Wyścig Pokoju 2022 (projekt)

Skoro mamy odpowiedni dział, możliwość tworzenia nowych tematów w jego obrębie, to ruszamy z pierwszym tematem.

Pojawił się pomysł stworzenia Wyścigu Pokoju w dzisiejszych czasach w oparciu o klasykę. Wytyczne które pośrednio ustaliliśmy są na razie takie:

  • 14-15 etapów z jednym dniem przerwy, który można wykorzystać na nieco dłuższy transfer (dzień przerwy dodałem od siebie)
  • przejazd przez Warszawę, Berlin i Pragę w kolejności odwrotnej do wskazówek zegara, czyli takiej jaka była stosowana przez wiele lat w wyścigu
  • można raz zrobić w jednym dniu dwa etapy ale wtedy ostatni etap musi mieć numer 14 lub 13 (jeżeli ktoś jeszcze zrobi prolog na start)

Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły jak bardziej to skonkretyzować, to może tutaj pisać.

Moim zdaniem (a przynajmniej ja się tak szykuję) będziemy robić trasy na dzisiejsze czasy, czyli będą i etapy płaskie, pagórkowate i górskie z podjazdami na metę. Jak wiemy (albo uświadomię niektóre osoby) to w tamtych latach etapy były głównie płaskie, bądź z pagórkami pośrodku etapu ale teraz to by było za nudno :wink: .

A mogę być leniwy i zrobić same płaskie etapy :sweat_smile: :wink:?

Możesz, w końcu łatwiej jest iść w dół niż w górę możliwości :stuck_out_tongue: .

1 polubienie

No te na WP były zazwyczaj w miarę płaskie :wink:

A finisze na stadionach? :smiley:

Jeśli tak to bankowo stawiam pewien stadion na ulicy Bułgarskiej :wink: .

1 polubienie

Żeby uczcić tradycję bicia pompką, musi być coś dla Bouhanniego, ale i dla Moscona, a może i Simmonsa :wink:

Wiadomo, że plaskie najlepsze :blush:

W tym wyścigu akurat tak.

Ja nie wyrobię, moze dołączę do konkursów jak będą jakieś jednodniówki… :wink:
pamiętajcie o skoczniach narciarskich :wink:
i że Karl-Marx-Stadt już się tak nie nazywa :smiley:

2 polubienia

Dla mnie ogólnie płaskie są najlepsze :blush: . Nie tylko w tym wyscigu.

Teraz większość stadionów to piłkarskie i nie ma już bieżni. :sleepy: Pamiętam tamte upadki, kraks na finiszach było dużo więcej niż teraz. Na szczęście były niegroźne, bo na mniejszej szybkości. Na wirażu chyba nie jechali szybciej niż 40 km? Za to żużel zostawał potem na pamiątkę w ranach do końca życia.
Gottwaldova też już nie ma - teraz to Zlin.

Wedlug mnie brakuje takich etapówek pokroju Dubai Tour czy Tour of Qatar. Sprinterzy też powinni mieć swoje zwycięstwa w GC :stuck_out_tongue_winking_eye:

W jakiej "formie " budowac etapy ? Jakies mapki , opisy ? Jak pokazac ( czy w ogole pokazac ) profile ?

Myślę że można tu przekleić post druida rozpoczynający pierwszy temat związany z projektowaniem.

ridewithgps i cronoescalada mogą służyć za rysowanie tras, la-flamme-rouge można wykorzystać do zrobienia grafiki wzorem np. TdF, Giro czy Vuelty.

Jak będziesz miał szczegółowe pytania, to śmiało zadawaj.

Ale można wykorzystać cronoescalade do zrobienia profili?

ja osobiście najbardziej polecam zrobienie trasy na ridewithgps, następnie wyeksportowanie tej trasy do pliku gpx track, który potem można załadować do flamme-rouge i profil robi się sam (tylko potem trzeba ponazywać premie górskie, sektory brukowane, wyznaczyc sprinty, itd.)

1 polubienie

Jak najbardziej. Giro tam zrobiłem i też opisywałem nieco działanie i też Tymkowi raz odpowiadałem ze screenem co robić i jak :slight_smile:

1 polubienie

Czyli moge w moim ulubionym mapy.cz ?
Ile mamy na to czasu ?

Ja już mam wstępny koncept, ale trasę dodam po 17.07, bo zmykam na urlop delektować się czeskimi pilsami :wink: Przy okazji może zrobię rekonesans części etapów :wink:

2 polubienia

A da się je oglądać z poziomu niezalogowanego?

Co do terminu, to myślę, że tak do rozpoczęcia TdP, czyli do 30 lipca.