twardość napędu

Gdzieś czytałem w internecie że nie mozna stosować twardego łańcucha do miękkiej kasety, ale odwrotnie to już można. O co w tym wszystkim chodzi? Jak rozpoznać czy kaseta lub łańcuch są twarde lub miękkie. Zaczełem sie o tym zastanawiać przy okazji wymiany łancucha i kasety.

Na kasecie masz napisaną twardość HG, odczytaj tam jaki ma numerek ( jeśli na koronkach nie ma to bedzie napewno na zakrętce kasety) :slight_smile: i taki sam kup łańcuch :slight_smile:
Jeśli na kasecie masz HG -30 no to łańcuch też kup HG -30 :slight_smile:. Im wyższy numerek tym większa twardość i lepsze :slight_smile:.
Pamiętaj ze jeśli masz kasete HG-30 i łańcuch HG -30 to korba też powinna być HG -30 :slight_smile: POzdrawiam .

Jeśli masz za twardy łańcuch do kasety miękkiej to kasete zjedziesz momęt ( I możę CI przeskakiwać łańcuch na koronkach na kasecie , jeśli masz korbe też miękką tak samo może przeskakiwać na korbie). A jeśłi na odwrót - to też nie dobrze bo łańcuch się bedzie rozciągał . Najlepiej kupić jednego rodzaju HG :slight_smile:.

P.S : Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się ze sprzedawcą lub mechanikiem :slight_smile:

Kaseta ma twardość HG 50. Na łańcuchu na każdym ogniwie jest napisane cn-ug 51( nie wiem czy to jest twardośc czy model łancucha), a na korbie nic nie pisze. Czy te cn-ug 51 to jest twardość łańcucha??

na łańcuchu jest też napisane 4G co to oznacza???

Czy ktoś wie jaka jest twardość zębatek w korbie dotek pro??? bo nie jest tam napisane???

wiem że zadaje beznadziejne pytania ale pomóżcie mi. Mam łancuch shimano cn-ug 51. Czy te 51 to jego twardość??

no coż, jesteście takimi znawcami ze dla takiego jak ja laika to nie kiwniecie palcem zeby coś napisać. Trudno.

Tego to nie wiem ;/ ja mam na jednej koronce korby w góralu napisane IG change only ale dowiedziałem się że są łańcuchy IG. Dlatego o tamtych twoich nic nie wiem. Niech się wypowie ten kto coś wie. Pozdrawiam!!!

google odpowiada na prawie kazde pytanie :wink:

tinyurl.com/roga5

Nic tu nie pisze o twardości :/ ale co nie co informacji jest warto zaglądnąć.