UAE Tour 2022 (2.UWT)

Do pierwszego w wyścigu kategorii WT (ze względu na odwołanie wyścigów w Australii) jeszcze miesiąc ale dziś poznaliśmy trasę UAE Tour w sezonie 2022.

Mamy jedna 9 km czasówkę i dwa trudniejsze etapy z podjazdem do mety (na Jebel Jais i na Jebel Hafeet). Reszta etapów tradycyjnie jeśli chodzi o profile płaska.

Zapraszam do dyskusji.

edit. Jeszcze taka uwaga do administratorów i moderatorów. Dlaczego teraz tytuł tematu musi mieć powyżej 15 znaków? Czy naprawdę trzeba było to zmieniać ? (dlatego dodałem te 2 uwt)

2 polubienia

Szkoda, że sobie odpuścili ten etapik Hatta Dam (a to jeszcze prehistoria kolarstwa!).

No i górka na koniec zmagań? Łał, ale bomba :slight_smile:

Zdecydowanie atrakcyjniejsze ustawienie etapów, czyli najtrudniejszy podjazd na koniec. Dziwne że wcześniej o tym nie pomyśleli. Zakończenie czasówką (i przed nią etap na Jebel Hafeet) też było by ciekawe.

Cztery płaskie etapy teraz to dla mnie o jeden za dużo i rzeczywiście szkoda tego etapu.

Dzięki za założenie tematu.

Nudzi mi się więc pozwolę sobie pogwiazdkować.
☆☆☆☆☆ Pogačar,
☆☆☆☆ Nikt,
☆☆☆ Almeida, Dumoloin, Haig,
☆☆ Vlasov, Kelderman, Van Wilder
☆ Konrad, Majka, G. Bennet.

Uzasadnienie:
Pogačar - genialne cyferki na treningach i bycie prawdopodobnie najlepszym kolarzem od czasów Iduraina jak nie dalej.
Murowany faworyt.
Almeida - moja sympatia do niego i dobra forma pod koniec poprzedniego sezonu.
Jeśli coś pójdzie nie tak Pogačarowi to główny kandydat do zwycięstwa, a jak wszystko zgodnie z planem to walka o drugie miejsce.
Dumoloin - również sympatia, ale także wyjazd na obóz wysokościowy do Kolumbii mówi wiele o zaangażowaniu w powrót na szczyt. Chyba jedyny w stawawce walczących o GC będący w stanie pokonać Pogačara na czas. Drugi kandydat do 2 miejsca.
Haig - trzecie miejsce we Vuelcie i ogólnie bardzo dobry poprzedni sezon. Walka o podium, ale raczej zwycięstwo poza jego zasięgiem.
Vlasov - siódmy w Giro (@Daniel47 jak się pomyliłem to poraw), ogólnie przyzwoity poprzedni sezon. Też kandydat do podium, ale raczej nie do zwycięstwa.
Kelderman - piąty w TdF (tak wiem, że z nagrodą Zubeldii), też całkiem niezły sezon 2021. Wielki faworyt do nagrody Zubelidii.
Van Wilder - wielki potencjał i tyle. Poprzedni sezon stracił przez największą patologię peletonu. Top 5 to realny cel, ale raczej nic więcej.
Konrad - kandydat do top 10 jeśli nic się nie zmieni.
Majka - Polak rodak i to samo tyczy się jego co Konrada.
Bennet - to samo tyczy się jego co Konrada i Majki.

1 polubienie

No coś ty majce dałeś gwiazdkę?

A czemu nie? 20 znaków

A i bym zapomniał jedna gwiazdka dla Vandenabeele.
A propos Vandenabeele. Jak myślicie: kiedy odejdzie z DSM’u?
Ja myślę, że po tym albo najpóźniej po kolejnym sezonie.

Vlasov był 4 w Giro.

Tu dojdzie jeszcze ktoś z Ineosu do walki o 2 miejsce. Najprawdopodobniej będzie to Yates.

Szycha pełną gębą się zrobiłeś. Nawet ciężko sprawdzić wyniki przed dodaniem komentarza? Zresztą, jak się ma od tego ludzi to po co się wysilać…

8 polubień

Rzeczywiście.
No więc 4,5 gwiazdki dla Bernala i pewne drugie miejsce.

Quick Step podał skład na wyścig liderami Cavendish i Masnada. Niestety szykowany na ten wyścig Van Wilder złapał covida i nie wystartuje. Szkoda bo liczyłem że jakieś ładne top10 generalki uda mu się zrobić.

Bez Kolumbijczyka…:disappointed_relieved:

Ten to ma pecha, a pisałem nie robić testów. Jak by był chory, to by nie wygrywał etapów.

3 polubienia

Michał Kwiatkowski wystartuje w UAE Tour!!!
Oprócz niego w składzie Ineosu są:
Yates, Ganna, Viviani, Plapp, Rowe i Amador.

3 polubienia

Jesli nie będzie żadnych kraks to to może byc wyscig UAE. Zdziwię się jesli w top 10 nie będzie trzech, myślę ze nawet wyzej jak w dyszce.

1 polubienie

Dobrze wiedzieć, że ktoś poza mną wiezy w UAE.

Mam nadzieję, że ten trzeci to Majka :wink:

Oprócz kolarzy UAE Team w TOP 10 powinni być: Yates, Vlasov, Dumoulin, Bilbao, Masnada, De La Cruz i Hirt. Może jeszcze powalczy Bardet.

Daniel, nie spoileruj, bo teraz to już nie ma w ogóle po co oglądać tego wyścigu. :upside_down_face:

W której wieży? Ile wież jest w UAE?

Potężny Norweg Vegard Stake Laengen?

Potężny to jest Tadej Pogacar, Laengen to co najwyżej jest długi. :wink: