Vuelta a Espana 2021

Na pewno zaczynamy z Burgos, a co dalej?

1 polubienie

Prezentacja trasy podobno 11 lutego.
Będą fajerwerki? :wink:

Na pewno będzie Lagos de Covadonga. Może Andora? Może Los Machucos?

Skoro Perico był na Gamoniteiro z ekipą filmową to chyba będziemy mieli debiut…

Gamoniteiro to asturyjski gigant. Tam gdzie kończyła się Cobertoria dalej i wyżej jedzie się na Gamoniteiro. Podjazd mityczny wśród hiszpańskich miłośników dwóch kółek. Mnie wydawało się że to niemożliwe zrobić tam metę ze względu na mało miejsca. Tam jest jakaś stacja z nadajnikami (może nawet wojskowa?) i może teraz udostępnili i będzie trochę więcej miejsca?

Wygląda niesamowicie zarówno na zdjęciach, jak i na profilu. Marzy mi się pojedynek Kussa z Pogacarem pod tą górę.

E:


Na tym zdjęciu faktycznie wygląda jakby tam było bardzo mało miejsca. Vuelta to nie Tour, ale i tak może być ciężko.

1 polubienie

Tu z Google:

Kuss vs Pogačař bardzo wyrównana rywalizacja, zobaczymy kogo wystawi Ineos.

Majka i być może któryś lider Jumbo jako pomocnik

Jeśli cała trójka na Vuelte. To pytanie kto na TDF (poza Kwiatkowskim):wink::stuck_out_tongue_winking_eye:?
Może Thomas, bo Bernal na Giro.
Jest jescze Porte i Hart, ale mimo rewelacyjnego poprzedniego sezonu tych zawodników, zostaje Im chyba pomaganie​:man_shrugging::cry:

Porte na pewno pojedzie TDF

Jako pomocnik… tak samo Hart na Giro… szkoda, ale Ineos to Ineos.
Co, że wygrałeś Giro czy byłeś na podium TDF, tam mało kogo to obchodzi…
Jest hierarchia jaka jest (na Grand Toury), na tygodniówki to zależy które. Na klasyki jest jeden Kwiatkowski i od tego sezonu na doczepke Pidcok i De Plus.
Mi Ich styl jazdy się podoba (wiem to nietypowe), ale było by ciekawiej gdyby wszyscy nawet po zmianach jechali na 100%

11 lutego w Burgos prezentacja oficjalna trasy. 8 bądź 10 met na podjazdach. Na pewno będzie Lagos de Covadonga, Alto de Gamoniteiro, Pico de Villuercas, Picón Blanco .
Patrząc na profile tych podjazdów to są pod Carapaza.

1 polubienie

Wynagrodzenie za bardzo mało met na podjazdach na TDF?

Do 30 sierpnia z tego grona zostanie tylko Valverde :wink:

Gamoniteiro to prawdziwa sensacja i fajna niespodzianka, nie sądziłem, że to nastąpi.

tym bardziej: czemu nie wjadą na 2800 w Sierra Nevada? :stuck_out_tongue:

swoją drogą, po pięknej rywalizacji na Cuitu Negru (powyżej Pajares) w 2012 nie sądziłem, że tak długo będę czekał na powtórkę. na ten moment, najwcześniej w 2022.

Adam Yates dołącza do obsady Vuelty.

1 polubienie

Coraz więcej wiemy o trasie. Nie będzie etapów w Kraju Basków.

1 polubienie

Szkoda na poprzedniej Vuelcie pierwsze etapy (czyli te w kraju Basków) były moim zdaniem najciekawsze.

Spora część etapów ma odbyć się w północnych prowincjach Hiszpanii, między innymi w Kantabrii i Asturii, a także w ostatnim tygodniu kolarze najprawdopodobniej będą mierzyli się z wymagającymi podjazdami w Galicji. Z tego powodu Vuelta nie będzie przejeżdżała także przez Aragón i Katalonię.

No średnia trasa… pewnie też bez Pirenejów :frowning_face:
Tour ma ciekawą trasę według mnie.
Giro zobaczymy, ale to co chcą zrobić z Vueltą to jakiś koszmar.
Nie wyobrażam sobie Vuelty z 6-7 etapami dla sprinterów.

1 polubienie