Tour de Pologne 2024

Koniec grudnia i pierwsze konkrety.

Czesław Lang
Nie będziemy czekali na to, że ostatni etap czy przedostatni etap rozwiążą wyścig.
Pierwsze 3 etapy zrobimy bardzo ciężkie, bardzo selektywne, później etap dla sprinterów, jeden lub dwa. Poprawimy to. Mogę już powiedzieć, że planujemy przyjechać do Bukowiny, znowu mamy Gliczarów i Ściankę Harnasia. Planowany jest Karpacz-Orlinek. Start wyścigu planujemy na Dolnym Śląsku.

Podsumowanie

  • start wyścigu na Dolnym Śląsku
  • meta etapu na Orlinku
  • 3 trudne etapy na początek
  • powrót Bukowiny i legendarnych już podjazdów na Gliczarów i Ścianę Harnasia
  • koniec wyścigu zgodnie z umową w Krakowie

Ogólnie od sierpnia nie było żadnych przecieków.

1 polubienie

Nie ukrywam, że czekałem :slight_smile: .

Obejrzę to w wolnej chwili ale zakładam, że na ten moment nie ma nic o ewentualnej czasówce?

Czesław tak bardzo chwalił te trasy na wschodzie, żeby nagle je porzucić, w sumie to taki trochę standard u niego :wink:

Ale i tak będzie tam Wyścig Narodów i TdP kobiet :slight_smile: .

W tym roku nie będzie na trasie Bielska.

Kamienna Góra na trasie pierwszego etapu z Wrocławia do Karpacza.

  1. Wrocław - Karpacz
  2. ??? - ???
  3. ??? - ???
  4. ??? - ???
  5. ??? - ???
  6. ??? - ???
  7. ??? - Kraków

Kolejny samorząd zdradził trasę. W Dusznikach będzie meta jednego z etapów, obstawiam, że drugiego.

3 polubienia

Oby tego nie spieprzyli, w Karpaczu jest gdzie jeździć, lubię ten region. Najlepiej, gdyby dogadali coś z Czechami, ale nie spodziewam się.

Szkoda, że nie ma szans na cokolwiek na Karkonoską, byłoby coś. ITT jakieś chociaż, a po mecie komfortowy zjazd na czeską stronę. Rozmarzyłem się. Polecam ten podjazd.

1 polubienie

@Puncheur Nie trać nadziei :slight_smile:

A takie pytanie, wolicie metę w Karpaczu po przejeździe główną drogą czy tą boczną jak w zeszłym roku?

Tamtą boczną (Myśliwską), podjeżdżałem, to jest grube bardzo. Tylko tym razem zamiast skręcać w te ujeby (tragiczna jakość nawierzchni na Świętokrzyskiej), trza jechać prosto, pod Gołębiewskiego i można wjechać na metę z drugiej strony, od kolejki na Kopę, acz tam chyba takiej stromizny już nie ma na Olimpijskiej, ale też jest całkiem grubo.

Na 3 etapie Góra Świętej Anny.

Ale to nie ta od Powstań Śląskich, także w ogóle nieistotny news :grin:

Ja wiem, że zdjęcia sprzed 10 lat ale jakoś nie znalazłem informacji o remoncie tej drogi.

1 polubienie

Jeśli do Karpacza przez Kamienną Górę, to może zahaczą o Przełęcz Rędzińską?
Choć pewnie się skończy tylko na Kowarskiej.

2 polubienia

Przełęcz Jugowska od Pieszyc na trzecim etapie, na pierwszym najprawdopodobniej będziemy jechali przez Świdnicę i Wałbrzych.

3 polubienia

Według tego artykułu stat 4 etapu w Kudowie-Zdrój.

Bystrzyca Kłodzka

sndooertpS9g1g1a26a46660fd051g.t3z56uci388ai1ht3a7g63tcio 89 ·

🚴🏻‍♂️Prestiżowy wyścig Tour de Pologne zawita do Bystrzycy Kłodzkiej❗️❗️❗️

🚴🏻‍♂️Dziś w Ratuszu, na spotkaniu z Panem Przemysławem Bednarkiem z Lang Team Polska ustalono, że 1️⃣5️⃣ sierpnia br. Rynek naszego miasta będzie ważnym miejscem na trasie wyścigu. To w Bystrzycy Kłodzkiej planuje się usytuować tzw. Lotną premię, na której kolarze będą walczyć o cenne punkty w wyścigu

Jest szansa na Spaloną


Rok temu podjeżdżałem. Asfalt dywanik do samego schroniska Jagodna.

4 polubienia

Tylko co po Spalonej? Wszędzie płasko albo w dół. Niedaleko tylko Zieleniec jako meta “gdzieś”, ale dojazd też kompletnie nijaki.

Kawał podjazdu jak na nasze polskie warunki.

Piękne serpentynki. Nierzadko na nich 9 10% nachylenia. Takie polskie Alpe d’ huez oczywiście zachowując proporcje.
@przemoe na spalonej można by nawet metę ogarnąć parking i trochę miejsca jest za schroniskiem jagodna. Jednak najlepszym rozwiązaniem byłaby chyba meta na Zieleńcu.

Jechalem to w dol, podobalo mi sie!
W gore tez fajne musi byc.