Tour de Pologne 2022

Prezentacja trasy najprawdopodobniej w listopadzie. Lang chce zrobić metę jednego z etapów w Sanoku. Ciekawe na którym etapie będzie Kraków?.

1 polubienie

Skoro Tomek pisze o 2 etapie na Roztoczu, to Kraków będzie na 99 % wyścig zakańczać.

Co do drugiego etapu, to chyba tym razem pojadą drogami bliżej granicy m. in. przez Tomaszów Lubelski.

Skąd taka informacja? Do tej pory zazwyczaj było późną wiosną, w ubiegłym roku to już w ogóle w maju.

Fajnie byłoby zobaczyć wyścig jadący w drugą stronę w porównaniu do 2021.

https://radio.lublin.pl/2021/10/tour-de-pologne-za-rok-rowniez-w-lubelskiem-to-mozliwe-zdjecia/

Na końcu jest napisane.

Zresztą skoro Huzar i Przemek robią objazd, to prezentacja musi być niedługo.

Etap numer 3(?) najprawdopodobniej Lesko-Sanok z pętla po Bieszczadach. Ostatni podjazd przed Sanokiem serpentyny gór Slonnych, ale wjazd od tej mniej kretej strony.

1 polubienie

Czyli innymi słowy Przełęcz Słonne?

Ona chyba oficjalnie się nazywa Przełęcz Przyslup :slight_smile: Tak, wjazd od trudniejszej strony. Mysle ze majac jakąś małą przewagę na szczycie można ją będzie dowieźć az do mety. Chociaż nie, wróć, na pewno będą rundy więc odpada.

Oficjalnie tak ale są różne obiegowe nazwy :P. Wcześniej czytałem o etapie Krosno - Sanok, więc coś się pozmieniało. A może etap do Rzeszowa będzie z Krosna.

A co do rund, w sumie jest ta hopka do centrum miasta, około 500 m 5 %, więc rundy nie byłyby takie złe.

Raczej na zakonczenie będzie.

Napisał najprawdopodobniej, a nie że na 100 %

To się nazywa oficjalnie Przełęcz Przysłup.

Może na tych rundach będzie pojedynek Polacy - reszta świata.

Tak sobie teraz na przerwie skleiłem trasę Lesko - Sanok przez Małą pętlę, Arłamów, Gruszową, Kalwarię, Birczę, Przysłop i wyszło mi niemal 200 km. Także jeśli taka miałaby być trasa tego etapu, to może obędzie się bez rund w mieście.

A masz może profil tej trasy?

Jeden z komentarzy Huzara odnośnie objazdu trasy.

“Już jestem daleko za Szczebrzeszynem mamy tylko 5 dnia na 7 etapów. Więc idzie to bardzo dynamicznie. Wiosna będzie objazd 1:1 więc będzie spokojniej to wtedy będzie okazja”

Także to kolejny dowód, że prezentacja niedługo.

Chyba, że teraz jadą koncepcję trasy, potem zaczną mówić z władzami, a wiosną po objeździe 1:1 zaprezentują :slight_smile:
Będę tu grał adwokata diabła, bo nie jestem przyzwyczajony do trasy TdP w listopadzie :smiley:

Raz była na początku grudnia, to dlaczego nie mogła by być z końcem listopada? :stuck_out_tongue:

Poza tym mi to gra, prezentacja będzie i można się skupić na zimowych sportach, nie myśląc o trasie.

Jeśli nic się nie zmieni, prezentacja 30 listopada o godzinie 18:00.

Już nie trzeba szukać dowodów, było już tyle przesłanek, że będzie prezentacja w listopadzie więc to jest prawie pewne.

Mogliby zrobić tydzień później. Sprawiliby wszystkim fanom kolarstwa prezent na mikołaja :stuck_out_tongue_winking_eye:

Na tym zdjęciu jest Sobczyński, więc coś jest na rzeczy.

2 polubienia

Nie ma co to tego wątpliwosci

Z tego zdjęcia wynika, że prezentacja 27 listopada.

2 polubienia

We Francji czy Włoszech wrzucają zdjęcia pięknych panoram czy fantastycznych obiektów architektury. U nas świnia i święta figurka :stuck_out_tongue_winking_eye:

7 polubień

Ja ze swojego żródła wyczytałem, że to 30 listopad. Zobaczymy kto ma rację, Huzar czy ja? :stuck_out_tongue:

1 polubienie