zamkną, odruchowo zwalniają z obawy przed fizycznym kontaktem. Wychodzi zupełny brak obycia w mass-sprintach z prawdziwego zdarzenia. I kisząc się na krajowym podwórku nigdy się tego nie nauczą.

Natomiast dla Paterskiego mam szczere uznanie i życzę mu wygrania etapu :slight_smile:

Miałeś na myśli Hutarowicza?

Świetna fotografia!

W sprawie pomijania Polsatu w nazwie zespołu - dla mnie to żenada ze strony telewizji publicznej. Konkurencja konkurencją, ale w końcu Polsat wspiera kolarstwo nie tylko od święta, jak TVP (i za pieniądze publiczne), ale na co dzień. I poprawcie mnie jeśli się mylę, ale chyba niekomercyjnie, w tym sensie, że więcej w to wkłada niż wyciąga.

Przyzwoitość nakazywałaby, aby telewizja publiczna nie kręciła sobie prywatnych “lodów” przy okazji transmitowania TdP kosztem Polsatu. No sorry, ale od telewizji misyjnej można wymagać trochę więcej.

A jeżeli Lang również to podłapał (nie słyszałem), to stawia go w jeszcze gorszym świetle. Jeżeli on chce pretendować do miana animatora kolarstwa w Polsce, to nie może wypinać się na firmę komercyjną, która wkłada kasę w jego rozwój.

Dopiero teraz to zauważyliście? Przecież to już było wyraźne w niedzielę. A nawet wcześniej - przed wyścigiem. Gdzie zapowiadano Majkę, Kwiatka, a także Reprezentację Polski oraz jedyną profesjonalną grupę zawodową (tak mówiono) CCC Polkowice. Człon “Polsat” nie pojawia się teraz, ale i nie było go wcześniej. Żadna nowość ze strony TVP :wink:

Ale wcale nie będę jakoś krytykował TVP. Jeżeli chodzi o komentatorów to jest dobrze. Rewelacji się nie spodziewałem, ale ilość błędów co rok mniejsza. I komentują całkiem przystępnie i zgodnie z prawdą. Nie robią z podjazdu pod wiadukt morderczej ściany, która wpłynie na wyniki etapu. Mówią zgodnie z prawdą, że premia jest dla punktów (i przez to dla sponsora). Mówią, że góry (w czwartek i piątek) rozstrzygną wiele, ale też wybitnie trudne nie są więc czasówka będzie jeszcze ważniejsza. Niby banały i truizmy, ale patrząc z pozycji widza niedzielnego? Dostaje produkt bliski prawdy z niezłym, całkiem fachowym komentarzem i ciekawy kolarsko. Pod tym względem jest dobrze.

problem za to pojawia się w momencie poetapowych rozmów…ale nie wymagajmy za wiele.

Dopiero teraz to zauważyłeś? Przecież to już było wyraźne w zeszłym roku. :stuck_out_tongue:

A tu dowód, mój post z 29 lipca: forums.rowery.org/viewtopic.php? … ht=#217802 :mrgreen:

No widzisz… Pewnie za rok znowu zapomnę i przed TdP (albo już w trakcie) to zauważę ponownie :wink: A że jest wyraźne i nagminne? Stawiam, że to nie żadne widzimisię komentatorów, a nakaz z góry, by ten środkowy człon non stop pomijać. Wg mnie to głupota, bo napisu na koszulce nie zasłonią, ale niech sobie tam robią co chcą. Ja się cieszę, że w tych momentach, w których słucham komentatorów wstydu i żenady zupełnie nie ma :slight_smile:

Ja szczerze mówiąc tak zapewne z takich względów, że 90% transmisji oglądam na Eurosporcie, a na TVP przełączam co najwyżej w czasie reklam, ewentualnie zanim Eurosport wejdzie. Drugi powód jest taki, że w kolarstwie takie zmiany nazw, dodawanie lub odejmowanie członów/sponsorów to rzecz normalna i nie zawsze się zwraca na to uwagę, a kibice są raczej przyzwyczajeni do operowania skrótami, więc głównie się czyta o CCC czy cyckach :wink:

Natomiast ja bym na miejscu Polsatu wytoczył sprawę i jakieś odszkodowanie z pieniędzy podatników by im wpadło, bo na pewno dałoby się to pod jakieś paragrafy podciągnąć, w końcu to misyjna telewizja. To może niech jeszcze w ramach bojkotu wszystkiego co rosyjskie mówią na grupę Majki Saxo, a na ekipę z dziką kartą Velo. Dla mnie to żenada i aż mi głupio że nie zwróciłem uwagi na takie cebulactwo. Natomiast dla mnie to by było straszne jakby Lang też się temu podporządkował… Kolarstwo to sport, który bazuje na sponsorach i rozwalić grupę jest łatwo - tym bardziej sponsorom należy się reklama i tyle.

dzieki :slight_smile:

Czego oczekujesz od Kurzajewskiego? To, że lubi pobiegać nie robi z niego dziennikarza sportowego. Zresztą prowadził w TVP programy z typu “Wieś tańczy i śpiewa”.
Ja w tym roku raz go słyszałem i wysiadłem. Jutro pewnie będzie opowiadał bajki o morderczym podjeździe pod ścianę Bukowiny… Cóż, płacą mu za gadanie, nie musi być z sensem.
A “lotnych dziennikarzy” z mikrofonem na szczęście ani razu nie słyszałem :smiley:

Zdecydowana większość komentatorów / w Eurosporcie też / nazwy zespołów mówi skrótowo: Lampre / a nie Lampre-Merida /, AG2R / a nie AG2R La Mondiale/, Trek /a nie Trek Factory Racing /, Lotto / a nie Lotto Belisol /, czy Omega / nie OPQS / Tak jest po prostu szybciej i wygodniej. Podobnie jest z CCC - mnie to nie przeszkadza. Prawdę mówiąc w ogóle tego nie zauważyłem, dopiero po Waszych postach zwróciłem na to uwagę.