Yorkshire 2019 UCI Road World Championships (22-29.09)

Tak teraz mi przyszło do głowy… Szkoda, że Vendrame nie jest brany pod uwagę.

A nie lepsi do drużynówki byliby Oss i Hanna?

Nie wiem, kto to Hanna. W drużynówce w końcu jedzie Viviani, a Plebani będzie rezerwowym.

Z wyścigu ze startu wspólnego zrezygnował i Ballerini oprócz Nibalego.

Mam wrażenie, że Cimolai jedzie trochę za “zasługi” z ME (zarówno tegorocznych jak i przede wszystkim zeszłorocznych), natomiast uważam, że trasa jest trochę zbyt wymagająca dla niego. Tym bardziej dla reprezentacji, która ma taki wybór jak Włosi.

Trentin, Colbrelli, Oss, Cataldo, Ulissi, Puccio i 2 z “5” Visconti-Vendrame-Bettiol-Moscon-Ciccone.
Tak bym wygrał (jeśli nie można Nibalego).

Chodziło mi o Ganne ale często mi zmienia wyrazy gdy piszę z tl

Kiedyś jak były próby ściągnięcia Kościelnego do kadry krążył taki dowcip, że powinniśmy jeszcze sprowadzić Probostscha z Niemiec i Orgaanijste z Holandii. W sumie Gianfranco Plebani z Włoch też by pasował

7 polubień

Czy ja wiem? Przypomniał o sobie w Wielkiej Brytanii i myślę, że to przesądziło. Do pracy będzie jak znalazł, a że forma się zgadza, to chyba jednak jest pewniejszy od takiego Puccio, który może i na pagórkach jest bardziej wytrzymały, ale czy akurat w formie?

Wydaje mi się, że Włosi już tak długo czekają na tego mistrza świata, że wolą zebrać zawodników w formie, a nie teoretycznie lepszych na taki teren, żeby jak przyjdzie co do czego jednak mieć kim popracować.

1 polubienie

Jeszcze powinnyśmy Federico Chiesę(syna Enrico) zgarnąć i by było w sam raz.

PZKol nie mający środków na stroje to niesamowicie smutna sprawa, wizerunek związku jest beznadziejny, a takie sprawy jeszcze go pogrążają. Szkoda, że zbiegło się to z kolarskimi sukcesami w naszym kraju, na tej bazie można stworzyć dobre podwaliny juniorskie, nie będące pomysłem osób prywatnych.

Leopejo, czy ten Ganna jest jakoś spokrewniony z Luigim, pierwszym zwycięzcą Giro?

Co do Islandii, to przed czerystu laty w niedalekim mi Lesznie osiedlił się Daniel Vetter(z pochodzenia Czech), autor pierwszego opisu tej wyspy po polsku. Podobno dzieło miało być tak dobre, że w krótkim czasie było przetłumaczone na kilka innych języków.

1 polubienie

Filippo nie jest spokrewniony z Luigim. Filippo pochodzi z Piemontu, ale jego dziadek z prowincji Varese w Lombardii, skąd pochodził i Luigi i większość ludzi z tym, dość rzadkim, nazwiskiem: jest ok. 50 rodzin Ganna we Włoszech.

Ojciec Filippo Marco to były kajakarz, uczestniczył i w Igrzyskach

2 polubienia

Lefevere mocno krytycznie się wypowiada o pomyśle MŚ sztafet mieszanych TTT.
Co ciekawe, Viviani chciał opuścić wcześniej Słowację żeby przygotować się do startu w tej konkurencji, gdzie startuje również jego dziewczyna ale Lefevere kategorycznie zabronił tego. Skwitował “Słowacja kończy się w sobotę, MŚ są w niedziele - jego problem żeby się wyrobić”.
Widać chyba rozstanie Vivianiego z QS nie jest zbyt miłej atmosferze.

EDIT: Wyścig kobiet ze startu wspólnego normalnie będzie cały na ES1. od 12:30 do 17.

A dlaczego popularny Pippo nie jedzie w drużynowej czasówce? Czy kryteria przyznawania miejsc są inne niż w indywidualnej, tzn czy trzeba mieć jakieś trochę inne umiejętnóści do jednego i do drugiego?

Z jednej strony pewnie tak, często sprinterzy lub klasykowcy o wiele lepiej radzą sobie w czasówce drużynowej, niż w indywidualnej. Z drugiej, głównymi celami będą wyścig na czas indywidualny i wyścig ze startu wspólnego, ta czasówka drużynowa mieszana to trochę taki eksperyment. Z trzeciej strony jeszcze, jak Tomek wyżej pisze, Viviani pewnie ma dodatkową motywację.

Są jeszcze przede wszystkim Pidcock i Hayter.
Ciekawe w jakiej formie są po upadkach na Tour de l’Avenir.

Swoją drogą, Higuita też ma niezłe kopyto w końcówkach i jest na tyle dynamiczmich, że może z kimś się na tym 1-kilometrowym podjeździ zabierze. No ale faworytem nie będzie.

Hayter się nie wykurował i nie został powołany na mistrzostwa.

Szkoda. Obo Philipsena, byłby chyba najważniejszym faworytem.

Widzę, że juniorzy i juniorki jadą czasówkę po rundzie ze startu wspólnego.
To tak jakby ktoś był zainteresowany.

Mam taką rade dla ciebie.
Wyszukiwarke Chrome znasz?
Jak tak to wpisz w nią “uci road world champs” i kliknij wyszukaj. Wyskoczy ci albo strona mistrzostw, strona uci lub wikipedia i tam będzie informacja szukana przez ciebie. Mam nadzieje że pomogłem😉

1 polubienie

wystarczyło kliknąć w link zamieszczony w pierwszym wpisie tego tematu :wink:

ja już chcę przyszłą niedzielę, aaa :smiley:

1 polubienie

spokojnie, mamy po drodze jeszcze ciekawą co najmniej środę i sobotę także możesz skrócić czekanie :wink:

A wiesz ile czasu byś zaoszczędził pisząc “54 km”? :wink:

1 polubienie

Thomas nie wystartuje w czasówce :frowning:
On chyba rzeczywiście powinien kończyć sezon z końcem lipca. Nie teoretycznie tylko w ogóle.

1 polubienie