Zabawa w typowanie Giro d'Italia 2012

PUNKTACJA:

*GRANT TOURY - Giro,TDF,Vuelta

klasyfikacja genaralna wyscigu
1 miejsce 150 ptk
2 miejsce 120 ptk
3 miejsce 100 ptk

klasyfikacja górska, sprinterska,zespół,młodzieżowiec
1miejsce 50 ptk

etapy

1 miejsce 20 ptk
2 miejsce 15 ptk
3 miejsce 10 ptk

BONUSY:

  • w przypadku trafienia całego podium w klasfikacji generalnej gracz otrzymuje dodatkowe 200 ptk
  • w przypadku trafienia całego podium na poszczególnym etapie gracz otrzymuje 40 ptk
  • w przypadku trafienia 1 kolarza w klasifikacji generalnej np postawienie go na pozycji pierwszej a on zajmie 2 lokatę gracz otrzyma 40 ptk w przypadku trafienia 2 kolarzy w innej kolejności na podium gracz otrzyma 80 ptk w przypadku 3 kolarzy w innej kolejności na podium gracz otrzyma 120 ptk zaznaczam iż dotyczy to tylko i wyłącznie klasfikacji generalnej.

UWAGA!!!

W tym temacie przyjmuję zgłoszenia odnosnie Giro 2012, jezeli ktos chce typowac kilka etapów z rzedu robi to tu i na PW(prywatna wiadomość) poniewaz nie bede skakał po kilku stronach i szukał kogos typów z przed kilku dni, pamietajmy nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :wink:

Powodzenia

trochę to bez sensu wg mnie. przeciez ogromna sztuka jest wytypowac 3 kolarzy z podium, a dostanie sie za to tylko 20 punktow wiecej niz jak ktos wytypuje jednego?

tym bardziej, ze w wyscigach tygodniowych masz tyle samo punktow za kazdego trafionego.

dobrze, ze piszesz z tym privem. w dniach 9-11 maja nie mam dostepu do kompa i we wtorek wieczorem wrzucam typy na 3 etapy.

oki jako ze mamy pierwszy grant tour to zmienie system naliczania punktów za trafienie całego podium na poszczególnym etapie i bedzie to 40 oczek.

nie ma mnie dlugo, wiec obstawiam w przod

KG:
1.Gadret
2.Basso
3.Kreuziger

K.punktowa: Kreuziger
K.gorska: Gadret
K.mlodziezowa: Stetina

1 etap:
1.Kwiatkowski
2.Tuft
3.Phinney

2 etap:
1.Cavendish
2.Modolo
3.Goss

3 etap:
1.Cavendish
2.Bennati
3.Goss

  1. nie rozumiem idei wprowadzonej przez Ciebie zmiany :smiley:
  2. przeciez nie musisz brac do serca wszystkiego co pisze, zapytaj innych.

Popieram druida, wytypowanie całego podium, nawet w złej kolejności to spore osiągnięcie. Moim zdaniem powinno być po 50 pkt za trafienie kolarza na podium na dowolnym miejscu. Czyli za trafienie jednego 50 pkt, dwóch 100pkt, trzech 150.

sebkaaa, w tym roku na Giro mozesz dodac specjalny bonus punktowy za trafienie zwyciezcy, jakoze stawka jest niezwykle wyrownana :wink:

to nie tak druid ze jestes wyjatkowy, ale faktycznie uznałem ze jest to troszkę mało i podniosłem o 20 oczek, wiecej poprawek nie bedzie poniewaz jak bedziemy zmierzac ciągle do podnoszenia punktacji to zwyciesca bedzie miał np 10 000 ptk

a ja nie pisalem o etapach :unamused:

idea tej zabawy jest poprawne wytypowanie podium na etapie, i przy takiej wiedzy która dysponujemy to sie sprawdza, w klasyfikacji generalnej sa za to bonusy, na etapach nie bedzie poniewaz to sporo utrudnia liczenie :stuck_out_tongue:

[size=75][ Dodano: Wto 01 Maj, 2012 11:12 ][/size]

to w takim razie pomyliłes tematy bo to jest załocznik odnosnie giro, dziwie sie ze teraz wszyscy chca zmian a jak na poczatku roku prosiłem o jakies sugestie to takich nie było.

to ja moze podam przyklad.

ktos stawia podium w Mediolanie:

  1. Gadret
  2. Rujano
  3. Scarponi

ktos inny

  1. Bruseghin
  2. Scarponi
  3. Szmyd

wyscig konczy sie

  1. Scarponi
  2. Szmyd
  3. Bruseghin

uwazasz, ze to sprawiedliwe, ze ten pierwszy dostanie 50 punktow bonusu za jednego Scarponiego, a ten drugi 70 za cala trojke?
nie lepiej byloby np. jak ten pierwszy dostaje 30, a drugi 90 ?

(przypomne, ze tak wlasnie masz w wyscigach tygodniowych, tylko mniejsza stawka, bo 20-40-60)

oczywiscie przy zalozeniu, ze proponowane przez Ciebie 200 za wytypowanie bez bledu pozostaje bez zmian.

czyli rozumię mam poprzec idee dpo , 50,100,150 na to moge sie zgodzic, natomiast jezeli chodzi o etapy bede nieugiety i tylko poprawnie wytpowanie miejsce bedzie liczone punktami

wg mnie troche za duzo. dalbym 30,60,90 albo ewentualnie 40,80, 120, ale chetnie poznam inne opinie.

w sensie 150 za wytypowanie wszystkich ale w zlej kolejnosci a 200 za wytypowanie wszystkich w poprawnej to dosc mala roznica (rok temu prawie kazdy glosowal na Contadora, Nibalego i Scarponiego, tylko ta kolejnosc wlasnie byla wazna). albo jak ktos wytypuje poprawnie trzeciego zawodnika i dostaje 100 zgodnie z glownym zalozeniem tego typera, a ktos niepoprawnie (czyli na innym miejscu) i dostaje 50 to jednak ten od 100 punktow moze czuc sie troche pokrzywdzony - roznica jest niewielka.

po prostu mam wrazenie, ze w wyscigach tygodniowych te proporcje sa lepiej zachowane.

a o etapach nikt nic nie wspominal :wink:

tylko znowu bedzie to nie proporcionalne do klasyfikacji punktowej,młodziezowej,górskiej czy druzynowej hmmm 50,100,150 to jednak sporo za duzo

generalna:

  1. Scarponi
  2. Basso
  3. Rujano

kl. górska
Rujano

kl. punktiowa
Hushovd

kl mlodziezowa
Stetina

druzyna
Lampre

prolog
Phinney
Hushovd
Barta

Generalka:

1 Basso
2 Rujano
3 Scarponi

Punktowa: Cavendish
Górska: Rujano
Młodzieżowa: Stetina
Zespół: Astana

1 etap:

1 Rasmussen
2 Phinney
3 Bennati

Klasyfikacja Generalna:

  1. Scarponi
  2. Basso
  3. Rujano

K. Górska: Pozzovivo
K. Punktowa: Rujano
K. Młodzieżowa: Uran
K. Drużynowa: Astana

Prolog:

  1. Phinney
  2. Bennatti
  3. Farrar

dobra, czas zacząć GT.

Giro d’Italia 2012

Klasyfikacja Generalna:

  1. Ivan Basso
  2. John Gadret
  3. Michele Scarponi

Klasyfikacja punktowa: John Gadret
Klasyfikacja górska: Domenico Pozzovivo
Klasyfikacja drużynowa: Lampre-ISD
Klasyfikacja młodzieżowa: Rigoberto Uran

Prolog:/1 etap:

  1. Michał Kwiatkowski
  2. Jesse Sergent
  3. Taylor Phinney

Giro d’Italia 2012

Klasyfikacja Generalna:

  1. Basso
  2. Scarponi
  3. Gadret

Klasyfikacja punktowa: Hushovd
Klasyfikacja górska: Domenico Pozzovivo
Klasyfikacja drużynowa: Androni
Klasyfikacja młodzieżowa: Uran

1 etap :

  1. Phinney
  2. Thomas
  3. Boaro

Klasyfikacja Generalna:

  1. Ivan Basso
  2. Roman Kreuziger
  3. Michele Scarponi

Klasyfikacja punktowa: Mark Cavendish
Klasyfikacja górska: Roman Kreuziger
Klasyfikacja drużynowa: Lampre-ISD
Klasyfikacja młodzieżowa: Rigoberto Uran Uran

Prolog
1.Gustav Larsson
2 Taylor Phinney
3 Brett Lancaster