Vuelta Ciclista al Pais Vasco (PT)


#1

Od dzisiaj zaczyna się wieloetapowe ściganie w Kraju Basków.
Wśród faworytów : Danilo Di Luca (zw.2005), Stefano Garzelli (Liquigas), Carlos Sastre (CSC),
Miguel Angel Martin Pertiguero (PHONAK), Denis Menchov (Rabobank), Alberto Contador (Liberty Seguros),
Davide Rebellin, Fabian Wegmann (Gerolsteiner), Leonardo Piepoli (Saunier Duval), Jose Azevedo (Discovery Channel),
Alejandro Valverde (Caisse D’epargne), Leonardo Bertagnolli (COFIDIS), Juan Manuel Garate (QUICK STEP),
Kim Kirchen, Matthias Kessler, Oscar Sevilla(T-Mobile), Patxi Vila, Giuliano Figueras (Lampre), Iban Mayo, Haimar Zubeldia
(Euskaltel), Cadel Evans, Chris Chorner (Davitamon).

Jak widać lista faworytów (górali) jest szeroka i przyjemnie się będzię oglądało ten wyścig.

Do ostatecznych faworytów należałoby wskazać : DiLucę, Menchova, Valverde.


#2

A gdzie jest Francisco ‘‘Paco’’ Mancebo :question: Niweykluczone, że na obecnym etapie sezonu nie ma wielkich szans na zwojowanie czegokolwiek, ale z racji bycia czołowym góralem powinien na tej liście się znaleźć :exclamation: No chyba że w ogóle nie wystartuje :laughing: Liczę na udany start Basków, a w szczególności Haimara Zubeldii, mojego ulubionego reprezentanta tego walecznego narodu :smiley:


#3

pierwszy etap padl lupem A. Valverde :slight_smile:


#4

i jaki finish :slight_smile:


#5

Brawo dla Valverde i dla Freire, szczególnie chyba dla tego drugiego zawodnika- przejechał góry i przegrał minimalnie.
Ale realizacja to żenada, żenada. Z motocykli zakłócenia, helikopter pokazuje lądujący samolot. Miejscami tragicznie.


#6

oto klasyfikacja pierwszego etapu i zarówno generalka:

1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 3.22.27 2 Oscar Freire (Spa) Rabobank 3 Davide Rebellin (Ita) Gerolsteiner 4 M. A. Martin Perdiguero (Spa) Phonak Hearing Systems 5 Frank Schleck (Lux) Team CSC 6 Christopher Horner (USA) Davitamon-Lotto 7 Ruggero Marzoli (Ita) Lampre-Fondital 8 Yon Bru (Spa) Kaiku 9 Aitor Osa (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 10 Ricardo Serrano (Spa) Kaiku 11 Cristian Moreni (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone 12 Andrea Moletta (Ita) Gerolsteiner 13 Manuele Mori (Ita) Saunier Duval-Prodir 14 Patrik Sinkewitz (Ger) T-Mobile Team 15 Stefano Garzelli (Ita) Liquigas 16 Samuel Sanchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 17 Francisco Javier Vila (Spa) Lampre-Fondital 18 Egoi Martinez (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 19 Alexandre Botcharov (Rus) Credit Agricole 20 Didier Rous (Fra) Bouygues Telecom 21 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto 22 Iban Mayo (Spa) Euskaltel-Euskadi 23 Alberto Contador (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 24 Andriy Grivko (Ukr) Team Milram 25 Janez Brajkovic (Slo) Discovery Channel Pro Cycling Team 26 Evgeni Petrov (Rus) Lampre-Fondital 27 Pieter Weening (Ned) Rabobank 28 Danilo Di Luca (Ita) Liquigas 29 José Azevedo (Por) Discovery Channel Pro Cycling Team 30 Michael Boogerd (Ned) Rabobank 31 Daniel Navarro (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 32 Antonio Colom (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 33 Bernhard Kohl (Aut) T-Mobile Team 34 Xavier Tondo (Spa) Relax-Gam 35 Vladimir Miholjevic (Cro) Liquigas 36 Leonardo Bertagnolli (Ita) Cofidis, le Credit par Telephone 37 Sylvain Chavanel (Fra) Cofidis, le Credit par Telephone 38 Manuel Beltran (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 39 Andrea Noe (Ita) Liquigas 40 José Angel Gomez Marchante (Spa) Saunier Duval-Prodir 41 Mikel Astarloza (Spa) AG2R Prevoyance 42 Luis Perez (Spa) Cofidis, le Credit par Telephone 43 Unai Osa (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 44 Ivan Parra (Col) Cofidis, le Credit par Telephone 45 Thomas Dekker (Ned) Rabobank 46 Leonardo Piepoli (Ita) Saunier Duval-Prodir 47 Marco Marzano (Ita) Lampre-Fondital 48 Ignacio Gutierrez (Spa) Phonak Hearing Systems 49 Oscar Sevilla (Spa) T-Mobile Team 50 Joaquin Rodriguez (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 0.24 51 Stéphane Goubert (Fra) AG2R Prevoyance 0.57 52 Ruben Lobato (Spa) Saunier Duval-Prodir 53 Iker Camaño (Spa) Euskaltel-Euskadi 1.33 54 Sergio Ghisalberti (Ita) Team Milram 1.38 55 Björn Schröder (Ger) Team Milram 2.39 56 Jens Voigt (Ger) Team CSC 57 Constantino Zaballa (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 58 Florian Stalder (Swi) Phonak Hearing Systems 59 Cédric Vasseur (Fra) Quick Step-Innergetic 60 José Luis Arrieta (Spa) AG2R Prevoyance 61 Jorge Garcia (Spa) Relax-Gam 62 Remi Pauriol (Fra) Credit Agricole 63 Aitor Perez Arrieta (Spa) Caisse d'Epargne-Illes Balears 64 Igor Anton (Spa) Euskaltel-Euskadi 65 Maxime Monfort (Bel) Cofidis, le Credit par Telephone 66 Thomas Voeckler (Fra) Bouygues Telecom 67 Walter Beneteau (Fra) Bouygues Telecom 68 Francesco Bellotti (Ita) Credit Agricole 69 Bram Tankink (Ned) Quick Step-Innergetic 70 Aitor Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 71 Nicolas Jalabert (Fra) Phonak Hearing Systems 72 Dmitriy Fofonov (Kaz) Credit Agricole 73 Jose Miguel Elias (Spa) Relax-Gam 74 Mario Aerts (Bel) Davitamon-Lotto 75 Thomas Lövkvist (Swe) Française des Jeux 76 Dario David Cioni (Ita) Liquigas 77 Hubert Dupont (Fra) AG2R Prevoyance 78 Wim Van Huffel (Bel) Davitamon-Lotto 79 Isidro Nozal (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 80 Fabian Wegmann (Ger) Gerolsteiner 81 Markus Fothen (Ger) Gerolsteiner 82 Gorazd Stangelj (Slo) Lampre-Fondital 83 Carlos Sastre (Spa) Team CSC 84 Jussi Veikkanen (Fin) Française des Jeux 85 Joseba Beloki (Spa) Liberty Seguros-Würth Team 86 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 87 Laurent Lefevre (Fra) Bouygues Telecom 88 Adrian Palomares (Spa) Kaiku 89 Christophe Le Mevel (Fra) Credit Agricole 90 Benjamin Noval (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 91 Peter Luttenberger (Aut) Team CSC 92 Charles Wegelius (GBr) Liquigas 93 Raul Garcia De Mateo (Spa) Relax-Gam 94 Javier Ruiz De Larrinaga (Spa) Kaiku 95 Matthias Kessler (Ger) T-Mobile Team 96 Pierrick Fedrigo (Fra) Bouygues Telecom 97 Remmert Wielinga (Ned) Quick Step-Innergetic 98 José Luis Rubiera (Spa) Discovery Channel Pro Cycling Team 99 Giovanni Visconti (Ita) Team Milram 6.01 100 Torsten Hiekmann (Ger) Gerolsteiner 101 Riccardo Ricco (Ita) Saunier Duval-Prodir 102 Giuliano Figueras (Ita) Lampre-Fondital 103 Jason Mccartney (USA) Discovery Channel Pro Cycling Team 104 Matthias Russ (Ger) Gerolsteiner 105 Jesus Hernandez (Spa) Relax-Gam 106 Jose Almagro (Spa) Relax-Gam 107 Luis Fernandez (Spa) Phonak Hearing Systems 108 Iñigo Cuesta (Spa) Team CSC 109 Maxim Iglinskiy (Kaz) Team Milram 110 Alexandr Kolobnev (Rus) Rabobank 111 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile Team 112 Philip Deignan (Irl) AG2R Prevoyance 113 Carl Naibo (Fra) AG2R Prevoyance 114 Jonathan Mc Carty (USA) Phonak Hearing Systems 115 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Discovery Channel Pro Cycling Team 116 Denis Menchov (Rus) Rabobank 117 Unai Etxebarria (Ven) Euskaltel-Euskadi 6.43 118 Juan Jose Cobo (Spa) Saunier Duval-Prodir 119 Pietro Caucchioli (Ita) Credit Agricole 6.57


cosik to nie wychodzi


#7

Draven, jak możesz to wyedytuj swojego posta i umieść wyniki w znacziku [list] albo

[quote]
. Jak sprawdziłem, na podglądzie wyrównują się wtedy wszystkie wcięcia i robi się czytelniej :slight_smile:


#8

Vuelta al Pais Vasco 2006: etap 1

PT; Irún - Irún, 130 km; 3 kwietnia 2006
Hiszpan Alejandro Valverde (Caisse d’Epargne-Illes Balears), po finiszu z peletonu, został zwycięzcą pierwszego etapu wyścigu i jego liderem.

Pięć górskich premii, w tym dwie 1. kat., znalazło się na trasie otwierającego zawody odcinka. Po nieudanej próbie odjazdu 16 zawodników, lepiej poszło trójce: Alessandro Vanotti (Milram), Unai Etxebarria (Euskaltel) i Pierrick Fedrigo (Bouygues), która na szczycie (25 km) Alto de Gurutze (kat. 3) wypracowała 1.10 przewagi.

Na Alto de Xoxoka (kat. 2) różnica wzrosła do 5.24. Do pracy w peletonie zabrała się ekipa Caisse d’Eparnge, zmniejszając po drugim wjeździe na Alto de Gurutze (73 km) straty do 4 minut. Krótki, ale bardzo trudny Alto de Erlaitz (kat. 1; 3.9 km przy 11.3%) sprawił, że z czołówki odpadł Vanotti, a przewaga dwójki spadła do 2.10. Z zasadniczej grupy rozpoczęły się ataki, m. in. odskoczył Sylvain Chavanel (Cofidis).

Finałowy podjazd, Jaizkibel (kat. 1), bardzo dobrze znany z Clasica San Sebasian, peleton rozpoczynał już tuż za uciekinierami. Na czele wyścigu znaleźli się Angel Gomez Marchante (Saunier Duval) i Leonardo Bertagnolli (Cofidis), do których dołączył Aitor Osa (Liberty Seguros). Trójka wypracowała około 25 sekund przewagi, ale na szczycie praktycznie nic z niej nie zostało i krótki zjazd do mety rozpoczynała duża grupa.

Na finiszu liczyło się dwóch zawodników. Zaatakował Oscar Freire (Rabobank), którego jednak “na kresce”, o milimetry, minął Alejandro Valverde, wieńcząc pracę swoich kolegów podczas całego etapu.

We wtorek 155 km z Irún do Segura. Na trasie 12 górskich premii (1 x 1. kat; 5 x 2 kat.; 6 x 3 kat.).


#9

raczej pomiedzy " " (tylko zamiast nawiasow ostrych - kwadratowe)


#10

Etap ciekawy, typowo hiszpański profil, ubyło jenego fawoyta, Denis Menchov niestety z tyłu. Chyba Valverde wygra w tym roku. Pasjonujący finisz, choć myślałem w pierwszej chwil że wygrał go Oscar, ale brawo dla Alejandro.
Uwilbiam takich zawodników jak Valverde czy Cunego, którzy oprócz solidnej jazdy w górach umią popisać sie błyskotliwym finiszem, który pada ich łupem. Jutro chyba powtorka z dnia dzisiejszego :smiley:
Czekam z ciekawością co pokaże ubiegłoroczny zwycięzca.


#11

Z tej klasyfikacji wynika, że do mety nie dojechał Haimar Zubeldia :frowning: Carlos Sastre dojechał do mety z kilku minutową stratą. Tacy zawodnicy jak Menchov czy Caucchioli również. Moim cichym faworytem jest od początku Frank Schleck i mnie nie zawiódł, bo finiszował jako piąty. Luksemburczyk już teraz doskonale spisuje się w klasykach i co raz lepiej w etapówkach. Przyszłość przed nim, choć już teraz ma na swoim koncie parę sukcesów. Allez :exclamation: :smiley:
PS. Paco jednak nie został w ogóle zgłoszony do Basq Touru… :blush:


#12

koncowka klasyfikacji etapu i generalki

120º 191 NAIBO, Carl FRA A2R a 6:01 121º 24 MC CARTY, Jonathan USA PHO a 6:01 122º 86 VAN DEN BROECK, Jurgen BEL DSC a 6:01 123º 31 MENCHOV, Denis RUS RAB a 6:01 124º 176 ETXEBARRIA, Unai VEN EUS a 6:43 125º 76 COBO, Juan Jose ESP SDV a 6:43 126º 95 CAUCCHIOLI, Pietro ITA C.A a 6:57 127º 168 VANOTTI, Alessandro ITA MRM a 9:45 128º 167 MUSIOL, Daniel GER MRM a 10:26 129º 105 LASTRAS, Pablo ESP CEI a 10:26 130º 163 BECKE, Daniel GER MRM a 10:26 131º 107 PRADERA, Mikel ESP CEI a 10:26 132º 44 BRANDT, Christophe BEL DVL a 10:26 133º 17 BLAUDZUN, Michael DEN CSC a 10:26 134º 16 SORENSEN, Nicki DEN CSC a 10:26 135º 7 SPEZIALETTI, Alessandro ITA LIQ a 10:26 136º 157 LE BOULANGER, Yoann FRA BTL a 10:26 137º 205 CESAR, Gustavo ESP KAI a 10:26 138º 202 NUÑEZ, Israel ESP KAI a 10:26 139º 131 ZIEGLER, Thomas GER TMO a 10:26 140º 218 DE SARRAGA, Mario ESP REG a 10:26 141º 208 AZANZA, Jorge ESP KAI a 10:26 142º 108 FERTONANI, Marco ITA CEI a 10:26 143º 38 NIERMANN, Grischa GER RAB a 10:26 144º 27 MORABITO, Steve SUI PHO a 10:26 145º 62 ZBERG, Beat SUI GST a 10:26 146º 64 SCHOLZ, Ronny GER GST a 10:26 147º 135 KIRCHEN, Kim LUX TMO a 10:26 148º 132 GUERINI, Giuseppe ITA TMO a 10:26 149º 74 DURAN, Arkaitz ESP SDV a 10:26 150º 174 ISASI, Inaki ESP EUS a 10:26 151º 23 MOOS, Alexandre SUI PHO a 10:26 152º 195 CALZATI, Sylvain FRA A2R a 10:26 153º 184 BICHOT, Freddy FRA FDJ a 10:26 154º 114 DUQUE, Leonardo COL COF a 10:26 155º 113 VERBRUGGHE, Rik BEL COF a 10:26 156º 94 KAGGESTAD, Mads NOR C.A a 13:08 157º 155 BONNAIRE, Olivier FRA BTL a 13:08 158º 98 POILVET, Benoît FRA C.A a 13:08 159º 46 LEUKEMANS, Björn BEL DVL a 13:08 160º 48 VAN SUMMEREN, Johan BEL DVL a 13:08 161º 207 OROZ, Juanjo ESP KAI a 13:08 162º 181 FINOT, Frédéric FRA FDJ a 13:08 163º 5 CALCAGNI, Patrick SUI LIQ a 13:08 164º 57 PAULINHO, Sergio POR LSW a 13:08 165º 123 DE WEERT, Kevin BEL QST a 13:08 166º 158 SPRICK, Matthieu FRA BTL a 13:08 167º 122 BAGUET, Serge BEL QST a 13:08 168º 35 ELTINK, Theo NED RAB a 13:08 169º 77 ZAUGG, Oliver SUI SDV a 13:08 170º 145 SABALIAUSKAS, Marius LTU LAM a 13:08 171º 125 GARRIDO, José Antonio ESP QST a 13:08 172º 213 GEORGE, David RSA REG a 13:08 173º 124 ENGELS, Addy NED QST a 13:08 174º 143 COMMESSO, Salvatore ITA LAM a 13:08 175º 188 MCLEOD, Ian RSA FDJ a 20:50

[color=red]tylko cosik ta koncowka jest zwalona bo sie powtarzaja miejsca od nr 120 do 126


#13

drugi etap dla S. Sanchez z Euskaltel, drugi na mecie byl Contador a trzeci A. Valverde

klasyfikacja 2 etapu:

1º 173 SANCHEZ, Samuel ESP EUS 4:10:55 2º 54 CONTADOR, Alberto ESP LSW m.t. 3º 101 VALVERDE, Alejandro ESP CEI 2 4º 138 SINKEWITZ, Patrik GER TMO 2 5º 61 REBELLIN, Davide ITA GST 2 6º 33 BOOGERD, Michael NED RAB 2 7º 115 BERTAGNOLLI, Leonardo ITA COF 2 8º 18 SCHLECK, Frank LUX CSC 2 9º 52 OSA, Aitor ESP LSW 2 10º 142 VILA, Francisco Javier ESP LAM 2 11º 81 AZEVEDO, José POR DSC 2 12º 21 MARTIN PERDIGUERO, M. A. ESP PHO 2 13º 103 COLOM, Antonio ESP CEI 2 14º 41 EVANS, Cadel AUS DVL 2 15º 73 PIEPOLI, Leonardo ITA SDV 2 16º 136 KOHL, Bernhard AUT TMO 7 17º 72 GOMEZ MARCHANTE, José Angel ESP SDV 9 18º 212 TONDO, Xavier ESP REG 27 19º 67 WEGMANN, Fabian GER GST 1:11 20º 147 MARZOLI, Ruggero ITA LAM 1:11 21º 121 GARATE, Juan Manuel ESP QST 1:11 22º 93 BELLOTTI, Francesco ITA C.A 1:11 23º 152 ROUS, Didier FRA BTL 1:11 24º 133 SEVILLA, Oscar ESP TMO 1:11 25º 83 BELTRAN, Manuel ESP DSC 1:11 26º 23 MOOS, Alexandre SUI PHO 1:11 27º 92 BOTCHAROV, Alexandre RUS C.A 1:11 28º 203 BRU, Jon ESP KAI 1:11 29º 3 MIHOLJEVIC, Vladimir CRO LIQ 1:11 30º 178 ANTON, Igor ESP EUS 1:11 31º 172 ZUBELDIA, Haimar ESP EUS 1:11 32º 111 CHAVANEL, Sylvain FRA COF 1:11 33º 141 PETROV, Evgeni RUS LAM 1:11 34º 71 MORI, Manuele ITA SDV 1:11 35º 58 NAVARRO, Daniel ESP LSW 1:11 36º 25 GUTIERREZ, Ignacio ESP PHO 1:11 37º 171 MAYO, Iban ESP EUS 1:11 38º 162 GHISALBERTI, Sergio ITA MRM 1:32 39º 78 LOBATO, Ruben ESP SDV 1:41 40º 164 GRIVKO, Andriy UKR MRM 2:00 41º 186 LEBLACHER, Eric FRA FDJ 2:01 42º 85 MARTINEZ, Egoi ESP DSC 2:01 43º 126 VASSEUR, Cédric FRA QST 2:01 44º 194 ASTARLOZA, Mikel ESP A2R 2:01 45º 84 BRAJKOVIC, Janez SLO DSC 2:01 46º 53 OSA, Unai ESP LSW 2:01 47º 134 KESSLER, Matthias GER TMO 2:14 48º 192 CHAURREAU, Inigo ESP A2R 3:09 49º 201 SERRANO, Ricardo ESP KAI 3:16 50º 215 GARCIA, Jorge ESP REG 3:22 51º 45 HORNER, Christopher USA DVL 3:28 52º 76 COBO, Juan Jose ESP SDV 4:52 53º 34 FREIRE, Oscar ESP RAB 4:52 54º 118 PARRA, Ivan COL COF 4:52 55º 127 TANKINK, Bram NED QST 4:52 56º 55 ETXEBARRIA, David ESP LSW 5:12 57º 104 ZABALLA, Constantino ESP CEI 5:37 58º 204 PALOMARES, Adrian ESP KAI 5:37 59º 51 BELOKI, Joseba ESP LSW 5:37 60º 13 SASTRE, Carlos ESP CSC 5:37 61º 146 MARZANO, Marco ITA LAM 5:37 62º 102 RODRIGUEZ, Joaquin ESP CEI 5:37 63º 117 MORENI, Cristian ITA COF 10:41 64º 202 NUÑEZ, Israel ESP KAI 10:45 65º 116 MONFORT, Maxime BEL COF 11:00 66º 6 NOE, Andrea ITA LIQ 11:00 67º 175 HERNANDEZ, Aitor ESP EUS 11:00 68º 95 CAUCCHIOLI, Pietro ITA C.A 11:00 69º 161 SCHRÖDER, Björn GER MRM 11:00 70º 107 PRADERA, Mikel ESP CEI 11:00 71º 43 AERTS, Mario BEL DVL 11:00 72º 48 VAN SUMMEREN, Johan BEL DVL 11:00 73º 163 BECKE, Daniel GER MRM 11:00 74º 153 LEFEVRE, Laurent FRA BTL 11:00 75º 112 PEREZ, Luis ESP COF 11:00 76º 154 BENETEAU, Walter FRA BTL 11:00 77º 131 ZIEGLER, Thomas GER TMO 11:00 78º 98 POILVET, Benoît FRA C.A 11:00 79º 86 VAN DEN BROECK, Jurgen BEL DSC 11:00 80º 47 VAN HUFFEL, Wim BEL DVL 11:00 81º 114 DUQUE, Leonardo COL COF 11:00 82º 63 RUSS, Matthias GER GST 11:00 83º 87 NOVAL, Benjamin ESP DSC 11:00 84º 14 VOIGT, Jens GER CSC 11:00 85º 208 AZANZA, Jorge ESP KAI 11:00 86º 4 CIONI, Dario David ITA LIQ 11:00 87º 16 SORENSEN, Nicki DEN CSC 11:00 88º 217 GARCIA DE MATEO, Raul ESP REG 11:00 89º 24 MC CARTY, Jonathan USA PHO 11:00 90º 46 LEUKEMANS, Björn BEL DVL 11:00 91º 11 LUTTENBERGER, Peter AUT CSC 11:00 92º 22 FERNANDEZ, Luis ESP PHO 11:00 93º 151 VOECKLER, Thomas FRA BTL 11:00 94º 198 GOUBERT, Stéphane FRA A2R 11:00 95º 187 LÖVKVIST, Thomas SWE FDJ 11:00 96º 96 LE MEVEL, Christophe FRA C.A 11:00 97º 183 CASAR, Sandy FRA FDJ 11:00 98º 184 BICHOT, Freddy FRA FDJ 11:00 99º 26 JALABERT, Nicolas FRA PHO 11:00 100º 56 NOZAL, Isidro ESP LSW 11:00 101º 185 DI GREGORIO, Rémy FRA FDJ 11:00 102º 211 ALMAGRO, Jose ESP REG 11:00 103º 216 HERNANDEZ, Jesus ESP REG 11:00 104º 214 ELIAS, Jose Miguel ESP REG 11:00 105º 35 ELTINK, Theo NED RAB 11:00 106º 177 CAMAÑO, Iker ESP EUS 11:00 107º 31 MENCHOV, Denis RUS RAB 11:00 108º 113 VERBRUGGHE, Rik BEL COF 11:00 109º 193 ARRIETA, José Luis ESP A2R 11:00 110º 7 SPEZIALETTI, Alessandro ITA LIQ 11:00 111º 182 VEIKKANEN, Jussi FIN FDJ 11:00 112º 197 DUPONT, Hubert FRA A2R 11:08 113º 132 GUERINI, Giuseppe ITA TMO 11:13 114º 1 DI LUCA, Danilo ITA LIQ 11:13 115º 37 WEENING, Pieter NED RAB 11:13 116º 191 NAIBO, Carl FRA A2R 11:13 117º 32 DEKKER, Thomas NED RAB 11:13 118º 196 DEIGNAN, Philip IRL A2R 11:13 119º 128 WIELINGA, Remmert NED QST 11:13 120º 65 MOLETTA, Andrea ITA GST 11:13 121º 174 ISASI, Inaki ESP EUS 12:26 122º 88 RUBIERA, José Luis ESP DSC 15:49 123º 38 NIERMANN, Grischa GER RAB 15:49 124º 5 CALCAGNI, Patrick SUI LIQ 15:49 125º 8 WEGELIUS, Charles GBR LIQ 16:45 126º 2 GARZELLI, Stefano ITA LIQ 16:45 127º 17 BLAUDZUN, Michael DEN CSC 16:45 128º 144 FIGUERAS, Giuliano ITA LAM 16:45 129º 66 FOTHEN, Markus GER GST 16:45 130º 148 STANGELJ, Gorazd SLO LAM 16:45 131º 36 KOLOBNEV, Alexandr RUS RAB 16:45 132º 156 FEDRIGO, Pierrick FRA BTL 16:45 133º 158 SPRICK, Matthieu FRA BTL 16:45 134º 195 CALZATI, Sylvain FRA A2R 16:45 135º 157 LE BOULANGER, Yoann FRA BTL 16:45 136º 206 RUIZ DE LARRINAGA, Javier ESP KAI 16:45 137º 108 FERTONANI, Marco ITA CEI 16:45 138º 97 PAURIOL, Remi FRA C.A 16:45 139º 181 FINOT, Frédéric FRA FDJ 19:19 140º 15 CUESTA, Iñigo ESP CSC 19:19 141º 44 BRANDT, Christophe BEL DVL 19:19 142º 42 JUFRE, Josep ESP DVL 19:19 143º 82 MCCARTNEY, Jason USA DSC 19:19 144º 28 STALDER, Florian SUI PHO 19:19 145º 91 FOFONOV, Dmitriy KAZ C.A 19:19 146º 165 IGLINSKIY, Maxim KAZ MRM 19:19 147º 75 RICCO, Riccardo ITA SDV 19:19 148º 155 BONNAIRE, Olivier FRA BTL 19:19 149º 27 MORABITO, Steve SUI PHO 19:19 150º 167 MUSIOL, Daniel GER MRM 19:19 151º 218 DE SARRAGA, Mario ESP REG 19:19 152º 106 PEREZ ARRIETA, Aitor ESP CEI 19:19 153º 122 BAGUET, Serge BEL QST 19:19 154º 62 ZBERG, Beat SUI GST 19:19 155º 105 LASTRAS, Pablo ESP CEI 19:19 156º 74 DURAN, Arkaitz ESP SDV 19:19 157º 213 GEORGE, David RSA REG 19:19 158º 176 ETXEBARRIA, Unai VEN EUS 19:19 159º 135 KIRCHEN, Kim LUX TMO 19:19 160º 68 HIEKMANN, Torsten GER GST 19:19 161º 137 MAZZOLENI, Eddy ITA TMO 19:19 162º 168 VANOTTI, Alessandro ITA MRM 19:19 163º 166 VISCONTI, Giovanni ITA MRM 19:19 164º 57 PAULINHO, Sergio POR LSW 19:19 165º 205 CESAR, Gustavo ESP KAI 19:19 166º 123 DE WEERT, Kevin BEL QST 19:19 167º 143 COMMESSO, Salvatore ITA LAM 19:19 168º 188 MCLEOD, Ian RSA FDJ 21:30 169º 94 KAGGESTAD, Mads NOR C.A 23:16 170º 145 SABALIAUSKAS, Marius LTU LAM 23:16

Klasyfikacja Generalna po 2 etapie:

1º 173 SANCHEZ, Samuel ESP EUS 7:33:22 2º 54 CONTADOR, Alberto ESP LSW m.t. 3º 101 VALVERDE, Alejandro ESP CEI 2 4º 61 REBELLIN, Davide ITA GST 2 5º 18 SCHLECK, Frank LUX CSC 2 6º 21 MARTIN PERDIGUERO, M. A. ESP PHO 2 7º 138 SINKEWITZ, Patrik GER TMO 2 8º 52 OSA, Aitor ESP LSW 2 9º 142 VILA, Francisco Javier ESP LAM 2 10º 41 EVANS, Cadel AUS DVL 2 11º 33 BOOGERD, Michael NED RAB 2 12º 81 AZEVEDO, José POR DSC 2 13º 115 BERTAGNOLLI, Leonardo ITA COF 2 14º 103 COLOM, Antonio ESP CEI 2 15º 73 PIEPOLI, Leonardo ITA SDV 2 16º 136 KOHL, Bernhard AUT TMO 7 17º 72 GOMEZ MARCHANTE, José Angel ESP SDV 9 18º 212 TONDO, Xavier ESP REG 27 19º 147 MARZOLI, Ruggero ITA LAM 1:11 20º 203 BRU, Jon ESP KAI 1:11 21º 152 ROUS, Didier FRA BTL 1:11 22º 92 BOTCHAROV, Alexandre RUS C.A 1:11 23º 71 MORI, Manuele ITA SDV 1:11 24º 141 PETROV, Evgeni RUS LAM 1:11 25º 171 MAYO, Iban ESP EUS 1:11 26º 83 BELTRAN, Manuel ESP DSC 1:11 27º 3 MIHOLJEVIC, Vladimir CRO LIQ 1:11 28º 58 NAVARRO, Daniel ESP LSW 1:11 29º 111 CHAVANEL, Sylvain FRA COF 1:11 30º 172 ZUBELDIA, Haimar ESP EUS 1:11 31º 133 SEVILLA, Oscar ESP TMO 1:11 32º 25 GUTIERREZ, Ignacio ESP PHO 1:11 33º 164 GRIVKO, Andriy UKR MRM 2:00 34º 85 MARTINEZ, Egoi ESP DSC 2:01 35º 84 BRAJKOVIC, Janez SLO DSC 2:01 36º 194 ASTARLOZA, Mikel ESP A2R 2:01 37º 53 OSA, Unai ESP LSW 2:01 38º 78 LOBATO, Ruben ESP SDV 2:38 39º 162 GHISALBERTI, Sergio ITA MRM 3:10 40º 201 SERRANO, Ricardo ESP KAI 3:16 41º 45 HORNER, Christopher USA DVL 3:28 42º 121 GARATE, Juan Manuel ESP QST 3:50 43º 93 BELLOTTI, Francesco ITA C.A 3:50 44º 178 ANTON, Igor ESP EUS 3:50 45º 67 WEGMANN, Fabian GER GST 3:50 46º 186 LEBLACHER, Eric FRA FDJ 4:40 47º 126 VASSEUR, Cédric FRA QST 4:40 48º 34 FREIRE, Oscar ESP RAB 4:52 49º 118 PARRA, Ivan COL COF 4:52 50º 134 KESSLER, Matthias GER TMO 4:53 51º 146 MARZANO, Marco ITA LAM 5:37 52º 192 CHAURREAU, Inigo ESP A2R 5:48 53º 102 RODRIGUEZ, Joaquin ESP CEI 6:01 54º 215 GARCIA, Jorge ESP REG 6:01 55º 127 TANKINK, Bram NED QST 7:31 56º 104 ZABALLA, Constantino ESP CEI 8:16 57º 13 SASTRE, Carlos ESP CSC 8:16 58º 51 BELOKI, Joseba ESP LSW 8:16 59º 204 PALOMARES, Adrian ESP KAI 8:16 60º 55 ETXEBARRIA, David ESP LSW 8:24 61º 117 MORENI, Cristian ITA COF 10:41 62º 6 NOE, Andrea ITA LIQ 11:00 63º 112 PEREZ, Luis ESP COF 11:00 64º 65 MOLETTA, Andrea ITA GST 11:13 65º 1 DI LUCA, Danilo ITA LIQ 11:13 66º 37 WEENING, Pieter NED RAB 11:13 67º 32 DEKKER, Thomas NED RAB 11:13 68º 76 COBO, Juan Jose ESP SDV 11:35 69º 23 MOOS, Alexandre SUI PHO 11:37 70º 198 GOUBERT, Stéphane FRA A2R 11:57 71º 177 CAMAÑO, Iker ESP EUS 12:33 72º 161 SCHRÖDER, Björn GER MRM 13:39 73º 116 MONFORT, Maxime BEL COF 13:39 74º 175 HERNANDEZ, Aitor ESP EUS 13:39 75º 14 VOIGT, Jens GER CSC 13:39 76º 154 BENETEAU, Walter FRA BTL 13:39 77º 43 AERTS, Mario BEL DVL 13:39 78º 47 VAN HUFFEL, Wim BEL DVL 13:39 79º 151 VOECKLER, Thomas FRA BTL 13:39 80º 153 LEFEVRE, Laurent FRA BTL 13:39 81º 4 CIONI, Dario David ITA LIQ 13:39 82º 193 ARRIETA, José Luis ESP A2R 13:39 83º 187 LÖVKVIST, Thomas SWE FDJ 13:39 84º 26 JALABERT, Nicolas FRA PHO 13:39 85º 87 NOVAL, Benjamin ESP DSC 13:39 86º 214 ELIAS, Jose Miguel ESP REG 13:39 87º 56 NOZAL, Isidro ESP LSW 13:39 88º 217 GARCIA DE MATEO, Raul ESP REG 13:39 89º 11 LUTTENBERGER, Peter AUT CSC 13:39 90º 183 CASAR, Sandy FRA FDJ 13:39 91º 96 LE MEVEL, Christophe FRA C.A 13:39 92º 182 VEIKKANEN, Jussi FIN FDJ 13:39 93º 197 DUPONT, Hubert FRA A2R 13:47 94º 128 WIELINGA, Remmert NED QST 13:52 95º 2 GARZELLI, Stefano ITA LIQ 16:45 96º 63 RUSS, Matthias GER GST 17:01 97º 86 VAN DEN BROECK, Jurgen BEL DSC 17:01 98º 22 FERNANDEZ, Luis ESP PHO 17:01 99º 24 MC CARTY, Jonathan USA PHO 17:01 100º 185 DI GREGORIO, Rémy FRA FDJ 17:01 101º 211 ALMAGRO, Jose ESP REG 17:01 102º 216 HERNANDEZ, Jesus ESP REG 17:01 103º 31 MENCHOV, Denis RUS RAB 17:01 104º 191 NAIBO, Carl FRA A2R 17:14 105º 196 DEIGNAN, Philip IRL A2R 17:14 106º 95 CAUCCHIOLI, Pietro ITA C.A 17:57 107º 88 RUBIERA, José Luis ESP DSC 18:28 108º 97 PAURIOL, Remi FRA C.A 19:24 109º 66 FOTHEN, Markus GER GST 19:24 110º 148 STANGELJ, Gorazd SLO LAM 19:24 111º 8 WEGELIUS, Charles GBR LIQ 19:24 112º 156 FEDRIGO, Pierrick FRA BTL 19:24 113º 206 RUIZ DE LARRINAGA, Javier ESP KAI 19:24 114º 202 NUÑEZ, Israel ESP KAI 21:11 115º 107 PRADERA, Mikel ESP CEI 21:26 116º 163 BECKE, Daniel GER MRM 21:26 117º 131 ZIEGLER, Thomas GER TMO 21:26 118º 16 SORENSEN, Nicki DEN CSC 21:26 119º 208 AZANZA, Jorge ESP KAI 21:26 120º 114 DUQUE, Leonardo COL COF 21:26 121º 7 SPEZIALETTI, Alessandro ITA LIQ 21:26 122º 184 BICHOT, Freddy FRA FDJ 21:26 123º 113 VERBRUGGHE, Rik BEL COF 21:26 124º 132 GUERINI, Giuseppe ITA TMO 21:39 125º 42 JUFRE, Josep ESP DVL 21:58 126º 28 STALDER, Florian SUI PHO 21:58 127º 106 PEREZ ARRIETA, Aitor ESP CEI 21:58 128º 91 FOFONOV, Dmitriy KAZ C.A 21:58 129º 144 FIGUERAS, Giuliano ITA LAM 22:46 130º 36 KOLOBNEV, Alexandr RUS RAB 22:46 131º 174 ISASI, Inaki ESP EUS 22:52 132º 48 VAN SUMMEREN, Johan BEL DVL 24:08 133º 98 POILVET, Benoît FRA C.A 24:08 134º 46 LEUKEMANS, Björn BEL DVL 24:08 135º 35 ELTINK, Theo NED RAB 24:08 136º 82 MCCARTNEY, Jason USA DSC 25:20 137º 75 RICCO, Riccardo ITA SDV 25:20 138º 15 CUESTA, Iñigo ESP CSC 25:20 139º 165 IGLINSKIY, Maxim KAZ MRM 25:20 140º 68 HIEKMANN, Torsten GER GST 25:20 141º 166 VISCONTI, Giovanni ITA MRM 25:20 142º 137 MAZZOLENI, Eddy ITA TMO 25:20 143º 176 ETXEBARRIA, Unai VEN EUS 26:02 144º 38 NIERMANN, Grischa GER RAB 26:15 145º 17 BLAUDZUN, Michael DEN CSC 27:11 146º 157 LE BOULANGER, Yoann FRA BTL 27:11 147º 108 FERTONANI, Marco ITA CEI 27:11 148º 195 CALZATI, Sylvain FRA A2R 27:11 149º 5 CALCAGNI, Patrick SUI LIQ 28:57 150º 168 VANOTTI, Alessandro ITA MRM 29:04 151º 44 BRANDT, Christophe BEL DVL 29:45 152º 167 MUSIOL, Daniel GER MRM 29:45 153º 105 LASTRAS, Pablo ESP CEI 29:45 154º 218 DE SARRAGA, Mario ESP REG 29:45 155º 27 MORABITO, Steve SUI PHO 29:45 156º 62 ZBERG, Beat SUI GST 29:45 157º 205 CESAR, Gustavo ESP KAI 29:45 158º 74 DURAN, Arkaitz ESP SDV 29:45 159º 135 KIRCHEN, Kim LUX TMO 29:45 160º 158 SPRICK, Matthieu FRA BTL 29:53 161º 181 FINOT, Frédéric FRA FDJ 32:27 162º 155 BONNAIRE, Olivier FRA BTL 32:27 163º 122 BAGUET, Serge BEL QST 32:27 164º 57 PAULINHO, Sergio POR LSW 32:27 165º 213 GEORGE, David RSA REG 32:27 166º 123 DE WEERT, Kevin BEL QST 32:27 167º 143 COMMESSO, Salvatore ITA LAM 32:27 168º 94 KAGGESTAD, Mads NOR C.A 36:24 169º 145 SABALIAUSKAS, Marius LTU LAM 36:24 170º 188 MCLEOD, Ian RSA FDJ 42:20


#14

Ładnie, Bask wygrywa etap i zostaje liderem :smiley: A Frank Schleck dziś finiszował jako ósmy i cały czas jest w ścisłej czołówce wyścigu :slight_smile: Wygląda na to, że Contador rok po roku chce stanąć na podium Basq Touru (w ubiegłym był trzeci).


#15

Vuelta al Pais Vasco 2006: etap 2

PT; Irún - Segura, 155 km; 4 kwietnia 2006
Hiszpan Samuel Sanchez (Euskaltel-Euskadi), po ataku na ostatnich kilometrach, został zwycięzcą 2. etapu wyścigu i jego nowym liderem.

12 górskich premii (1 x 1. kat; 5 x 2 kat.; 6 x 3 kat.) znalazło się na trasie 2. odcinka, sprawiając że peleton albo wspinał się, albo zjeżdżał w drodze na metę w Segura. Po kilku nieudanych atakach, około 35 km z przodu znalazła się szóstka harcowników: Mads Kaggestad (Credit Agricole), Yoann Le Boulanger (Bouygues), Iñaki Isasi (Euskaltel), Jose Luis Arrieta, Hubert Dupont (obaj AG2R) i Israel Nuñez (Kaiku).

Na 58 km przewaga grupki wynosiła 3.49, a po trudnym Alto de Lazkomendi (kat. 2, 79 km), zmniejszyła się o zmęczonego Kaggestada. Z tyłu, tempo peletonu, regulowała ekipa Caisse d’Epargne, cały czas zbliżając się do uciekinierów. Przed Alto de Aztiria (kat. 1, 124 km), z czołówki odpadł Le Boulanger, pozostała na czele czwórka miała w zapasie już tylko 1.13.

Wkrótce, po akcji kolarzy Saunier Duval, na czele wyścigu znalazł się Angel Gomez Marchante. Premię Alto de Aztiria przejechał z przewagą 25 sekund, jednak i on został dogoniony przed przedostatnim podjazdem - Alto de Gabiria. Finałowe wzniesienie, Alto de Minas (148 km), było miejscem kolejnych ataków, próbowali Leonardo Bertagnolli (Cofidis), Aitor Osa i Alberto Contador (Liberty Seguros), rozpoczynając zjazd na metę 17 sekund przed peletonem, który jeszcze raz nie dał za wygraną.

Na dojeździe do finiszu niewielką przewagę zdobyli Contador i Samuel Sanchez, którą udanym sprintem zwieńczył reprezentant Euskaltel.


#16

Sporo ataków, choć zakończenie podobne do wczorajszego, ale z różnicą, że o finisz walczyło 2 zawodników.
Na pewno wygra ktoś z Hiszpanów. Di Luca, chyba przejedzie treningowo pozostałe etapy.
Samuel Sanchez w świetnej formie, to samo Contador. Contador może pokusi się o zwycięstwo w generalce :smiley:


#17

A tutaj troche spóźniony ale jest fotofinisz z 1 etapu (na nim wyraźnie widać zwycięstwo Valverde):


#18

Świetne ujęcie :wink: Z tego fotofiniszu, który pokazywali na Eurosporcie nie można było dowiedzieć się niczego a w ujęciach z przodu wyglądało mi na zwycięstwo Freire :slight_smile:


#19

Ja też byłem pewny, że wygrał Freire :smiley: Dzisiaj etap z metą na wzniesieniu, co oznacza, że grupa zawodników walczących o triumf zmniejszy się. Będzie ciekawie 8)


#20

S. Sanchez poraz drugi wygrywa etap !! :slight_smile: