Zabawa - Najlepsi etapowcy (Wielkie Toury) 2023

Zabawa w nieco zmienionej formie.

|ZASADY|

  • Zabawa będzie się rozgrywała podczas Giro d’Italia, Tour de France i Vuelta a Espana
  • Wszyscy kolarze jadący w danym wyścigu zostają podzieleni na 8 grup
  • 4 grupy odpowiadają głównym specjalizacjom (góral, klasykowiec, sprinter, czasowiec), pozostałe 4 to grupa debiutantów na danym wyścigu, grupa narodowa (we Włoszech włoska, we Francji francuska, w Hiszpanii hiszpańska) i dwie grupy wiekowe
  • Uczestnicy według ustalonej kolejności wybierają po jednym zawodniku z danej grupy
  • Kolejność będzie na zasadzie odwrotnego draftu, czyli pierwsza grupa będzie wybierana według kolejności od pierwszej osoby do ostatniej, druga grupa od ostatniej do pierwszej i tak na zmianę
  • Kolejność grup będzie zawsze taka sama, górale, sprinterzy, czasowcy, klasykowcy, debiutanci, narodowa, wiek+, wiek-
  • Kolarze nie mają swoich nadanych wartości, więc każdy jest tu równy sobie
  • Kolarze zdobywają punkty poprzez zajmowane miejsca na każdym etapie, punktacja jest następująca 1 miejsce - 1 pkt., 2 miejsce - 2 pkt., 3 miejsce - 3 pkt. itd. ale do klasyfikacji generalnej sumowana jest łączna liczba punktów uzbieranych przez kolarzy i dzielona przez 8, czyli gdy ośmiu kolarzy uzbiera 400 punktów, to po podzieleniu przez osiem wychodzi liczba 50**
  • W przypadku gdy kolarz nie ukończy jednego z etapów, uzyskuje on o jeden punkt więcej niż ostatni kolarz, który dany etap ukończył
  • Jeśli u kogoś jeden z zawodników się wycofał w trakcie wyścigu, może go zamienić na innego niezajętego przez inną osobę, z tej samej grupy maksymalnie godzinę po starcie następnego etapu, o ile dany zawodnik nie znalazł się w ucieczce
  • Swoje składy przed rozpoczęciem wyścigu i zmiany w jego trakcie podajemy do mnie w prywatnej wiadomości

Do końca jutrzejszego dnia czekam na zgłoszenia osób, żebym mógł zrobić losowanie i w piątek można było wybrać zawodników.

4 polubienia

Zgłaszamy się tu czy na priv? Jak coś to biorę udział więc możesz od razu zapisać :grin:

Tutaj można się zgłaszać.

Połowy zasad nie rozumiem ale zgłaszam się :smiley:

2 polubienia

Zgłaszam się z podobną adnotacją co @Tomek86.

1 polubienie

Której połowy? To wyjaśnię.

Zgłaszam się do gry. :wink:

Również zgłaszam się.

Mniej więcej tego, o co chodzi z tą kolejnością wyboru?

To może na przykładzie.

Zgłosiły się osoby o nazwach, “pierwsza”, “druga”, “trzecia”. Na początek jest wybierana grupa górali, więc “pierwsza” wybrała kolarza o nazwie A, “druga” B, “trzecia” C. Potem jest grupa sprinterów i jest odwrotna kolejność, czyli najpierw “trzecia” wybrała kolarza E, “druga” F, a “trzecia” G.

I dalej na zasadzie tzw. serpentyny.

1 polubienie

image

Rozumiem, że jak dana osoba wybierze konkretnego zawodnika, to on już nie jest dostępny w grze?
A jak to wygląda w trakcie wymuszonych zmian w trakcie trwania wyścigu? Wtedy bierzemy tylko tych co zostali niewybrani?

Tak. Jeżeli będzie przez kogoś wcześniej zajęty kolarz, to on już nie może być potem wybrany do końca wyścigu.

3 polubienia

Lekko poprawiłem ten zapis, może teraz lepiej widać.

3 polubienia

Zgłaszam się również.

Wiem z doświadczenia, że gry w formie draftu mogą trwać trochę czasu, więc proponuję byśmy już teraz ustalili termin i godzinę wyborów(tak, żeby każdy był dostępny i szło to sprawnie), byśmy się wyrobili na luzie przed startem wyścigu. :wink:
I kolejne pytanie, czy draft(same wybieranie) będzie trwać w tym temacie czy gdzieś indziej?

2 polubienia

Ja proponuję sobie ustalić własną kolejność wyborów w danej grupie (a grupy postaram się jeszcze dzisiaj wrzucić lub jutro rano) i ja wtedy będę wybierał pierwszego wolnego od każdego.

A może zrobimy ten draft na jakimś discordzie? Fajnie by to wygladało, jak w NBA hahah

Discorda mam rezerwowego jakby co, więc mogę to tam przenieść ale to za zgodą innych osób.

1 polubienie

Nie na tym polega cała zabawa z draftem… :stuck_out_tongue:
Musi być na żywo, aby można było reagować na wybory, bo tak to na sucho, to jakby zabrać dziecku łopatkę i ma rękami kopać w piachu. :sweat_smile: