Vuelta a España 2019

Nie jest. Na początku Touru pojawiła się plotka, że chce w ten sposób ratować sezon. Ale później zgarnął dwa etapy, a drugi bliźniak mówił, że liderem na Vueltę będzie Chaves, więc w sumie wątpię, że pojedzie.

1 polubienie

Szybko się sprawa wyjaśniła. Vuelta bez Yatesa.

Czyli Nieve będzie dla nich ratował wyścig zwycięstwem etapowym? :wink:

Wygląda na to, że Batancur po dobrej Szwajcarii wrzucił na luz i nie wezmą go na Vueltę, tym samym bez GT w 2019, pytanie jak z kontraktem na 2020.

Bodnar oficjalnie poza składem na Vueltę.

I mamy skład CCC
BARTA Will
BERNAS Paweł
BEVIN Patrick
DE LA PARTE Víctor
KOCH Jonas
SAJNOK Szymon
VAN HOOYDONCK Nathan
VENTOSO Francisco José

Cos dziwnie z tym Bodnarem wyrzucaja go ostatnio z waznych wyscigow .? Moze idzie sladem Doumulina i CCC juz mu rozwiazalo kontrakt z Bory :slight_smile:

A co do skladu CCC na najbardziej gorski GT to slabizna i praktycznie wiekszosc to bedzie walczyc o utrzymanie limitu czasu i dojechaniu do Madrytu niz o jakiejs walce. A plaskich etapow bez zadnej gorki przed meta nie ma praktycznie zadnego na ktorych Koch czy Sajnok mogli by sie wykazac. Jedynie 21 etap w Madrycie to typowy sprinterski etap.

Bodnar celuje w Mistrzostwa Świata które mają duże znaczenia w kwestii Igrzysk Olimpijskich.

Jeżeli Fuglsang odpowiednio trafi z formą to widzę go jako większego faworyta niż Roglić. To jest wymarzona trasa dla Duńczyka.

Może i typowo sprinterskim (płaskim jak stół) etapem jest ten ostatni do Madrytu ale jeśli taki Sajnok nie przetrwa do ostatnich metrów na etapach 3, 4, 14, 17 i 19, to może sobie przybić piątkę z Mareczko. Skoro jedzie Bevin, to pewnie też dostatnie szansę sprintu. Dla niego są na pewno etapy 2 i 11.

1 polubienie

tym składem to chyba tylko czekać na jakiś cud i jakąś odpuszczoną ucieczkę i z niej np jakies pudło na jakimś etapie

Ciebie czasami naprawdę fantazja ponosi!!!:wink:. P.S Patrząc na skład Bory, Majka będzie miał solidną pomoc w górach, bardziej martwię się TTTt bo to chyba nie wygląda za doborze!?:thinking:

No nie wyglada…ale dobrze ze to tylko krotkie 18 km ale do Jumbo to minute juz pewnie beda miec straty po 1 etapie a to duzo . Trzeba liczyc na “magie” formy Bory w tym sezonie to moze jakos to przejada :slight_smile:

3 polubienia

Sajnok i Koch w przeciwieństwie do Mareczki jakieś pagórki przyjadą. Koch potwierdził to w Austrii a Sajnok na 4 etapie Tour of Wallonie.

Właśnie przeglądnąłem trasę Vuelty i … nie mogę się doczekać. Szkoda że zabraknie kilku topowych zawodników. Ale za to rywalizacja zapowiada się mega ciekawie. Ciężko wytypować faworyta. A patrząc na trasę, to jest jak dla mnie super, może brakuje drugiej pagórkowatej czasówki. Ilość podjazdów o nachyleniach powyżej 10-15% na dłuższych odcinkach jest przerażająca i niespotykana nigdzie indziej, ma to swój urok na pewno.

1 polubienie

I nie ma sprinterskich nudnych długich płaskich etapów.

1 polubienie

Bodnar chyba czymś podpadł w Borze, że go konsekwentnie nie wystawiają na GT.

Bo ja wiem czy popadł. Wydaje się, że forma już nie ta, co 2-3 lata temu, w dodatku ekipa przesuwa się bardziej w kierunku górali i jest większa konkurencja w składzie, niż dawniej.

Jak tak przyjrzeć się składom BORY na TdF i Vueltę to nie bardzo się potrafię dopatrzyć zawodnika słabszego od Bodnara w ostatnich 12 miesiącach.

Pierwszy od 10 lat sezon w którym nie jedzie żadnego GT

Nie wiem jak forma, ale z pozostałą treścią się zgadzam.
Jeśli chodzi o MŚ to moim zdaniem lepiej, żeby tej Vuelty nie jechał niż jak miałby znaleźć się w składzie, bo bycie do dyspozycji Bennetta przez 3 tygodnie niekoniecznie pomogłoby zbudować optymalną formę na czasówkę w Yorkshire. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Myślicie, że Kelderman jedzie z jakimiś ambicjami na Vueltę?

Myślę, że to jego idealna okazja, bo Dumoulin odchodzi, a on jakby pojechał niezły wyścig to może dostać szansę na TdF’20 jako lider w stylu Zakarina, czyli bez jakieś większej pomocy w górach, bo pracować będą inni, ale jak będzie wysoko to zaangażują się w pomoc w miarę możliwości. Bo jak zawiedzie to całkiem możliwe, że będą się za kimś rozglądać na generalkę, może też wśród swoich młodszych kolarzy, jak Oomen czy Hamilton. Więc trochę jest pod ścianą. I może to go zmotywuje do jak najlepszej jazdy.

Co się dzieje z Oomenem że od Giro nigdzie nie startował ?