Wiosenne klasyki 2020

Bardziej niż 500 czy 700m przewyższenia ma znaczenie to, że z ostatnich 160km góra 20 jest płaskie. Nie ma gdzie gonić pociągom.

Nie pełna zgoda pisząc ze Sagan moze to wykorzystać miałem na myśli ze jego szanse rosną według mnie faworyt nr1 ale kto wie jak kolarze będą wyglądać po pandemi

Piszemy to od 10 lat :smiley: :smiley:

6-osobowe zespoły mogą przesądzić kwestię, że to nie będzie wyścig dla sprinterów.
A skoro sprinterski faworyt nr 1 ma w drużynie intruza w postaci Gilberta to już chyba nie ma o czym gadać :wink:

wygra van der Poel albo Naesen :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Też myślę, że van der Poel to ogoli.

Swoją drogą liczyłem na lepszą obsadę tdp chyba wszyscy rzucą sie na Dauphine

Chyba przeważa tu fakt, że faworyci wolą siedzieć przed Tourem non stop we Francji, żeby uniknąć ewentualnych podróży międzynarodowych i kłopotów z kwarantannami.

3 polubienia

Dokładnie i dzięki temu taki wyścig 2.1 jak Oksytania ma mieć obsadę jak nie jeden HC albo prawie WT wręcz :slight_smile:

1 polubienie

Mediolan - Sanremo: który polski portal jutro napiszę, że wyścig jest zagrożony, bo kolejni samorządowcy nie dają pozwoleń?

Pewnie żaden :joy:

Całe szczęście że u nas się piś zabrał za samorządy :joy:

Pamiętacie jak Tomek Jaroński bawił się w kapsle ? W Mediolan-San Remo były takie wyniki.

https://forums.rowery.org/uploads/default/original/2X/f/f7eb9e3f47aeb22311a8d849006427d5c2ae214b.jpeg

Nie przypominam tego z powodu tych konkretnych wyników ale przez zmienioną trasę, możemy mieć taką przeplatankę zawodników radzących sobie na pagórkach ze sprinterami.

skoro chłopaki się już ścigają to w sumie szkoda odwołania Classica San Sebastian.

dopiero teraz też zwróciłem uwagę, że Gandawa-Wevelgem będzie rozgrywana dzień po AGR.
I to wszystko w trakcie Giro (to widziałem wczęsniej :slight_smile: ) … :wink:
będzie oglądane, oby tylko playery nie nawalały.

1 polubienie

Żeby tylko obsada nie ucierpiała jednego i drugiego :joy:

W sumie dziś to będziemy mieli chyba jesienny klasyk Grande Trittico Lombardo, a właściwie to trzy jesienne klasyki w jednym czyli połączenie Coppa Bernocchi, Coppa Agostoni i Tre Valli Varesine. Temat dotyczy wiosennych klasyków więc przyjmijmy że Grande Trittico Lombardo to taki późnowiosenny nowy klasyk :wink: (chyba to jednorazowa impreza? bo widzę już reklamę Tre Valli Varesine 2021). Jak ktoś jest zainteresowany to:
https://www.tritticolombardo.it/
Profile trasy, prezentacja wyścigu:


ostateczna lista startowa

typy według spaziociclismo
***** Gianni Moscon
**** Giulio Ciccone, Alexey Lutsenko
*** Alessandro De Marchi, Michal Kwiatkowski, Vincenzo Nibali
** Gianluca Brambilla, Xandro Meurisse, Greg Van Avermaet, Giovanni Visconti
*Jan Bakelants, Jan Polanc, Jhonatan Restrepo, Aleksandr Riabushenko, Simone Velasco

Tak, to ma być tylko tegorocznym wydarzeniem i jest związane z pandemią. W przyszłym roku planowo wrócą trzy wyścigi.

1 polubienie

Jednak z tego co widzę to MvdP jednak nie jedzie dziś w Grande Trittico Lombardo.
Swoją drogą to dużo zamieszania z jego startami. Miał jechać w Sibiu ale ekipa się wycofała na wieść o tym że w Italii wprowadzą kwarantannę dla osób wracających z Rumunii (jak wiemy później zrobiono wyjątek i cofnięto jednak ten nakaz dla ekip startujących w Sybiu). Teraz po SB też wydaję mi się że jakieś nerwowe ruchy i raz jest a raz go nie ma w składzie.
Z jednej strony bardzo szanuję jego wybór tzn. bycie w małej ekipie z przyjaciółmi (gdzie ojciec chyba dalej jest menadżerem) i min. wybieranie sobie celów jakie mu pasują (np. mtb) .Taka droga pod prąd niestety trochę kosztuję. W innej topowej ekipie pewnie nie był by tak samodzielny ale nie było by problemu z kalendarzem wyścigów czy z zaproszeniami na te wyścigi (zwłaszcza jak ekipa z WT). Teraz przy pandemii są jeszcze większe problemy gdzie wyścigów jest mniej i trudniej jest się przygotować. Wydaję mi się że to może mieć negatywny wpływ na MvdP i jego przeciętny start choćby w SB.

Jeszcze fotka z tt z wczorajszego wyścigu.

1 polubienie

Z tych dwoch , to zycze zwyciestwa Naesenowi ! VdP sie jeszcze nawygrywa :wink:

Ten temat został automatycznie zamknięty 183 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.