Wiosenne klasyki 2022

Skoro nie może być tematu wyścigi klasyczne 2022, to zakładam temat wiosenne klasyki 2022, ponieważ taki temat jest tworzony co roku.

2 polubienia

Zaczynamy od mitycznego Troffeo Calvia- to już niecałe 3 tygodnie

Ps w sumie bardziej pasuje zimowe klasyki :sweat_smile:

Po co?
Inne wyścigi istnieje. O czym tu pisać?
Monumenty zasługują na osobny, a ogórki mieszczą się w “Inne wyścigi”.
Najwyżej można pisać o semi klasykach przed Flandrią i Liege.

Poza tym mamy styczeń i na co nam ten temat?
Wszystko do UAE Tour mieści się w “Inne wyścigi”.

Jak dla mnie UAE też mieści się w kategorii inne wyścigi, nie uważam żeby miał większe znaczenie niż Andaluzja czy Algarve (poza punktami UCI, które i tak dla większości nie mają dużego znaczenia)

Może bym się zgodził, ale jednak obsada zazwyczaj bardziej przypomina GT niż ogórek.

Dopiero dzisiaj zauważyłem, że na 2022 AGR i PR zamieniły się miejscami w kalendarzu. Ciekawe jak to wpłynie na rywalizację zarówno w bloku wyścigów brukowych, jak i w “ardeńskim” tryptyku, gdyż oba zostały rozciągnięte o tydzień.

Mnie bardziej ciekawi czy ktoś się zdecyduje na połączenie Piekła z Liege w tym roku i włączy się do walki o czołowe pozycje. Mohoric ? Może Moscon po zmianie ekipy ?

Cavendish wygrał Milano - Torino.
Drugi Bouhuanni, trzeci Kristoff.

1 polubienie

Jak Cavendish dał radę pod Supergę, to staje się głównym faworytem do MSR. Pod górę powinien utrzymać się za Pogacarem, ale ma finiszu Słoweniec nie będzie miał szans.

7 polubień

Sajnok zajął 14 miejsce.

Cavendish wygrał dzisiaj po raz 159 w karierze.

1 polubienie

Adam Yates jednak nie wystartuje.

Tomasz Jaronski bardzo dowcipnie zauważył że dziś ścigają się Watson oraz Holmes

3 polubienia

Eder niczym Marcin Najman :stuck_out_tongue: .

2 polubienia

Quick Step goni UAE w liczbie zwycięstw. Mój team musi przegonić team Tymka :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Dlaczego jak Najman? :open_mouth:

Wiedziałem że po chwili spytasz :wink: .

Najman kiedyś napisał na twiterze:
“Lajkuje swoje postu bo się zgadzam z ich treścią. Natomiast nigdy nie zakładałem żadnego innego konta by mnie komentowało czy wspierało. To kłamstwo.”

Wystarczy zamienić słowo “lajkuje” na “emotikuję” i mamy przedstawioną Twoją aktywność w ostatnim czasie.

1 polubienie

Głos rozsądku - Marcina Najmana :sweat_smile:

Merlier wygrał Danilith Nokere Koerse.
Drugi Walscheid, trzeci De Lie.

Lerberghe na czwartym miejscu :blush: