Ubezpieczenie OC/NNW

Nie wiem, czy to najlepsze forum by pytać. Z drugiej strony tak samo dobre jak każde inne…
Kiedyś kupowałem w PZU “Bezpieczny rowerzysta”. Dobre, bo tanie. Ale w zeszłym roku ktoś stwierdził (zapewne boleśnie), że nie obejmuje startów w wyścigach i np. MWZKol nie uznaje…
Gdzie za rozsądne pieniądze można uzyskac w miarę dobre warunki (musi obejmować udział w zawodach)?

przychylam się do pytania Doktora // a przy okazji ponieważ nie miałem niestety styczności z takowym ubezpieczeniem, mam pytanie czy to obejmuje tylko osobę czy mozna poprzez taki pakiet ubezpieczyć sprzęt, czy do tego potrzeba już czegoś innego?

Nasza grupa ma ubezpieczenie w PZU. Kolega który to załatwiał poszedł do PZU i Uniqa. Obie firmy przygotowały mu ofertę ubezpieczenia z zaznaczeniem że na zawody potrzebujemy i załatwili. Składka na OC 10000 zł wynosi 50 zł (ale to ubezpieczenie grupowe), dodatkowe OC tyle że bez zawodów załatwiliśmy w Unice. Także…najlepiej to iść osobiście i poprosic o ofertę bo obie firmy świadczą takie usługi.

Sport wyczynowy zawsze wiąże się z większym ryzykiem więc i koszty ubezpieczenia roweru będą większe