Volta Ciclista a Catalunya 2023

Całe towarzystwo poza Thomasem Roglič ojechał na Tirreno, a Ty twierdzisz, że oni mają większe szanse?

A Remco co ledwo wygrał UAE ma u chorych ciebie 5 gwiazdek?
Nie rozumiem tego.

A z jakiego powodu większe dajesz np. Landzie albo Thomasowi, który nie ścigał się od TDU?
To jest po prostu nie logiczne.
Jak tak to ja daję 5 gwiazdek Bernalowi, bo kiedyś TdF i Giro wygrał :joy:

3 polubienia

Minuta to ledwo aha.
Tego też nie rozumiem.

@anon55942235 ty wszystko bierzesz na poważnie. To moja subiektywna opinia, nie zrobiłem jej po to, aby każdy się z nią zgadzał.

Aha.
Dlatego wygrał każdy sprint z małej grupki?
Chłopie przemyśl co ty piszesz.

1 polubienie

To może zrób swoje gwiazdki. Chciałbym je zobaczyć.

Widziałeś wogóle tamte finisze? To wyglądało jakby oddawali wygraną Roglicowi

Tylko, że cała minuta zarobioną na wiatrach, a nie w górach.

2 polubienia

Już za mnie napisał to @SSDepay, ale gdyby nie ranty to wygrałby A. Yates.

No w górach właściwie to stracił łącznie 11 sekund.

Błąd Yatesa. Zabrałby się jak Plapp czy Bilbao i wtedy miałby większe szanse na zwycięstwo.

Zrobię to wieczorem po przeczytaniu listy startowej.

Ale na Katalonii takich sytuacji nie będzie. Nie porównuj ogórka UAE do porządnej Katalonii.

1 polubienie

:+1:

Remco wygrał to UAE, już nieważne w jaki sposób. Przekonamy się za tydzień jak będzie wyglądała sytuacja w Katalonii. Oby kolarz, który wygra ten wyścig wygrał go w równej walce, bez kraks itp.

1 polubienie

No ale z drugiej strony stawiasz wyżej kolarzy, którzy zdecydowanie przegrali z Rogliciem na T-A od samego Roglicia.

1 polubienie

Za dużo przeczytałem postów Daniela o upadkach Roglica :wink:

Wiele postów Daniela jest o upadkach.
Rogliča, Thomasa, Keldermana, wcześniej Porte’a.

1 polubienie

Wyrzucając z wyników ITT oraz bonifikaty, to w tym samym czasie co Roglić byliby jeszcze Almeida, Hart, Mas i Landa.

Ale ITT było.
To już nie problem Roglica, że Mas i Landa jeżdżą fatalnie ITT.

Oczywiście tu nie ma ITT, ale mimo wszystko wątpię, żeby Roglic przegrał ten wyścig z kimś poza Evenepoelem, może Hindleyem, bo to wyścig idealny dla niego.

1 polubienie

Aktualizacja gwiazdek.

***** Roglić, Evenepoel.
**** Almeida, Landa.
*** A.Yates, Carapaz.
** Bardet, Ciccone, Mader, Hindley.
*Thomas, Haig, Uran, Woods, O’Connor, Chaves.

Soler?
Ciekawe, że zawdonik, który dobrze się zapowiadał 5 lat temu, ale potem może raz zaistniał w GT teraz rozważny jest bako “opcja”, a Majka, ktory palmares ma dużo lepsze i choćby w Walencji w tym roku był lepszy od klubowego kolegi - nie.
I tu nie chodzi o szanse Rafała. Tylko o tego Solera, który “opcją” jest na poziomie Masnady czy Cattaneo.

Włącz sobie ten etap z 2018, zanim takie osądy zaczniesz dawać. Wszędzie da się zrobić różnicę, trzeba tylko odpowiednio pojechać.

Ciekaw jestem występu Landy. Ma tym roku niezłą formę, zapewne jeszcze lepszą niż pokazują to wyniki. W Tirreno miał pecha z czołowym wiatrem na królewskim etapie, do tego ta kara czasowa.
Tutaj nie ma jazdy na czas, do tego dwa etapy kończą się stromymi podjazdami, gdzie jego sprint już taki ważny nie będzie. To jest dla niego wyśmienita okazja, przynajmniej na podium, zwłaszcza z tak mocną drużyną.

Adam Yates, jako to on, trochę zagadka. W jednym wyścigu potrafi się wspinać na poziomie top 3 na świecie, aby w drugim plątać się z tyłu. Tutaj przynajmniej nie zawali sobie generalki na starcie jako ostatnio, podjazdy z Katalonii chyba też mu pasują.

Ciekawe co pokaże tutaj Plapp. Na papierze wyścig raczej nie pod niego. Bez jazdy na czas, z masą MTF. W UAE zrobił duży wynik, ale tam jego miejsca na podjazdach raczej zawyżone przez kiepską obsadę wspinaczy. Tutaj będzie się musiał dużo lepiej wspinać, aby myśleć o top 10. Na Romandie powinien wykręcić lepszy wynik.

Z Ineosu jeszcze ciekaw jestem Tuletta. Mimo niskiej wagi nie jestem przekonany, czy on będzie szedł w stronę górala, czy bardziej punchera. Na największych podjazdach jeszcze nie miał dużych występów. Ten rok może bardziej wykrystalizuje jego kierunek rozwoju.

Jeszcze co do Evenepoela, to widziałem jego cyferki z treningów, były imponujące, ale mimo wszystko to tylko jazda treningowa. Z tego co kojarzę, to on też udostępniał imponujące liczby przed Tirreno 2021 i chyba Szwajcarią. Także niekoniecznie jest to szczęśliwy znak, ale bardzo ciekawie będzie go zobaczyć, z drużyną pod Giro. Ma już być bardziej wycieniowany niż na UAE(gdzie już wspinał się całkiem nieźle). Valter 2000 będzie też próbą wysokościową przed Giro.

Nie mam kompletnie pomysłu kto będzie liderem Ineosu w tym wyścigu

Jeszcze bym w tych gwiazdkach ujął Rubio/Sosa z Movistaru i Van Wildera, bo może będzie chciał mimo obecności Remco zrobić dobry wynik